W roku szkolnym 2023 realizowany był w grupie "Apsiki" autorski program "Sensoryczny wtorek". Jego głównym zadaniem był wszechstronny rozwój dzieci poprzez organizowanie zabaw wspierających integrację sensoryczną. Dotykał takich zagadnień jak rozwijanie zmysłów i świadome korzystanie z nich, poprawę i usprawnienie motoryki, koordynację napięcia mięśniowego, rozwój intelektualny, emocjonalny i ruchowy, kreatywność i wyciszenie.

Program prowadzony był cyklicznie co wtorek dzięki czemu dzieci nabyły kompetencje pracy w grupie, podwyższyły zakres własnej komunikacji i umiejętność rozwiązywania problemów. W grudniu odbyło się uroczyste zakończenie realizacji programu. Podczas ceremonii dzieci otrzymały dyplomy oraz przepisy na stworzenie domowych mas sensorycznych. Dzieliły się wrażeniami z podjętych działań oraz aktywności. Program "Sensoryczny wtorek" pomógł naszym wychowankom świadomie odczuwać bodźce sensoryczne, rozwinąć koncentrację oraz umiejętność radzenia sobie ze swoimi emocjami.

• Projekt dofinansowany ze środków budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg na rok 2023
  • Rozdz. 85154 - Przeciwdziałanie Alkoholizmowi w kwocie 14 600,00 zł