Co słychać u Śpiochów?

Muzykujemy, rozmawiamy o emocjach, podejmujemy próby wycinania, wspólnie zapełniamy skarbonkę Góry Grosza. Każdego dnia nabywamy nowych umiejętności i dobrze się przy tym bawimy razem.

Zdrowe ząbki mamy, bo marchewkę zjadamy

Śpiochy realizując treści programu "Zdrowe ząbki mamy, bo marchewkę zjadamy" dowiedziały się w jaki sposób należy prawidłowo czyścić zęby oraz jak o nie dbać, żeby były zdrowe i do kogo należy się udać, żeby je profilaktycznie kontrolować lub w razie konieczności leczyć.

Mamo, tato wolę wodę

W ramach realizacji projektu "Mamo, tato, wolę wodę" Apsiki poznały Zdrojka oraz jego przyjaciół, którzy mają ciekawe pasje. Dzieci rozważały jak bardzo woda jest potrzebna zarówno w przyrodzie jak i w organizmie każdego człowieka.

Jesienna pogoda

"Jesienna pogoda, pada deszcz, Parasol więc na spacer weź. (...)" Gapcie przez pewien czas zgłębiały tajniki jesiennej pogody, zwłaszcza tej deszczowej, gdyż taka aura nam towarzyszyła przez ostatni tydzień. A oto galeria zdjęć z niektórych naszych działań.

Zwierzęta domowe

Wesołki w tym tygodniu rozmawiały o zwierzętach domowych. Dowiedziały się jakie zwierzęta mogą mieszkać z nami w domu, co jedzą, jakie mają domki. Odwiedził nas piesek Oliwii i Marii oraz kotek Adama i Nikodema. Rodzice odwiedzając nas ze zwierzętami czytali dzieciom bajki o tematyce zajęć. Serdeczne podziękowania za odwiedziny rodziców ze zwierzętami i poświęcony czas.

Malowaliśmy na czym się tylko dało, w ruch poszły lusterka, pianka do golenia i mleko. Zabawy z kolorami ćwiczą zmysł wzroku, małą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową i koncentrację uwagi.