Karma dla schroniska REKS

Drodzy darczyńcy! Zakończyliśmy już kolejną akcję zbierania karmy dla potrzebujących zwierząt ze schroniska Reks w Kołobrzegu.

Wycieczka do zakładu fotograficznego

Dnia 28.09.2022 dzieci z grupy Wesołków - 6 latki były na spotkaniu w zakładzie fotograficznym na którym poznały miejsce pracy fotografa oraz podstawy obróbki cyfrowej zdjęć. Na koniec spotkania pan fotograf wykonał każdemu dziecku indywidualnie
zdjęcie legitymacyjne.

Myję zęby

"Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda, tak się zaczyna wielka przygoda. Myję zęby, bo wiem dobrze o tym, kto ich nie myje ten ma kłopoty, żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć!" W naszym przedszkolu, zdrowie dzieci jest nadrzędnym priorytetem w całym procesie edukacyjnym. Już od kilku lat wprowadzamy do swoich działań programy służące kształtowaniu umiejętności dbania o zdrowie i promowanie zdrowego stylu życia.

Fotograf w przedszkolu

Przedszkole nr 2 im. Wandy Chotomskiej od września do grudnia 2022 realizuje w ramach projektu program " Świat małego fotografa". 21 września grupę "Wesołków" odwiedził gość - fotograf, pan Jarek. Opowiedział dzieciom o swojej pasji, którą jest praca z aparatem.

Magiczna moc bajkoterapii w Apsikach

Małe dzieci często miewają wielkie problemy, z którymi nie potrafią sobie poradzić. Z pomocą przychodzą bajki terapeutyczne. "Bajki pomagajki" to Ogólnopolski Program Edukacyjny, którego głównym celem jest wsparcie czytelnika, obniżenie lęku, dowartościowanie dziecka i kompensacja różnych braków, związanych z zaspokojeniem fundamentalnych potrzeb: bezpieczeństwa, miłości, akceptacji. Bajki ułatwiają rozmowę z dziećmi na niektóre frapujące malców tematy.

Wróćmy wspomnieniami do wakacji

Wspomnienia - kto ich nie ma? Najprzyjemniejsze są jednak te, które wiążą się z beztroską, ciepłem rodzinnego gniazda, najbliższymi. "Wesołki" mogły znów ożywić wakacyjny czas. Obudziły się na nowo emocje, wróciły obrazy, szczegóły tamtych szczęśliwie spędzonych chwil, a wszystko to za sprawą zdjęć przyniesionych do przedszkola.