22 kwietnia - Światowy Dzień Ziemi

Czy dbamy o naszą planetę odpowiednio? Troszczymy się o nią? Jesteśmy dla niej łaskawi? Dziś zastanawialiśmy się nad tym podczas obchodów Światowego Dnia Ziemi. Refleksji było mnóstwo i wiele postanowień. Zakasaliśmy więc rękawy i natychmiast ruszyliśmy do działania sprzątając okolicę wokół naszego przedszkola. Odbył się również konkurs na wykonanie ekologicznego stroju z materiałów recyklingowych i naturalnych.

Sensoryczna zagroda

Co to jest grzęd? Kto mieszka w stajni? Skąd się biorą jajka, ser i mleko? Szukaliśmy odpowiedź na te i inne pytania oglądając filmy, rozwiązując zagadki i bawiąc się w sensorycznej zagrodzie. Stworzyliśmy własną farmę i zamieniliśmy się w jej gospodarzy. A jak na gospodarzy przystało stworzyliśmy masło aż dwoma sposobami. Miksowaliśmy śmietanę oraz ... potrząsaliśmy słoikiem.

Muzyka zamknięta w kropce

Koncert umuzykalniający "Muzyka zamknięta w kropce". Zapraszamy do zobaczenia filmu.

W gospodarstwie wiejskim

Zadanie weekendowe Wesołków formą sensoryczną wykonane przez dzieci wspólnie ze swoimi rodzicami.

Zwiedzanie Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Kołobrzegu

W dniu 17 kwietnia przedszkolaki z grupy Nieśmiałki wybrały się na zwiedzanie Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Kołobrzegu. Przedszkolaki zostały miło przyjęte przez Panią nauczycielkę, która pokazała jak wyglądają sale lekcyjne, biblioteka oraz zaprezentowała wszystkie instrumenty muzyczne. Dzieci miały okazję wysłuchać krótkiego koncertu.

Kołobrzeski Festiwal Piosenki Przedszkolnej

Zakończył się XXV Kołobrzeski Festiwal Piosenki Przedszkolnej w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu. Trzymaliśmy kciuki za nasze rozśpiewane dziewczynki Kornelię, Weronikę i Idę, które reprezentowały nasze przedszkole. Dziękujemy im za wspaniałe występy jednocześnie gratulujemy Idzie zajęcia I oraz Weronice II miejsca w swoich kategoriach wiekowych.