Dnia 11 października 2024 r. gościliśmy w przedszkolu panią bibliotekarkę z Dziecięcej Biblioteki w Kołobrzegu. Pani bibliotekarka zaprezentowała dzieciom nowości wydawnicze. Młodzi czytelnicy z ogromnym zainteresowaniem oglądali kolorowe książeczki z wbudowanymi, ruchomymi elementami, otwieranymi okienkami, trójwymiarowymi kompozycjami, elementami dźwiękowymi oraz wstawkami o różnych fakturach.

Spotkanie autorskie z Panem Poetą - bajkopisarzem, autorem "Ptasiej serii"

Dnia 28 września 2024 r. w Bibliotece Miejskiej w Kołobrzegu odbyło się spotkanie autorskie z Panem Poetą - bajkopisarzem, autorem "Ptasiej serii". W spotkaniu uczestniczyły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Kołobrzegu. Pan Poeta zapewnił najmłodszym literackie show!

WYCIECZKA DO DZIECIĘCEJ BIBLIOTEKI MIEJSKIEJ

Dnia 23.09.2024 r. i 25.09.2024 r. dzieci z grupy Wesołków 6 latki i Gapci 5 latki w ramach realizacji programu „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” wybrały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Dziecięcej w Kołobrzegu. Zapoznały się z księgozbiorem biblioteki oraz zasadami wypożyczania książek. Dowiedziały się, jak należy dbać o książki, aby mogły służyć innym jak najdłużej.

"Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025" Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025."

W roku szkolnym 2023 realizowany był w grupie "Apsiki" autorski program "Sensoryczny wtorek". Jego głównym zadaniem był wszechstronny rozwój dzieci poprzez organizowanie zabaw wspierających integrację sensoryczną. Dotykał takich zagadnień jak rozwijanie zmysłów i świadome korzystanie z nich, poprawę i usprawnienie motoryki, koordynację napięcia mięśniowego, rozwój intelektualny, emocjonalny i ruchowy, kreatywność i wyciszenie.

Projekt "Sensoryczny rok" przeznaczony jest dla dzieci w wieku 4 l uczęszczających do Przedszkola Miejskiego nr 2 im. Wandy Chotomskiej w Kołobrzegu i będzie realizowany w 2023 r. Program ma na celu wszechstronny rozwój dzieci poprzez organizowanie zabaw wspierających integrację sensoryczną. To program w którym zmysły odgrywają bardzo ważną rolę.

W roku 2022 grupa Gapci przystąpiła do Programu "Przyjaciele Zippiego", który składał się z 6 części. Program rozwinął u dzieci umiejętność radzenia sobie z trudnościami. Rozwinął kompetencje społeczne i emocjonalne oraz sprawił, że są lepiej przygotowane do pomagania innym w rozwiązywaniu problemów. W czasie realizacji programu dzieci wiele razy ćwiczyły umiejętność radzenia sobie i w ten sposób nauczyły się, jak sobie poradzić i jak poprosić innych o pomoc.

Podczas październikowego spotkań z rodzicami omówione zostały założenia realizowanego w naszej grupie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Podstawowym celem podejmowanych przez nasze przedszkole jest upowszechnienie wśród dzieci czytelnictwa.