WIZYTA PANI BIBLIOTEKARKI W PRZEDSZKOLU

Dnia 11 października 2024 r. gościliśmy w przedszkolu panią bibliotekarkę z Dziecięcej Biblioteki w Kołobrzegu. Pani bibliotekarka zaprezentowała dzieciom nowości wydawnicze. Młodzi czytelnicy z ogromnym zainteresowaniem oglądali kolorowe książeczki z wbudowanymi, ruchomymi elementami, otwieranymi okienkami, trójwymiarowymi kompozycjami, elementami dźwiękowymi oraz wstawkami o różnych fakturach.

Dzieci z grup starszych-Gapcie i Wesołki z zaciekawieniem wysłuchały opowiadania "Pomożemy Ci wiewiórko" - N. Kinnear. Wspólnie z bohaterami utworu przeżywały zabawne przygody i przekonały się o mocy przyjaźni i życzliwej pomocy.

Natomiast dzieci z grup młodszych- Śpioszki, Apsiki i Nieśmiałki uważnie wysłuchały opowiadania pt. "Złodziej liści" - A. Hemming. Wspólnie z bohaterką utworu - wiewiórką odkrywały, jak zmienia się przyroda jesienią.

W ramach podziękowania przedszkolaki wręczyły pani bibliotekarce wykonane z papieru kwiatki. Akcja miała na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

W ramach realizowanego programu "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0" na lata 2021-2025"