Projekt "Sensoryczny rok" przeznaczony jest dla dzieci w wieku 4 l uczęszczających do Przedszkola Miejskiego nr 2 im. Wandy Chotomskiej w Kołobrzegu i będzie realizowany w 2023 r. Program ma na celu wszechstronny rozwój dzieci poprzez organizowanie zabaw wspierających integrację sensoryczną. To program w którym zmysły odgrywają bardzo ważną rolę.

To dzięki nim poznajemy świat. Pozwalają nam doświadczać przestrzeni wokół poprzez odczuwanie zapachów, widzenie czy słyszenie. Ponadto zmysły pełnią rolę ochronną, gdyż ostrzegają nas przed niebezpieczeństwem. Na co dzień coraz częściej stykamy się z dziećmi, które bardzo często spostrzegane są jako dzieci "niegrzeczne", "trudne wychowawczo", "nadpobudliwe", "nieskoordynowane", jednak warto bliżej przyjrzeć się ich funkcjonowaniu i wesprzeć je pod względem sensorycznym. Program odwołuje się do Podstawy programowej wychowania przedszkolnego. W szczególności uwzględniając realizację głównego celu jakim jest wsparcie całościowego rozwoju dziecka oraz zadania przedszkola jakim jest: wpieranie aktywności dziecka podnoszącej poziom integracji sensorycznej i umiejętności korzystania z rozwijających się procesów poznawczych. Program jest także odpowiedzią na aktualne potrzeby dzieci oraz opublikowane przez ministerstwo Edukacji Narodowej kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2022/2023.

Projekt dofinansowany ze środków budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg na rok 2023
Rozdz. 85154 - Przeciwdziałanie Alkoholizmowi w kwocie 14 600,00 zł