30.09.2022r. dzieci z grupy 5-latków "Nieśmiałki" w ramach realizacji programu: "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" wybrały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Dziecięcej w Kołobrzegu. Z zaciekawieniem słuchały pani bibliotekarki, która opowiedziała w jaki sposób można zapisać się do biblioteki, jak z niej korzystać oraz o tym, jak należy zachować się w takim miejscu.

Ponadto dzieci brały aktywny udział w zajęciach, słuchały opowiadania "Złodziej liści", odgadywały zagadki związane z jesienią i naśladowały odgłosy zwierząt. Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak mógł ozdobić szablon liści przy pomocy kolorowych farb. Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze za co serdecznie dziękujemy. Po takiej wizycie na pewno wzrośnie liczba najmłodszych czytelników.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025