Wykaz programów edukacyjnych realizowanych w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Kołobrzegu w roku szkolnym 2022/2023.

• Program wychowania przedszkolnego, Wiesława Żaba-Żabińska, Wioletta Majewska, Renata Paździo, Grupa MAC S.A. 2020
  • Program nauczania wychowania przedszkolnego " Dziecięca matematyka" Edyty Gruszczyk – Kolczyńskiej i Ewy Zielińskiej, Warszawa 1999.
  • Program Profilaktyczno – wychowawczy Przedszkola Miejskiego nr 2 w Kołobrzegu "Jestem kulturalny i dbam o zdrowie" autorstwa K. Łękowskiej i M. Bucholc aneksy do programu: "Stop agresji" autorstwa I. Pawłowskiej i R. Wers, "Dziecko w świecie mediów" autorstwa M. Bucholc, K. Łękowskiej, A. Białobrzeskiej, "W zgodzie żyjemy, bo zdrowo jemy i bezpiecznie się zachowujemy" autorstwa A. Leper, K Łękowska,K. Rymgayłło, " Bezpieczny i zdrowy przedszkolak" – Dziecko w świecie mediów autorstwa Kamila Łękowska, Monika Bucholc.
  • Program adaptacyjny dla dzieci 3 letnich oraz nowoprzyjętych do grupy przedszkolnej, zatwierdzony Uchwałą RP 7/2022/23 w dn. 14.09.2022 opracowany Paulinę Kowalską, Karolinę Lewandowską.
  • Autorski program profilaktyki logopedycznej "5 minut gimnastyki buzi i języka" – ćwiczenia buzi i języka usprawnianie aparatu artykulacyjnego dzieci w wieku przedszkolnym, opracowany przez R. Wers, I. Pawłowską, zatwierdzony do realizacji Uchwałą RP w dn. 31.08.2011 Nr 1/2011.
  • Autorski program kółka teatralnego "Dwójeczka – Bajeczka" opracowany przez R. Wers, I. Pawłowska, zatwierdzony do realizacji uchwał RP dn.28.02.2012.
  • Program autorski pt: "Wanda Chotomska na cztery pory roku" autorstwa P. Agnieszki Białobrzeskiej i P. Kamili Łękowskiej, zatwierdzony do realizacji Uchwałą nr 2 R.P. w dniu 13.09.2012r.
  • Program profilaktyczny "Przyjaciele Zippiego – program promocji zdrowia psychicznego dzieci w wieku 5-6 lat " opracowany przez RW, KŁ, MM, AP-W realizowany w roku 2022 w ramach dofinansowania ze środków budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg Rozdz. 85154 - Przeciwdziałanie Alkoholizmowi.
  • Program Edukacyjny Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej "Czyste Powietrze wokół Nas" pod patronatem Państwowego Powiatu Inspektorat Sanitarnego w Kołobrzegu.
  • Program Edukacyjny Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej "Zdrowe zęby mamy marchewkę zjadamy" pod patronatem Państwowego Powiatu Inspektorat Sanitarnego w Kołobrzegu.
  • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
  • "Świat małego fotografa i filmowca" – projekt edukacyjny realizowany w ramach Przedszkola dla Wszystkich w Kołobrzegu w roku 2022.
  • Poznajemy swoje miasto rodzinne – Kołobrzeg- program autorski dla dzieci w wieku przedszkolnym Przedszkola Miejskiego nr 2 w Kołobrzegu.
  • Międzynarodowy projekt edukacyjny - "Mały Miś w świecie wielkiej literatury"
  • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny " Bajki pomagajki – czyli o magicznej mocy bajkoterapii"