WYCIECZKA DO DZIECIĘCEJ BIBLIOTEKI MIEJSKIEJ

Dnia 23.09.2024 r. i 25.09.2024 r. dzieci z grupy Wesołków 6 latki i Gapci 5 latki w ramach realizacji programu „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” wybrały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Dziecięcej w Kołobrzegu. Zapoznały się z księgozbiorem biblioteki oraz zasadami wypożyczania książek. Dowiedziały się, jak należy dbać o książki, aby mogły służyć innym jak najdłużej.

Z zaciekawieniem wysłuchały opowiadania czytanego przez panią bibliotekarkę pt. "Złodziej liści’" - Hemming Alice. Wspólnie z bohaterką utworu- wiewiórką odkrywały, jak zmienia się przyroda jesienią.

Następnie młodzi czytelnicy zaprezentowali swoje talenty wykonując pracę plastyczną - "Ptaszek na jesiennym drzewie". Akcja miała na celu rozwijanie od najmłodszych lat zainteresowań czytelniczych.

W ramach realizowanego programu "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0" na lata 2021-2025