XXII Przegląd Twórczości Teatralnej "Europejskie Bajanie - Najpiękniejsze Bajki i Baśnie"

"Witajcie w naszej bajce" i przenieście się w podróż po całej Europie, gdzie czeka na was Pinokio, Brzydkie Kaczątko, Rumcajs, Tadek Niejadek, Czerwony Kapturek, Rybak i złota rybka, Kopciuszek oraz Smerfy. To podróż oczami dzieci, które jak nikt najlepiej znają się na bajkach.

Na tegorocznej festiwalowej scenie mali aktorzy starali się aby każdy widz- nawet dorosły mógł przenieść się w świat niczym nieograniczonej wyobraźni. Chodź zmieniają się czasy, niezmiennie ważną cechą bajek jest ich uniwersalność. Problematyka, którą poruszają dotyka ludzkich postaw, wad, uczuć czy moralności. Dlatego niezaprzeczalnie bajki to najskuteczniejszy sposób przekazywania wiedzy i wartości niezależnie od miejsca oraz czasu.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, które wcieliły się w role małych aktorów na dużej scenie. Dziękujemy nauczycielom, rodzicom oraz wszystkim osobom, które tego dnia wspierały nasze działania. Mamy nadzieję, że tym wydarzeniem jako społeczność przedszkolna dołożyliśmy cegiełkę do starań Kołobrzegu o miano Europejskiej Stolicy Kultury.

"No a teraz zażyjmy sobie piegów"