Proces recertyfikacji planu daltońskiego

"Jeśli szanujemy dziecko i podążamy za jego możliwościami to może ono zrobić więcej, niż od niego oczekujemy, a wszystko co dziecko potrafi – nauczycielowi zrobić nie wolno" - Helen Parkhurst.

W dniu 16.05.23 r. nasza placówka przeszła proces recertyfikacji planu daltońskiego oznacza to, że przedszkole kontynuuje i potwierdza swoja jakość pracy zgodną z koncepcją pedagogiki planu daltońskiego. Dziękujemy pani Annie Wróbel wiceprezes Polskie Stowarzyszenie Dalton za wymianę doświadczeń i refleksji nad czynną realizacją założeń Helen Parkhurst- nauczycielki i wizjonerki swoich czasów. To niesamowite być częścią tak wspaniałego zespołu ludzi, którego celem jest holistyczne podejście do edukacji i wychowania dzieci. Dziękujemy za wsparcie rodzicom, którzy tego dnia byli również z nami.