XXI Miedzyprzedszkolny Przegląd Twórczości Artystycznej

"Ta drabina to schody do nieba, a ta miska pod schodami to księżyc. Tamten miecz to zwyczajny pogrzebacz, a z garnków są hełmy rycerzy. Ale kto w te czary nie uwierzy? To jest teatr. A teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd. Żeby iść do domu w zamyśleniu, w zachwycie. I już zawsze w misce księżyc widzieć…"

W czwartek 30 marca na deskach Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu odbył się XXI Miedzyprzedszkolny Przegląd Twórczości Artystycznej naszego przedszkola. Jak co roku impreza odbywała się pod honorowym patronatem prezydenta miasta Kołobrzeg pani Anny Mieczkowskiej. Było nam niezmiernie miło oglądać wspaniałe występy sceniczne dzieci, które pod kierunkiem nauczycieli wykonały utwory teatralne nawiązujące do tegorocznego tematu- "Rodzina w bajce".

Zaprezentowały się:

  • Przedszkole Miejskie nr 1 - pantomima "Brzydkie kaczątko",
  • Przedszkole Miejskie nr 6 - inscenizacja muzyczno - ruchowa "Świnki Trzy",
  • Przedszkole Miejskie nr 4 - inscenizacja muzyczna pt. "Moja zwariowana rodzinka",
  • Przedszkole Miejskie nr 7 - przedstawienie teatralne "Trzy świnki",
  • Przedszkole Miejskie nr 8 - przedstawienie słowno-muzyczne "Bajka o Małpeczce",
  • Przedszkole Miejskie nr 10 - inscenizacja słowno-ruchowa "Rodzina Treflików",
  • Przedszkole Miejskie nr 2 - przedstawienie pt." Czerwony Kapturek"

Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, które tego dnia były z nami i z ogromnym zaangażowaniem włączyły się w to wspaniałe artystyczne wydarzenie.

Dziękujemy również naszym sponsorom: Galeria Florystyki Krystyna Zielińska, Centrum Ogrodnicze Żulicki, Tort Marta Masłowska, pani Edyta Gierlicz, pani Justyna Gierasimow.

To była wspaniała i twórcza przygoda.