Pies Lisa

Dziś Apsiki odwiedził szczególny gość - pies Lisa wraz ze swoim opiekunem Panią Magdą. Zajęcia z psem przygotowane z myślą o najmłodszych mają na celu przybliżenie i oswojenie dzieci z tematem "mam psa" oraz wprowadzenie w tematykę dogoterapii.

Dzieci wiedzą już jak należy zachować się wobec obcego psa oraz jakie zasady obowiązują w czasie pierwszego z nim spotkania. Co należy pamiętać idąc z psem na spacer, jak prawidłowo go nakarmić, a także co robić gdy nas zaatakuje. W czasie zajęć przedszkolaki mogły osobiście doświadczyć łagodności psa, który cierpliwie wysłuchiwał i wykonywał wszelkie polecenia. Wizyta Lisy w przedszkolu wniosła wiele nowych doświadczeń, mnóstwo emocji, a kontakt z przyjaznym czworonogiem był dużym wydarzeniem.