Ogólnopolska akcja GÓRA GROSZA 2022/2023

Drodzy Rodzice. Już po raz XXIII Towarzystwo Nasz Dom organizuje ogólnopolską akcję Góra Grosza! Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin.

Głównym obszarem wsparcia jest:

• pomoc dla rodzinnej pieczy zastępczej
  • pomoc dla instytucjonalnej pieczy zastępczej
  • usamodzielnianej młodzieży z pieczy zastępczej
  • programy dla rodzin zastępczych i adopcyjnych
  • programy dla dzieci jak i dla osób z ich otoczenia
  • lokalne programy w zakresie pomocy dziecku i rodzinie

Akcja przeprowadzana jest poprzez zbiórkę monet (od 1 gr do 5 zł, mogą też być większe nominały) w placówkach w całej Polsce od dnia 01.11.2022 do 28.02.2023r. Po zakończeniu zbiórki Komisja - wyznaczona przez Dyrektora Przedszkola - przelicza zebrane pieniądze zgodnie z instrukcją pakowania, załączając odcinki dowodów wpłaty. Przekazywanie paczek z policzonymi i posegregowanymi monetami do Urzędów Pocztowych nastąpi do 31.03.2023r.

W naszym przedszkolu Akcja Góry Grosza prowadzona będzie w dniach od 07.11.2022 do 21.12.2022r, we wszystkich grupach. Monety groszowe (od 1 gr. do 5 zł) dzieci wrzucają do oznakowanego pojemnika w grupie. Zachęcamy Państwa do przyłączenia się do naszej zbiórki monet. Rodzice i przedszkolaki nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może - w myśl zasady: Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

Koordynatorem akcji jest Pani mgr Krystyna Zasada

[ REGULAMIN ]