Dzień Chleba

Od tysięcy lat chleb jest podstawowym elementem posiłków ludzkości. Spelnia także ważną rolę w obrzędach wielu kultur. W poniedziałek 17 października również w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Chleba. Sześciolatki na zajęciach dowiedziały się jaka jest droga "Od ziarenka do bochenka" i ile ludzi musi pracować na to by chleb zagościł na naszych stołach.

Dzieci oglądały i badały kłosy zbóż, układały w parach historyjki obrazkowe. Zwieńczeniem tego dnia była wycieczka sześciolatków do Skansenu Chleba w Ustroniu Morskim. Tu nasi wychowankowie odwiedzili piekarnię od środka poznając maszyny związane z przygotowaniem chleba. Sami formowali bułeczki, które po wypieczeniu zabrali do domu. Poznali wiele starych narzędzi rolniczych. Była też słodka degustacja wyrobów z tutejszej piekarni. To była bardzo ciekawa i pouczająca lekcja.