Fotograf w przedszkolu

Przedszkole nr 2 im. Wandy Chotomskiej od września do grudnia 2022 realizuje w ramach projektu program " Świat małego fotografa". 21 września grupę "Wesołków" odwiedził gość - fotograf, pan Jarek. Opowiedział dzieciom o swojej pasji, którą jest praca z aparatem.

Zaprezentował dwa modele aparatów fotograficznych - taki, który używało się za czasów jego dzieciństwa i młodości oraz współczesny. Omówił występujące między nimi podobieństwa i różnice oraz sposób wykonywania zdjęć dawniej i dziś. Dzieci bardzo chętnie słuchały opowieści fotografa. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się, że podstawą pracy fotografa jest nie tylko pasja i talent, ale także ciężka praca, ciągłe szkolenia oraz wyrabianie tzw. "fotograficznego oka". W drugiej części spotkania przedszkolaki pracowały w parach daltońskich - samodzielnie pod czujnym okiem pana Jarka pozowały do zdjęć portretowych, wykonywały sobie wzajemnie zdjęcia ucząc się praktycznej obsługi aparatu. Wszyscy uczestnicy doszli do wniosku, że fotografia to "wielka sztuka".