Wesołki na Latarni Morskiej

Dziś 20 maja 2022r. Wesołki wybrały się na wycieczkę. Tym razem dzieci zwiedzały Latarnię Morską w Kołobrzegu. Na szczyt latarni prowadziły kręte schody, aby się dostać na taras widokowy trzeba było pokonać ich aż 109. Z dumą trzeba stwierdzić, że wszyscy dotarli na sam szczyt. Na samej górze lęk wysokości dawał się niektórym przedszkolakom we znaki.

Ze szczytu natomiast rozciągał się malowniczy widok na morze oraz port. Odwiedziliśmy również galerię minerałów, która znajduje się tuż obok latarni. W gablotach przepięknie mieniły się okazy kwarcy różowych, ametystów, argonitów, selenitów i innych wspaniałych kryształów. To była wspaniała przygoda! Serdecznie dziękujemy Panu Pawłowi Kuźniewiczowi za opiekę oraz bezpłatne wprowadzenie na teren obu obiektów.