W tym roku po raz pierwszy nasze przedszkole włączyło się w bożonarodzeniową akcję charytatywną "Paczuszka dla maluszka" organizowaną przez Fundację Małych Stópek. Jej adresatami są znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej maluszki oraz mamy oczekujące narodzin dziecka.

Zbierane były przede wszystkim artykuły pierwszej potrzeby, takie jak pieluszki, kosmetyki i chemia dziecięca czy ubranka. Akcja trwała od 29 listopada do 22 grudnia i spotkała się z bardzo dużym odzewem, za co wszystkim Dzieciom i Rodzicom o wielkim sercu serdecznie DZIĘKUJEMY!

Oprócz pomocy potrzebującym była to wielka lekcja dla naszych przedszkolaków. Akcje charytatywne bowiem uczą dzieci wrażliwości na potrzeby innych, życzliwości, tolerancji, rozwijają empatię, kształtują pozytywną postawę wobec cierpiących i potrzebujących a także wzmacniają postawę odpowiedzialności za drugiego człowieka. Dobrze jest pomagać!