Migawki z aktywnych, wiosennych zajęć logopedycznych

W tym tygodniu wszystkie grupy ćwiczyły słuch fonemowy, poprawę sprawności artykulatorów poprzez ćwiczenia motoryki wielkiej i małej, planowanie ruchu, ćwiczenia równoważne, wydłużenie fazy wydechowej. Utrwalaliśmy też poprawną wymowę ćwiczonych głosek.

Wesołki rozmawiają o ptakach

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o ptakach. Na podstawie opowiadania, dowiedzieliśmy się, które ptaki wiosną przylatują do Polski. Poznaliśmy wygląd bociana, jaskółki i szpaka, słuchaliśmy ich śpiewu. Klasyfikowaliśmy sylwety ptaków według koloru, ustalaliśmy liczbę elementów w zbiorach.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Czujemy ogromną radość i zaszczyt, że w tym roku z tej okazji nasze przedszkole wzięło tak czynny udział w #niebieskichigrzyskach - corocznej inicjatywie organizowanej przez Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka, której celem oprócz szerzenia świadomości na temat autyzmu jest zadanie propagowania aktywności fizycznej wśród wszystkich dzieci, także tych wyjątkowych - nieneurotypowych.

Wielkanoc za rogiem

Zapraszamy do galerii foto z wydarzenia "Wielkanoc za rogiem".

Koncert umuzykalniający "Kwiatki z kwiateczkowa"

Dziś wysłuchaliśmy bajki o kwiatkach z morałem dobrego wychowania połączone z prezentacją instrumentów: flet, obój i akordeon.

Moja kartka wielkanocna

Serdecznie gratulujemy uczestnikom konkursu plastycznego "Moja kartka wielkanocna" zorganizowanego przez Zarząd Dzielnicy Ogrody. Wyróżnienie otrzymały Agata G., Kornelia S. - grupa Nieśmiałki oraz Hania Ś., Weronika R. - grupa Apsiki.