Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwa

Archive for the ‘ARCHIWUM’ Category

Marcowe gąsienice

Zajęcia  otwarte w marcu, w grupie 5-latków odbyły się pod znakiem ogrodniczych pomysłów. Oczywiście dzieci z naszej grupy świetnie wiedzą co jest potrzebne do sadzenia czy posiania roślinek i co trzeba zrobić żeby roślinka urosła. Na zajęciach z wiedzą dzieci i umiejętnościami rodziców wspólnymi siłami  posialiśmy rzeżuchę, zboże, itp. w…skarpecie dziecięcej.  Tak, tym razem naszą doniczką była dziecięca skarpetka wypełniona wilgotną ziemią i na końcu mocno zawiązana, aby ziemia się nie wysypała. Na wierzch naszych „doniczek” zasialiśmy różne zboża i rzeżuchę, następnie każdy skropił nasiona oraz pięknie przyozdobił i zabrał do domu. W naszej sali również zagościła para gąsienic, których grzbiet pokrył się zielonymi kłosami  zboża. Wszyscy rodzice razem z dziećmi dzielnie pracowali przy tworzeniu niesamowitych gąsienic. Naszym małym i dużym ogrodnikom serdecznie dziękujemy za obecność i zapraszamy na zajęcia otwarte w kwietniu.

 

Dbamy o zdrowie!!!

W naszej grupie pojawił się bardzo ważny gość-odwiedziła nas pani Wiola ,nasza pani pielęgniarka. Tym razem opowiadała dzieciom o piramidzie zdrowia, która trochę się zmieniła oraz częstowała dzieci ziołami takim jak mięta, melisa czy bazylia, a także owocami i warzywami. Nasze przedszkolaki z wielką chęcią próbowały i dzieliły się swoimi odczuciami. Pani Wiola bardzo jasno wytłumaczyła dzieciom dlaczego należy przestrzegać w codziennej diecie zaleceń z piramidy zdrowia. Nasze przedszkolaki z wielkim entuzjazmem podeszły do podstawowego piętra w piramidzie, czyli pobytu na świeżym powietrzu, które w ich wieku jest bardzo ważne. Ćwiczenia, zabawy na powietrzu to nieodłączny element naszego planu dnia w przedszkolu. Dzieci z uśmiechem wychodzą na plac zabaw, do parku czy na plażę i świetnie się bawią, dbając przy tym przede wszystkim o zdrowie.     Pani Wioli pięknie dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkanie do naszej grupy.

Pozdrawiamy –grupa 5-latków.

„Sadzimy kwiaty”

W toku zajęć dydaktycznych nt hodowli roślin Maluszki dowiedziały się, czego potrzebują rośliny by rosły. Same również przyniosły kwiaty, które ozdobiły naszą salę i były okazją do prowadzenia obserwacji i bezpośredniego poznania, jak zbudowane są kwiaty. Bez problemu poradziły sobie z ułożeniem  historyjki obrazkowej pt.: „Miś Tadzik sadzi cebulki” według kolejności zdarzeń. Wiedzą, czego potrzebuje ogrodnik do uprawy roślin. Podsumowaniem zajęć była zabawa z wykorzystaniem chust szyfonowych oraz stworzenie własnej hodowli.

Zwierzaki z wiejskiej zagrody

Wszystkie dzieci lubią zwierzęta, dlatego też wielką radość sprawiły im zajęcia wokół tematyki zwierząt z wiejskiego podwórka. W ciągu całego tygodnia dzieci poznały różne gatunki zwierząt  żyjących w wiejskiej zagrodzie poprzez oglądanie ilustracji, książeczek, rozwiązywanie zagadek  słownych i słuchowych z odgłosami zwierząt wiejskich.  Miały okazję je naśladować w trakcie zabaw ruchowych i pantomimicznych, tworzyły prace plastyczne. Dzięki zabawie dydaktycznej „Domy zwierząt” dzieci dowiedziały się, gdzie mieszkają poszczególne zwierzęta, a także wiedzą, co daje nam ich hodowla.

Miejmy nadzieję, że w przyszłości poznane zwierzaki zobaczą nasze Maluchy w rzeczywistości.

Ptasia stołówka

Zima jest dla ptaków bardzo ciężkim okresem, ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. W związku z tym ptaki mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu. Dlatego też przedszkolaki dbają o to, żeby w karmniku nie zabrakło pożywienia dla ptaków. Po przeprowadzonych zajęciach nt ptaków i przygotowaniu ptasich przysmaków dzieci wyruszyły do ogrodu przedszkolnego.

Każdego dnia pamiętają o uzupełnieniu braków w ptasiej stołówce.

 

Dzisiaj urodziny Antek i Piotrek ma

W miesiącu lutym w grupie maluszków dwóch chłopców: Antoni i Piotr obchodzili swoje urodziny w przedszkolu. W czasie urodzin Jubilatom śpiewano Sto lat, składano życzenia i wręczano drobne upominki. W podziękowaniu chłopcy częstowali wszystkich słodyczami. Wreszcie po poczęstunku był czas na zabawę, tańce i śpiewanie piosenek. Takie urodziny zapamięta każdy przedszkolak.

Naszym małym Ananasom z grupy: Antkowi i Piotrkowi jeszcze raz  składamy najserdeczniejsze życzenia!!!!!!!!!!!!!!

Quiz matematyczny w grupie starszaków

Kwiecień rozpoczął się Quizem Matematycznym, który odbył się w grupach starszych. W rolach uczestników quizu znalazły się dzieci uczęszczające na kółko matematyczne. Zostały utworzone dwa zespoły po trzy osoby plus pomocnik. Początek naszego konkursu rozpoczął się od zadania, w którym należało poprawnie ułożyć działanie matematyczne do podanych obrazków. Następna konkurencja wymagała spostrzegawczości oraz znajomości figur geometrycznych. Zawodnicy musieli z kilku elementów ułożyć całość czyli prostokąt, kwadrat lub trójkąt. Na quizie znalazło się wiele konkurencji, które były ułożone w oparciu o program E. Gruszczyk-Kolczyńskiej i E. Zielińskiej- „Dziecięca matematyka”. W  naszym quizie znalazły swoje zastosowanie klamerki, patyczki, a nawet gąsienica ponumerowano oczywiścieJ Quiz wygrały obydwie drużyny otrzymując po tyle samo punktów. Publiczność wiwatowała, biła brawa i dopingowała uczestników, atmosfera była wspaniała, każdy się świetnie bawił. Nagrody i dyplomy zostały wręczone naszym dzielnym matematykom, którzy z uśmiechami na buziach powędrowali do swych grup.

 

Urodziny Maksa z grupy 5-latków

Wszystko, co piękne i wymarzone,

niech w Twym życiu będzie spełnione.
Niech życie słodko płynie,
a wszystko, co złe, niech szybko minie.

Maksiu nasz kolega z grupy ostatnim czasem obchodził swoje 6 urodziny, z tej okazji cała grupa odśpiewała pięknie „Sto lat! Sto lat!” Wszyscy z uśmiechem na buzi podchodził do Maksa i piękne życzenia składał, a to dużo zdrówka, uśmiechu, spełnienia marzeń i dużo zabawek…Naszemu Maksiowi jeszcze raz życzenia składamy „Sto lat! Sto lat!” A mamie Maksa dziękujemy za pyszny poczęstunek i pozdrawiamy!