ZAJĘCIA DODATKOWE ORGANIZOWANE W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM NR 2

W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

 

ZAJĘCIA DODATKOWE
DNI TYGODNIA

 

NAZWA ZAJĘĆ GRUPA
PONIEDZIAŁEK LOGPEDIA

GIMNASTYKA KOREKCYJNA

RELIGIA

3-4 LATKI, 4 LATKI, 6 LATKI

6 LATKI

5 I 6 LATKI

WTOREK JĘZYK ANGIELSKI

LOGOPEDIA

 

4 LATKI I 6 LATKI

3 LATKI, 5 LATKI I 6 LATKI

 

ŚRODA PSYCHOLOG

LOGOPEDIA

JĘZYK ANGIELSKI

WSZYSTKIE GRUPY

5 LATKI, 5-6 LATKI

3-4, 5 LATKI I 6 LATKI

CZWARTEK LOGOPEDIA

JĘZYK ANGIELSKI

RELIGIA

JĘZYK ANGIELSKI

3 – 4 LATKI I 4 LATKI, 5 LATKI

5  i 5-6 LATKI

5 i 6 LATKI

6 LATKI

PIĄTEK LOGOPEDIA

GIMNASTYKA KOREKCYJNA

6 LATKI

5 i 6 LATKI

 


Informujemy, że w naszym przedszkolu odbywają się zajęcia ruchowe „drużyny kangura” przedszkoliada.pl. O wrażenia pytajcie samych przedszkolaków! Koszt zajęć to 36 zł miesięcznie. Zapisy u Pań nauczycielek. 

Adresatami programu „Przedszkole i piłka” w ramach ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl są dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat). Program zajęć „Przedszkole i Piłka” jest formą zachęcenia dzieci do podejmowania aktywności fizycznej opartej na zabawach z piłkami. Jest on odpowiedzią na potrzebę realizacji zainteresowań ruchowych przedszkolaków oraz ich rodziców, chcących zapewnić swoim dzieciom jak najlepsze warunki do rozwoju fizycznego i motorycznego. Zajęcia są prowadzone przez cały rok przedszkolny, a więc zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia dotyczącymi systematyczności wysiłku fizycznego. Spełniony jest też drugi warunek ŚOZ, mianowicie każde zajęcia trwają na tyle długo, aby utrwaliły się korzystne efekty zdrowotne ruchu. Tym samym Przedszkoliada.pl wyrabia u dzieci potrzebę regularnej aktywności fizycznej.
Program zajęć jest logicznie ułożony – od zajęć najprostszych do coraz bardziej złożonych. W rezultacie prowadzonych zajęć uzupełnionych o ich oprawę oraz pozostałe elementy systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl uzyskujemy unikatowy w skali światowej projekt kreujący kulturę fizyczną wśród przedszkolaków.
Uczestnicy systemu Przedszkoliada.pl są nazywani „Aktywnymi Przedszkolakami”. Głównym celem programu „Przedszkole i Piłka” jest kształtowanie u przedszkolaków zainteresowania ruchem i kulturą fizyczną, zaspokojenie potrzeby spontanicznej aktywności fizycznej, a także przygotowanie do podejmowania regularnego ruchu teraz i w późniejszych latach. 

CELEM PROWADZONYCH ZAJĘĆ JEST:

·        polepszenie ogólnego stanu zdrowia,

·        uświadomienie korzyści wynikających z aktywności fizycznej,

·        ukulturalnianie fizyczne dziecka 

·        zapewnienie harmonijnego rozwoju fizycznego dziecka,

·        przygotowanie mentalne do współpracy w grupie, zdrowej rywalizacji, umiejętności, pogodzenia się z przegraną oraz szacunku do przeciwnika,

·        popularyzacja aktywności fizycznej u przedszkolaków poprzez zabawę i ćwiczenia.

W TRAKCIE ROKU MOŻNA DOŁĄCZYĆ DO ISTNIEJĄCYCH GRUP.

W RAZIE PYTAŃ BARDZO PROSZĘ O KONTAKT
Michał Grochulski   tel: 509 608 779