Przedszkole mieści się w zabytkowym, dwukondygnacyjnym budynku w strefie uzdrowiskowej z oddalonym o 30 m parkiem nadmorskim oraz niewiele dalej, plażą. Budynek posiada wielofunkcyjne sale w którym znajduje się sześć oddziałów przedszkolnych dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat, z których korzysta 143 wychowanków. Przedszkole wyposażone jest w samodzielną kuchnię z przygotowywanymi w niej trzema posiłkami dla dzieci. Czynne jest w godzinach od 6.30 do 17.30.

Placówka posiada niewielki plac zabaw wyposażony w altankę, zjeżdżalnię, huśtawki i piaskownicę, do zabaw na świeżym powietrzu. Ten niewielki plac zabaw rekompensuje dzieciom, nauczycielom i rodzicom park oraz plaża w którym dzieci codziennie spacerują , obserwują oraz bawią się .

Budynek przedszkola jest wyremontowany, kolorowy i przyjazny dziecku. Już na wejściu do przedszkola witają je kolorowe dekoracje uzależnione od aktualnej pory roku, co stwarza wrażenie przytulności i domowej atmosfery. Placówka posiada 8 sal dydaktycznych wyposażonych w atestowane, nowoczesne meble i kąciki zabaw. W przedszkolu znajduje się także sala rytmiczna do prowadzenia zajęć z rytmiki, gimnastyki korekcyjnej i zabaw ruchowych wyposażona w pomoce zarówno do zabaw muzycznych jak i ruchowych.

Organem prowadzącym jest Gmina Miejska Kołobrzeg.

Oferta przedszkola jest bogata i zróżnicowana. W przedszkolu realizowane są zajęcia w ramach realizacji podstawy programowej jak również szereg zajęć dodatkowych realizowanych przez zatrudnionych w nim nauczycieli. Są to miedzy innymi język angielski, rytmika oraz zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia dzieci w ramach kół zainteresowań z plastyki, tańca i muzyki, matematyki oraz zajęć teatralnych. Przedszkole wyróżnia się szeroko pojętą działalnością teatralną . Działa w nim zarówno koło teatralne dla dzieci jak i rodziców oraz nauczycieli, którzy z dużym zaangażowaniem i przyjemnością bawią się z dziećmi w teatr. Przedszkole stwarza warunki do wszechstronnego rozwoju rozwoju zainteresowań na różnych płaszczyznach aktywności dziecka. Placówka w oku 2012 otrzymała za działalność w zakresie rozwijania i wspierania uzdolnień tytuł Szkoły Odkrywców Talentów.