Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwa

WALENTYNKI W DWÓJECZCE

Dzisiaj w przedszkolu obchodziliśmy Walentynki. Z tej okazji wszyscy ubrali się na czerwono, a sale przedszkolne były przystrojone w rozmaite serduszka i balony.

W grupie 4-5latków panie nauczycielki przygotowała dla dzieci wiele zabaw i konkursów, m.in.: zabawy przy piosence „Mam serduszko, wielkie serce”, odnajdywanie drugiej połówki serca, zabawy integracyjne przy piosence „Nie chcę cię znać”, wyk. pracy plastycznej pt. „Moja Walentynka”, oraz kultywowanie tradycji walentynkowej.

Pani Renata i Karolina nauczycielki grupy 3-latków do wspólnej zabawy walentynkowej zaprosiły także rodziców Wśród zabaw znalazły się m.in.: tańce i konkurencje z balonem, zabawy z chustą animacyjną „Kto to mówi?”, „Szukam mojej mamy”, zagadki – „Kto kogo lubi?” „Kto kogo kocha?”, układanie puzzli, a na koniec rodzice wykonali prace plastyczną pt. „Walentynka dla mojego dziecka”. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku, gdzie wśród słodkości królowały oczywiście serduszka w różnej postaci(lizaki, żelki, pierniczki, ciasteczka).

W grupie 4-latków pani Kamila i Monika również na zabawę walentynkową zaprosiły rodziców. Dzieci i rodzice bawili się przy piosence „Mam serduszko, wielkie serce”, zabawy integracyjne „Pantofelki królewny”, „Taneczna gazeta”, oraz rozmawiali o zwyczajach walentynkowych i tańczyli taniec węża.

Rodzice wpisywali się na specjalną listę obecności- dziecko i rodzic obrysowywali swoje stopy i wpisywali swoje imię, a także odgadywali zagadki dotyczące bajek „Kto Kocha kogo?”

Wszystkim rodzicom serdecznie dziękujemy za super zabawę i życzymy wszystkim wielu oznak sympatii i miłości 🙂

Comments are closed.