W krainie Mikołaja Grupa Śpioszki

4 grudnia dzieci w postaci elfów przeniosły się do „Krainy Mikołaja” i poznały tam historię Świętego Mikołaja oraz jego zwyczaje i tradycję obchodzenia Mikołajek 6 grudnia.

Nie zabrakło również zabaw. Pierwsza zabawa dotyczyła „Worka Mikołaja”, gdzie ukryte były różne zabawki. Dzieci musiały za pomocą zmysłu dotyku odgadną, co ukryło się w worku, bardzo dobrze sobie z tym zadaniem poradziły.  Następnie dzieci dowiedziały się, że Mikołaj pomieszał wszystkie zabawki i trzeba je posegregować według koloru worka i znajdujących się w nich rodzajów zabawek. I jak widać, z tym zadaniem także sobie wspaniale poradziły. Nie zabrakło także zabawa muzyczno – ruchowej do piosenki „Ding-Dong”. Na podsumowanie zajęć było wykonanie prezentu dla Mikołaja, jego postaci według wzoru na tablicy i instrukcji słownej n-la.

Jak sobie dzieci poradziły z tą pracą , można było podziwiać na  tablicy w holu.