II Międzyprzedszkolny Przegląd Piosenki Patriotycznej – Grupa Wesołki

Dnia 07 października 2019 r. pod patronatem Prezydenta Miasta Kołobrzeg, w Regionalnym Centrum Kultury odbył się II Międzyprzedszkolny Przegląd Piosenki Patriotycznej pod hasłem: „Płonie ognisko i szumią knieje… – piosenka harcerska”.

Organizatorem przeglądu było Przedszkole Miejskie Nr 10. Koncert odbył się z okazji Narodowego Święta Niepodległości – obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach rozbiorów.

Celem przeglądu było wprowadzenie dzieci w świat wartości patriotycznych, poznawanie historii i tradycji naszego kraju, kształtowanie postaw obywatelskich, poznawanie różnych piosenek harcerskich, rozwijanie umiejętności wypowiadania się poprzez muzykę, umożliwienie przeżycia radości, zadowolenia i satysfakcji z własnej aktywności i współdziałania w grupie oraz integrowanie środowiska lokalnego. Na scenie zaprezentowały się dzieci z wszystkich Przedszkoli Miejskich z Kołobrzegu oraz dzieci z Przedszkola Rodzinnego Mądrowscy.

Gośćmi honorowi tegorocznego przeglądu byli panowie Tomasz Wojciechowski i Adam Kościelny Skauci Europy, wchodzący w skład Skautingu Europejskiego.

Nasze przedszkole reprezentowała grupa Wesołki, która zaśpiewała piosenkę „Gdy strumyk płynie zwolna”.

Dzieci zaprezentowały się wyjątkowych strojach chcąc tym samym jak najlepiej utożsamić się ze śpiewaną piosenką.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, albumy i słodkie upominki.