Zajęcia otwarte w grupie Śpioszków

W ubiegłym tygodniu w grupie Śpioszków odbyły się zajęcia popołudniowe, podczas których dzieci z rodzicami stworzyli piękny i naturalny kącik przyrodniczy. Zabawę rozpoczęliśmy od relaksacyjnych masażyków i „zasadziliśmy” na plackach roślinki. Po takim szybkim przygotowaniu wszyscy zabrali się do pracy.

Rękawiczki, ziemia oraz nasionka rozmaitych kwiatów, ziół i owoców poszły w ruch. Musimy przyznać, że dzieci wspólnie z rodzicami wykonały świetną pracę. Było dużo śmiechu, radości i twórczego bałaganu. Teraz pozostaje nam czekać na rezultaty naszych działań i obserwować dzień po dniu, czy jakieś roślinki zaczynają się rozwijać. Jedno jest pewne – w naszej sali już czuć wiosnę! 

Dzieci również chętnie zaprosiły rodziców na zwiedzanie sali, gdzie po paru miesiącach pobytu w przedszkolu czują się już jak ryby w wodzie. Pokazały rodzicom swoje ulubione kąciki i zabawki, a nawet troszkę wspólnie pobawili się na dywanie.

Pięknie dziękujemy rodzicom za profesjonalne przygotowanie, pomoc w organizacji oraz sprzątaniu. Trzymajcie kciuki, aby roślinki z naszego kącika przyrodniczego rosły teraz „jak na drożdżach”.