Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwa

Archive for the ‘6. Grupa Nieśmiałki – 6latki’ Category

Święto Babci i Dziadka w grupie Nieśmiałków

Są takie dwa dni

Jedyne dni w roku

To święto Babci i Dziadka

Łza się kręci w oku

O tym ważnym święcie

Dobrze pamiętamy i dla naszych gości

Widowisko mamy.

Mali artyści uroczo zaprezentowali bogaty program artystyczny, składający się z wierszy, śpiewu i tańców- oczywiście w klimacie dawnych lat dziadków. „Brunetki, blondynki”, „Dwudziestolatki”, „Umówiłem się z nią na 9-tą” to tylko niektóre z utworów prezentowanych przez małych tancerzy.

Wszyscy z dumą i łezką w oku patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość do najmilszej widowni świata. Powrót do wspomnień wczesnej młodości babci i dziadka wywołał ogromne wzruszenie, radość i uśmiech na twarzach zacnych gości. Mamy nadzieję,  że tak pięknie spędzonych czas pozostanie na zawsze w pamięci.

Ahoj, Panie Kapitanie!

Dzięki uprzejmości dziadka Karola, Pana Krzysztofa dzieci z grupy Nieśmiałki miały okazję przeżyć morską przygodę. Odwiedziliśmy statek, na którym pracuje dziadek Karola i mogliśmy odwiedzić każdy jego zakamarek. Dla niektórych z dzieci była to pierwsza wizyta na statku. Na początku poznaliśmy wszystkie sprzęty i akcesoria potrzebne do połowu ryb, dowiedzieliśmy się również o gatunkach ryb i czym się odżywiają oraz dlaczego tak ważne jest jedzenie ryb. Poznaliśmy również tradycje rybackie oraz posłuchaliśmy interesujących opowieści z rejsów dziadka Karola.

Każdy z Nieśmiałków, mógł przez chwilę jak prawdziwy kapitan sterować statkiem.

Wycieczka była bardzo ciekawa i atrakcyjna a dzieci z wielkim zainteresowaniem poznawały nowy zawód.

Serdeczne podziękowanie składamy MAMIE KAROLA ORAZ PANU KRZYSZTOFOWI za poświęcony czas i podzielenie się z nami swoją wiedzą i ciekawymi przygodami na morzu.

Która godzina? O tym dobrze wiedzą Nieśmiałki

Nauka zegara dla dzieci to często dobra zabawa. Już od najmłodszych lat warto uczyć dziecko rozumienia pojęcia czasu. Można to robić na wiele sposobów, jednak najlepszych z nich jest oczywiście zabawa. Zobaczcie, jak Nieśmialki uczyły się  odczytywania godzin na zegarze!

Przy okazji rozmów o upływającym czasie i zegarze dzieci udały się z wizytą do Zakładu Zegarmistrzowskiego, aby poznać bliżej ciekawy, ale niestety ginący już zawód zegarmistrza. Dzieci miały okazję obejrzeć różne rodzaje zegarów, poznać ich działanie. Obejrzały również narzędzia, którymi naprawia się zegary. Przedszkolaki chętnie zadawały pytania, dzięki czemu mogły poszerzyć swoją wiedzę.

W codziennych sytuacjach warto kontynuować naukę odczytywania godzin na zegarze.

Bohater tygodnia w grupie Nieśmiałków: Karolinka

Drugiej takiej Karolinki nie ma na tym świecie

Ten, kto jej nie zna, niech tylko pozazdrości

Przyjaciółka i koleżanka w całej, swej okazałości😊

Kolejny tydzień za nami , kolejny nowy bohater, tym razem Karolinka. Na prezentację Karolcia  przybyła z całą swoją rodziną. Pani Ania oraz Pan Sylwester opowiadali nam wiele ciekawostek z życia Karolci. Rodzice  przygotowali dla nas prezentację zdjęć oraz  nagrania naszej bohaterki. Dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy na temat Karolci, która kocha zwierzęta i w przyszłości chciałaby zostać weterynarzem. Przedszkolaki słuchały z ciekawością i chętnie zadawały pytania. 

Na koniec spotkania czekała na dzieci niespodzianka: babeczki przygotowane przez Karolinkę i jej mamę, które zniknęły w mig w brzuszkach Nieśmiałków.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

Bohater tygodnia w grupie Nieśmiałków: Zuzia

Kolejnym bohaterem tygodnia w grupie Nieśmiałków została Zuzia. Zuzia przynosiła codziennie do przedszkola swój worek ze skarbami i pamiątkami z czasów kiedy była bardzo mała.
Jak dowiedzieliśmy się od Zuzi, dziewczynka ma bardzo dużo zainteresowań: lubi tańczyć, śpiewać, malować, czytać książki.
Na prezentację „Bohatera tygodnia” do przedszkola przybyli rodzice Zuzi: mama Karolina i tata Walter.
W ramach realizacji programu „Podróże jeża ze Zgierza” mieliśmy okazję poznać zawód jaki wykonuje tata Zuzia. Pan Walter opowiadał dzieciom o pracy na morzu, o specjalnych zadaniach na statku, o pięknej przyrodzie morskiej, a także o niebezpieczeństwach jakie czyhają na marynarzy. Prezentacja zdjęć i nagrań z morza przybliżyła dzieciom wyjątkowy charakter pracy taty Zuzi. Gigantyczne statki, które pojawiały się na zdjęciach wywarły na dzieciach ogromne wrażenia. Dla wielu dzieci ciekawym przeżyciem było przymierzenie czapki kapitana w której choć przez chwilę mogły poczuć się jak kapitan statku😊
Na zakończenie prezentacji czekała na dzieci niespodzianka, specjalnie przygotowany na tę okazję pyszny tort.
Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Bohater tygodnia w grupie Nieśmiałków: Blanka

Kolejnym bohaterem tygodnia w grupie Nieśmiałków została Blanka, która przez cały tydzień nie pozwoliła nam się nudzić. Codziennie zabierała do przedszkola swoje skarby, fotografie. Do przedszkola wspólnie z Blanką przybył jej zwierzak- chomik, który spędził z przedszkolakami cały dzień:)

Na prezentację Blanka przybyła ze swoją mamą. Pani Agnieszka opowiadałam nam wiele ciekawostek na temat swojej córki, zaprezentowała nam fotografie oraz przygotowała ulubione wiersze Jana Brzechwy, które Blanka zna na pamięć.

Na koniec spotkania czekała na dzieci niespodzianka, domowe wypieki: babeczki.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

„Dookoła choinki” spotkanie z rodzicami w grupie Nieśmiałków

18 grudnia w grupie Nieśmiałków odbyło się świąteczne spotkanie z rodzicami „Dookoła choinki”.

Na początku dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój prezentując przygotowaną specjalnie na to spotkanie piosenkę „Już pierwsza gwiazdka”. Następnie wszyscy aktywnie włączyli się w przygotowanie dekoracji, które przyozdobiły nasza choinkę.

Celami przyświecającymi temu spotkaniu były: wzmacnianie więzi uczuciowej z rodzicami poprzez uczestnictwo w spotkaniu wprowadzające w nastrój świąt Bożego Narodzenia, budzenie aktywności dzieci i rodziców oraz integracja grupy podczas wspólnych zajęć artystycznych.

XV Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd

W środę, 11.12.2019., na scenie Regionalnego Centrum Kultury, odbył się XV Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta- Pani Anny Mieczkowskiej.Organizatorem tej uroczystości Przedszkole Miejskie nr 8 w Kołobrzegu. Naszą placówkę reprezentowały dzieci z grupy „Nieśmiałki”, które zaprzentowały teatr cieni „Pewnej nocy nad Betlemjem”.

Na scenie wystąpiły również dzieci z wszystkich kołobrzeskich przedszkoli publicznych, Prywatnego Przedszkola Morska Kraina, Przedszkola Rodzinnego Mądrowscy, a także oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Charzynie. Mali wykonawcy przedstawili kolędy i pastorałki prezentując swoje umiejętności wokalne i taneczne. Wszystkie prezentacje były wspaniałe.

Na zakończenie spotkania mali artyści otrzymali dyplomy i prezenty.

Wspólnie spędzony czas przyniósł zadowolenie, radość, a także pozwolił na chwilę zadumy oraz wprowadził nas w czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.