Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwa

Archive for the ‘6. Grupa Nieśmiałki – 6latki’ Category

Wycieczka Nieśmiałków do Pałacu w Trzebiatowie

13 listopada grupa Nieśmiałków udała się na wycieczkę do Trzebiatowa. Samą frajdą był przejazd pociągiem ( dla niektórych Nieśmiałków była to pierwsza podróż). Celem naszej wycieczki był Pałac. Na przestrzeni wieków pełnił on rozmaite role – dom książęcy, klasztor norbertanek, gotycko-renesansową siedzibę książąt pomorskich, czy też licznych urzędów i instytucji. Obecnie Pałac nad Młynówką jest trzebiatowskim ośrodkiem kultury, przy którym działa Muzeum Pałacowe rozwijane od blisko dwudziestu lat. Na wystawie                     „Od średniowiecza aż do PRL-u” dzieci mogły obejrzeć eksponaty znalezione podczas prac wykopaliskowych na terenie miasta. Ogromnie duża ekspozycja sprzętów domowych ukazała nam jak trudne musiało być życie w dawnych czasach. Na koniec zwiedziliśmy także wystawę lalek, która liczy już sobie 300 egzemplarzy. Bardzo serdecznie dziękujemy panu Pawłowi Pawlonka za oprowadzenie nas po muzeum oraz przedstawianie ciekawej historii związanej z tym miejscem.

Bohater tygodnia w grupie Nieśmiałków- Ola

Kolejnym bohaterem tygodnia w grupie Nieśmiałków została Ola, która przez cały tydzień nie pozwoliła nam się nudzić😊 Codziennie Ola przynosiła do przedszkola fotografię, pamiątki z wakacji i swoje skarby oraz ulubione zabawki.

Na prezentację Ola przybyła do nas ze swoją mamą, Pani Karolina przygotowała dla nas wiele ciekawostek o swojej córce. Ola w przyszłości zostanie fryzjerką, może lekarzem lub nauczycielem. Dużo podróżuje z rodzicami, chociaż ma 6 lat zwiedziła wiele zakątków Polski.

Przedszkolaki słuchały z ciekawością i chętnie zadawały pytania.

Na koniec spotkania czekała na dzieci niespodzianka, ulubione wafle z „krówką” wykonane wspólnie przez Olę i jej mamę oraz ulubiona książka „Pamiętnik Florki”.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Polska moja ojczyzna- spotkanie z rodzicami w grupie Nieśmiałków

W czwartek 7 listopada odbyły się zająca otwarte w grupie Nieśmiałków. Tematem przewodnim naszych zajęć był nasz kraj – nasza Polska.
Każdy z uczestników – i mały i duży mógł podczas zajęć wykazać się wiedzą na temat naszego kraju oraz Święta 11 listopada. Mamy nadzieję, że dla wszystkich uczestników naszych zajęć był to mile spędzony czas.

Tymczasem wszystkim dzieciom, rodzicom, którzy
zdecydowali się poświęcić chwilę i byli obecni podczas zajęć, pt. „Polska
nasza ojczyzna” serdecznie dziękujemy za przybycie oraz za aktywny i pełen zaangażowania udział we wszystkich zabawach.

Bohater tygodnia w grupie Nieśmiałków Szymon

W czwartym tygodniu października bohaterem tygodnia w grupie Nieśmiałków został Szymon, który zaprosił swoich rodziców na wspólną prezentację.

Pani Marta i Pan Piotr przygotowali dla nas prezentację ze zdjęciami oraz zdradzili wiele ciekawostek o Szymku, który uwielbia czekoladę, gry planszowe oraz wycieczki. Nie boi się wyzwań i skoków z wysokości.

Przedszkolaki słuchały z ciekawością i chętnie zadawały pytania.

Na koniec spotkania czekała na dzieci niespodzianka, jeżykowe ciasteczka, które znikały w brzuchach do ostatniego okruszka:)

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Bohater tygodnia w grupie Nieśmiałków Antoś

W ubiegłym tygodniu bohaterem tygodnia w grupie Nieśmiałków został Antoś, który zaprosił swoich rodziców na wspólną prezentację.

Przedszkolaki bardzo dużo dowiedziały się na temat swojego kolegi, który uwielbia spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. Antoś również chętnie pomaga w pracach domowych oraz w gospodarstwie swoich dziadków.

Dużo się uśmiecha, jest pogodny i wesoły:)

Rodzice Antosia zabrali ze sobą pamiątki z czasów kiedy Antoś był malutki oraz dużo fotografii. Przedszkolaki słuchały z ciekawością i chętnie zadawały pytania.

Na koniec spotkania czekała na dzieci niespodzianka: babeczki, które zniknęły w mgnieniu oka:)

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Wycieczka Nieśmiałków i Wesołków do lasu

W czwartek 17.10.2019r. dzieci z grupy Wesołki i Nieśmiałki wybrały się na wycieczkę do lasu. Na miejscu przedszkolaki wybrały się na spacer po lesie poszukiwać śladów jesieni. Dzieci miały okazję podziwiać poszczególne gatunki drzew. Ta wycieczka – to obserwacja naturalnego świata roślin, zwierząt, oraz wspaniałe przeżycia dla przedszkolaków. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały „skarby”, które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście (tylko te, które same spadły z drzewa), szyszki, trochę mchu, suche igły drzew iglastych, kawałki kory. W całej wyprawie towarzyszył nam Pan Krzysztof, który w ciekawy sposób wytłumaczył dzieciom czym jest las.
Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Najmłodsi spędzili miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.
Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt. Możliwość bezpośredniego kontaktu z nią dostarczyła im wielu wspaniałych przeżyć i wzbudziła ogromną radość. . Wyprawa skończyła się ogniskiem przy którym wszyscy piekli kiełbaski.
Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń oraz z leśnymi pamiątkami przedszkolaki wróciły do przedszkola.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Pana Krzysztofa Kornatowskiego oraz Pana Adama i Krzysztofa z koła łowieckiego „Darz Bór” Gościno oraz Nadleśnictwa w Gościnie.

Nieśmiałkowy Bohater tygodnia Yuliia

Nic bardziej nie wzmocni poczucia wartości u dziecka jak możliwość pokazania się przed innymi, „zabłyśnięcia” przez kolegami z grupy. Nieśmiałki przystąpiły do realizacji projektu „Bohater tygodnia”. Zaletą projektu jest nabywanie wzorowych zachowań i dawanie przykładu innym.

Kolejno każde dziecko jest bohaterem. W ciągu tego tygodnia bohater jest najważniejszą osobistością grupy, ma możliwość wyróżnić się czymś szczególnym, opowiedzieć o strukturze swojej rodziny, pokazać zdjęcia. Do bohatera tygodnia może przyjść z wizytą członek rodziny: może to być mama, tata, dziadek itp.

Pierwszym bohaterem tygodnia w grupie Nieśmiałków była Yuliia, która zaprezentował się wspólnie ze swoim rodzicami. Przygotowane prze tatę Yulii fotografię i opowieści o „małej Yulii” wprawiły wszystkich w dobry nastrój:)

Mama Yulii przygotowała dla dzieci słodką niespodziankę: wspólne pieczenie babeczek, które zniknęły z talerzy w mgnieniu oka!

Dziękujemy Yulii i jej rodzicom za wspólny spędzony czas.

Szczególne odwiedziny w naszym przedszkolu

8 października do naszych przedszkolaków przybył wyjątkowy gość: Pani Anna Mieczkowska- Prezydent Miasta Kołobrzeg. Swoje odwiedziny Pani Prezydent rozpoczęła od spotkania z grupą Nieśmiałków, którym przeczytała książkę autorstwa patronki przedszkola: Wandy Chotomskiej pt. „Przygody jeża spod miasta Zgierza” w ramach udziału w akcji „Cala Polska czyta dzieciom”. Podczas spotkania przedszkolaki z dużym zainteresowaniem wysłuchały przygód jeża i jego rodziny. Pani Prezydent zachęcała dzieci do odwiedzania bibliotek w Kołobrzegu, wypożyczania książek i spędzania czasu z książką.
Na koniec spotkania czekała na Panią Prezydent miła niespodzianka: przetwory na zimę z przedszkolnej spiżarni, które dzieci wykonały podczas zajęć.