Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwa

Archive for the ‘6. Grupa Nieśmiałki – 6latki’ Category

Quiz „Kocham cię Polsko”

28 lutego przedszkolaki z grupy Nieśmiałki i Wesołki w ramach realizacji programu „Podróże jeża ze Zgierza” sprawdzały swoją wiedzę dotyczącym naszego kraju podczas quizu „Kocham Cię Polsko”. Celem konkursu było kształtowanie poczucia tożsamości narodowej, rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań dzieci historią, kulturą i tradycją własnego kraju, popularyzowanie wiedzy o Polsce, oraz znajomość symboli narodowych i lokalnych. Rywalizacja była bardzo wyrównana, dzieci wykazały się ogromną wiedzą na temat swojego kraju i miasta.
Pani wicedyrektor wraz z nauczycielami pogratulowała szerokiej wiedzy na temat naszej Ojczyzny. Każda grupa otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrody.

Bohater tygodnia w grupie Nieśmiałków- Kamil

Kolejny tydzień za nami i kolejny bohater, którym został Kamil.
Na prezentację Kamil przybył, ze swoją mamą. Pani Izabela przygotowała dla nas prezentację ze zdjęciami Kamila oraz opowiedziała nam wiele zabawnych historii o swoim synku.
Kamil lubi podróżować, lubi auta, których ma dużą kolekcję. Poznaliśmy również ulubioną książkę naszego bohatera, którą mama Kamila nam przeczytała: „Słoń Trąbalski”.
Dzieci z zaciekawieniem słuchały oraz chętnie zadawały szereg pytań. Na koniec prezentacji Kamil poczęstował dzieci cukierkami.

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie się w realizację projektu:)

Bohater tygodnia w grupie Nieśmiałków- Nikodem

Kolejnym długo wyczekiwanym Bohaterem tygodnia w grupie Nieśmiałków został Nikodem.

Nasz Bohater tygodnia przez cały tydzień przynosił ze sobą do przedszkola swoje skarby: zdjęcia, pamiątki z wycieczek, ulubione zabawki.

Dowiedzieliśmy się dużo na temat Nikodem, który lubi: klocki Lego, ma dużą kolekcję figurek super bohaterów, odwiedził wiele ciekawych miejsc w Europie oraz Polsce. Przedszkolaki słuchały z ciekawością opowiadań Nikodema. Podsumowaniem tygodnia była niespodzianka, Nikodem wspólnie z mamą przygotował pierniczki, które dzieci samodzielnie udekorowały smakołykami.

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie się w realizację projektu:)

Święto Babci i Dziadka w grupie Nieśmiałków

Są takie dwa dni

Jedyne dni w roku

To święto Babci i Dziadka

Łza się kręci w oku

O tym ważnym święcie

Dobrze pamiętamy i dla naszych gości

Widowisko mamy.

Mali artyści uroczo zaprezentowali bogaty program artystyczny, składający się z wierszy, śpiewu i tańców- oczywiście w klimacie dawnych lat dziadków. „Brunetki, blondynki”, „Dwudziestolatki”, „Umówiłem się z nią na 9-tą” to tylko niektóre z utworów prezentowanych przez małych tancerzy.

Wszyscy z dumą i łezką w oku patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość do najmilszej widowni świata. Powrót do wspomnień wczesnej młodości babci i dziadka wywołał ogromne wzruszenie, radość i uśmiech na twarzach zacnych gości. Mamy nadzieję,  że tak pięknie spędzonych czas pozostanie na zawsze w pamięci.

Ahoj, Panie Kapitanie!

Dzięki uprzejmości dziadka Karola, Pana Krzysztofa dzieci z grupy Nieśmiałki miały okazję przeżyć morską przygodę. Odwiedziliśmy statek, na którym pracuje dziadek Karola i mogliśmy odwiedzić każdy jego zakamarek. Dla niektórych z dzieci była to pierwsza wizyta na statku. Na początku poznaliśmy wszystkie sprzęty i akcesoria potrzebne do połowu ryb, dowiedzieliśmy się również o gatunkach ryb i czym się odżywiają oraz dlaczego tak ważne jest jedzenie ryb. Poznaliśmy również tradycje rybackie oraz posłuchaliśmy interesujących opowieści z rejsów dziadka Karola.

Każdy z Nieśmiałków, mógł przez chwilę jak prawdziwy kapitan sterować statkiem.

Wycieczka była bardzo ciekawa i atrakcyjna a dzieci z wielkim zainteresowaniem poznawały nowy zawód.

Serdeczne podziękowanie składamy MAMIE KAROLA ORAZ PANU KRZYSZTOFOWI za poświęcony czas i podzielenie się z nami swoją wiedzą i ciekawymi przygodami na morzu.

Która godzina? O tym dobrze wiedzą Nieśmiałki

Nauka zegara dla dzieci to często dobra zabawa. Już od najmłodszych lat warto uczyć dziecko rozumienia pojęcia czasu. Można to robić na wiele sposobów, jednak najlepszych z nich jest oczywiście zabawa. Zobaczcie, jak Nieśmialki uczyły się  odczytywania godzin na zegarze!

Przy okazji rozmów o upływającym czasie i zegarze dzieci udały się z wizytą do Zakładu Zegarmistrzowskiego, aby poznać bliżej ciekawy, ale niestety ginący już zawód zegarmistrza. Dzieci miały okazję obejrzeć różne rodzaje zegarów, poznać ich działanie. Obejrzały również narzędzia, którymi naprawia się zegary. Przedszkolaki chętnie zadawały pytania, dzięki czemu mogły poszerzyć swoją wiedzę.

W codziennych sytuacjach warto kontynuować naukę odczytywania godzin na zegarze.

Bohater tygodnia w grupie Nieśmiałków: Karolinka

Drugiej takiej Karolinki nie ma na tym świecie

Ten, kto jej nie zna, niech tylko pozazdrości

Przyjaciółka i koleżanka w całej, swej okazałości😊

Kolejny tydzień za nami , kolejny nowy bohater, tym razem Karolinka. Na prezentację Karolcia  przybyła z całą swoją rodziną. Pani Ania oraz Pan Sylwester opowiadali nam wiele ciekawostek z życia Karolci. Rodzice  przygotowali dla nas prezentację zdjęć oraz  nagrania naszej bohaterki. Dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy na temat Karolci, która kocha zwierzęta i w przyszłości chciałaby zostać weterynarzem. Przedszkolaki słuchały z ciekawością i chętnie zadawały pytania. 

Na koniec spotkania czekała na dzieci niespodzianka: babeczki przygotowane przez Karolinkę i jej mamę, które zniknęły w mig w brzuszkach Nieśmiałków.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

Bohater tygodnia w grupie Nieśmiałków: Zuzia

Kolejnym bohaterem tygodnia w grupie Nieśmiałków została Zuzia. Zuzia przynosiła codziennie do przedszkola swój worek ze skarbami i pamiątkami z czasów kiedy była bardzo mała.
Jak dowiedzieliśmy się od Zuzi, dziewczynka ma bardzo dużo zainteresowań: lubi tańczyć, śpiewać, malować, czytać książki.
Na prezentację „Bohatera tygodnia” do przedszkola przybyli rodzice Zuzi: mama Karolina i tata Walter.
W ramach realizacji programu „Podróże jeża ze Zgierza” mieliśmy okazję poznać zawód jaki wykonuje tata Zuzia. Pan Walter opowiadał dzieciom o pracy na morzu, o specjalnych zadaniach na statku, o pięknej przyrodzie morskiej, a także o niebezpieczeństwach jakie czyhają na marynarzy. Prezentacja zdjęć i nagrań z morza przybliżyła dzieciom wyjątkowy charakter pracy taty Zuzi. Gigantyczne statki, które pojawiały się na zdjęciach wywarły na dzieciach ogromne wrażenia. Dla wielu dzieci ciekawym przeżyciem było przymierzenie czapki kapitana w której choć przez chwilę mogły poczuć się jak kapitan statku😊
Na zakończenie prezentacji czekała na dzieci niespodzianka, specjalnie przygotowany na tę okazję pyszny tort.
Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas.