Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwa

Archive for the ‘4. Grupa NIEŚMIAŁKI – 4latki’ Category

Grupa Nieśmiałki – „Dzień Przedszkolaka”

Dzień Pirata u Nieśmiałków

            Z okazji Dnia Przedszkolaka grupa Nieśmiałków świętowała Dzień Pirata. Wszystkie przedszkolaki przebrały się za piratów i z niecierpliwością czekały na fantastyczną przygodę. Zabawa zaczęła się już przed śniadaniem, dzieci oglądały film animowany Przygody piratów z Nibylandii.  A po śniadaniu  przedszkolaki zebrały się na dywanie, gdzie Pani Kamila przeczytała list od Bokobrodego, który ukrył wielki skarb w naszym przedszkolu. Każde dziecko miało szansę zostać piratem. Musiało tylko złożyc uroczystą przysięgę i wykonać kilka zadań: dopasować klucze, rzucać celnie, przeciągać linę, poruszyć statki (ćwiczenia oddechowe) oraz wziąć udział w tańcach pirackich. Wszyscy doskonale poradzili sobie z zadaniami i doczekali się słodkiego poczęstunku oraz upragnionego skarbu. To był naprawdę wspaniały dzień pełen morskich atrakcji. Z pirackim  pozdrowieniem „Ahoj” zapraszamy do galerii!!

Grupa Nieśmiałki – „Tydzień Sportu”.

Grupa Nieśmiałki – „Jesień”

Do naszego przedszkola  zawitała jesień.  W holu pojawiły się ozdoby związane z jesienią, a na tablicach prace dzieci przedstawiające Panią Jesień, jeżyki, wiewiórki, sowy, owoce i warzywa. Dzieci wraz ze swoimi Paniami rozmawiały o darach jesieni, odgadywały jesienne zagadki, rozpoznawały dary jesieni poprzez dotyk, segregowały je według rodzaju. Aby  przyjrzeć się jesieni z bliska dzieci wychodziły z Paniami na spacery i obserwowały przyrodę, zachowania zwierzątek i to, co zmienia się w krajobrazie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Grupa Nieśmiałki – „Ruch drogowy”

W miesiącu wrześniu Nieśmiałki poznawały zasady ruchu drogowego. Było przy tym wiele zabawy i radości. Nasze przedszkolaki wybrały się na pobliskie skrzyżowanie, bawiły się mini miasteczkiem ruchu drogowego, a także wykonywały prace plastyczne. Miało to na celu zaznajomienie dzieci z zasadami bezpieczeństwa drogowego, sygnalizacją świetlną oraz znakami drogowymi. Dzieci szybko odnalazły się w tej tematyce, wykazując duże zaangażowanie. Radości i zabawie nie było końca.

Grupa Nieśmiałki „Dzień Kropki”

            W naszym przedszkolu dzieci z grupy „Nieśmiałków” przyłączyly się do obchodów Dnia Kropki. Inspiracją do jego powstania stała się książeczka ,,The Dot” Petera H. Reynoldsa, amerykańskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości. Obchody Dnia Kropki  zaczęły się od obejrzenia historii małej Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nich ma jakieś ukryte talenty, które gdzieś drzemią głęboko  i czekają na ich odkrycie. Następnie dzieci odkrywały swoje talenty, szukały kropek w sali, bawiły się w kropkowe zabawy oraz wykonywały prace plastyczne, których bohaterem była oczywiście kropka. Na zakończenie każdy z przedszkolaków skorzystał z kropkowej foobudki. Wszystkie zabawy w tym dniu wywoływały uśmiech na buzi każdego przedszkolaka. W przyszłym roku też kropkujemy!

Konkurs „Co dymi?”

Co dymi?

W maju, pomimo iż zostaliśmy odosobnieni w domach, odbył się w naszym przedszkolu konkurs plastyczny pt.: „Co dymi?” dedykowany dla dzieci starszych 5 i 6 latków. Było to kolejne działanie w ramach realizacji programu profilaktycznego „Czyste powietrze wokół nas”. W konkursie wzięło udział 15 dzieci. Prace były na tyle pomysłowe, że jury wyłoniło dwa I miejsca, dwa II miejsca i jedno III miejsce. Wybór był bardzo trudny. Doceniając zaangażowanie i trud dzieci wielu uczestników zostało wyróżnionych. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie. A oto nasi główni zwycięzcy:

I miejsce – Nikola Jaworska i Laura Kot

II miejsce – Wiktoria Bosiak i Liliana Ptak

III miejsce – Aleksandra Nagadowska

Jak na obecne czasy przystało, nagrody zostały wręczone z zachowaniem wszystkich obostrzeń sanitarnych. A oto galeria naszych prac:

Quiz „Kocham cię Polsko”

28 lutego przedszkolaki z grupy Nieśmiałki i Wesołki w ramach realizacji programu „Podróże jeża ze Zgierza” sprawdzały swoją wiedzę dotyczącym naszego kraju podczas quizu „Kocham Cię Polsko”. Celem konkursu było kształtowanie poczucia tożsamości narodowej, rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań dzieci historią, kulturą i tradycją własnego kraju, popularyzowanie wiedzy o Polsce, oraz znajomość symboli narodowych i lokalnych. Rywalizacja była bardzo wyrównana, dzieci wykazały się ogromną wiedzą na temat swojego kraju i miasta.
Pani wicedyrektor wraz z nauczycielami pogratulowała szerokiej wiedzy na temat naszej Ojczyzny. Każda grupa otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrody.

Bohater tygodnia w grupie Nieśmiałków- Kamil

Kolejny tydzień za nami i kolejny bohater, którym został Kamil.
Na prezentację Kamil przybył, ze swoją mamą. Pani Izabela przygotowała dla nas prezentację ze zdjęciami Kamila oraz opowiedziała nam wiele zabawnych historii o swoim synku.
Kamil lubi podróżować, lubi auta, których ma dużą kolekcję. Poznaliśmy również ulubioną książkę naszego bohatera, którą mama Kamila nam przeczytała: „Słoń Trąbalski”.
Dzieci z zaciekawieniem słuchały oraz chętnie zadawały szereg pytań. Na koniec prezentacji Kamil poczęstował dzieci cukierkami.

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie się w realizację projektu:)

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status