Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwa

Archive for the ‘4. Grupa Apsiki – 5latki’ Category

Wycieczka do Pałacu w Trzebiatowie Grupa Apsiki

Ach jak wspaniale jest podróżować i poznawać nowe miejsca. Z tą dewizą 24 października Apsiki udały się  na wycieczkę Pkp do Trzebiatowa. Samą frajdą był przejazd pociągiem. Pan konduktor świetnie się nami zaopiekował oraz należycie skasował wszystkie bilety. Celem naszej wycieczki był Pałac. Na przestrzeni wieków pełnił on rozmaite role – dom książęcy, klasztor norbertanek, gotycko-renesansową siedzibę książąt pomorskich, czy też licznych urzędów i instytucji. Obecnie Pałac nad Młynówką jest trzebiatowskim ośrodkiem kultury, przy którym działa Muzeum Pałacowe rozwijane od blisko dwudziestu lat. Na wystawie „Od średniowiecza aż do PRL-u” dzieci mogły obejrzeć eksponaty znalezione podczas prac wykopaliskowych na terenie miasta. Ogromnie duża ekspozycja sprzętów domowych ukazała nam jak trudne musiało być życie w dawnych czasach. Na koniec zwiedziliśmy także wystawę lalek, która liczy już sobie 300 egzemplarzy. Bardzo serdecznie dziękujemy panu Pawłowi Pawlonka za oprowadzenie nas po muzeum oraz przedstawianie ciekawej historii związanej z tym miejscem.

Strażak – grupa Apsików

Któż nie chciałby być jak on. Odważny, nieustraszony, spieszący z pomocą zarówno ludziom będącym w śmiertelnym niebezpieczeństwie jak i uwięzionym na drzewie kotom. Wrzesień to czas spotkania ze strażakami w naszym przedszkolu. Nie muszą na szczęście walczyć z płomieniami ale pomagają przedszkolakom sprawnie przeprowadzić próbną ewakuację z budynku w razie wybuchu pożaru. A przy okazji przedszkolaki poznają pracę strażaka, wyposażenie wozu i choć na chwilę mogą wcielić się w postać tych niezwykle dzielnych ludzi zasiadając w czerwonym wozie z kogutem na dachu. Kto wie, może któryś Apsik w przyszłości zostanie strażakiem?

Dzień Chleba u Apsików

Od zarania dziejów jest dla nas wszystkich podstawowym posiłkiem, jemy go codziennie, a gdy upadnie, podnosimy i całujemy. 16 października również Apsiki uczyły się szacunku do chleba. Oglądaliśmy film edukacyjny „Od ziarenka do bochenka” przedstawiający drogę powstawania tego smacznego produktu. Bawiliśmy się przy piosence „Mało nas do pieczenia chleba”, ale niewątpliwie najbardziej atrakcyjnym momentem przedszkolnego dnia było wykonanie i pieczenie rogalików. Spójrzcie na zdjęcia jak się świetnie bawiliśmy. A rogale? Wyszły nam znakomicie! Palce lizać!

Apski zdobywają wiedzę o pracy i zawodach

Kim jest fizjoterapeuta? Czym się dokładnie zajmuje? Tego wszystkiego mogliśmy dowiedzieć się podczas wycieczki do Gryfu ośrodka wypoczynkowego, w którym pracuje Pani Ela mama naszej koleżanki Laury. W sanatorium uzdrowiskowym zobaczyliśmy bardzo wiele niekiedy dziwnie wyglądających urządzeń, pomagających pacjentom w wielu schorzeniach. Dzieci miały możliwość bezpośredniego obserwowania czynności związanych z leczniczymi zabiegami oraz „doświadczyć” kilku z nich.  To była bardzo pouczająca wyprawa dla wszystkich przedszkolaków. Dziękujemy Pani Eli za zaproszenie i zaprezentowanie swojego zawodu.

Dzień Przedszkolaka u Apsików.

„Wszyscy swoje święto mają, święto mają
Tańczą skaczą i śpiewają, i śpiewają
Przedszkolaki przykład dają, przykład dają
I też swoje święto mają, święto mają

Ref: Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj
To święto Ani, Basi i Krzysia (…)

20 września to bardzo ważna i radosna data dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto zostało ustanowione Uchwałą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 13 września 2013 roku, aby podkreślić znaczenie edukacji przedszkolnej. Z tej okazji również w naszym przedszkolu organizowane są różne atrakcje dla najmłodszych. W tym roku Apsiki urządziły Bal Przedszkolaka. Kto chciał móg się przebrać. Były tańce, pląsy i zabawy przy znanych i lubianych przez dzieci piosenkach. Taneczne popisy uatrakcyjniły konkursy z nagrodami, które zakupili rodzice Maksa za co serdecznie DZIĘKUJEMY. A po drugim śniadaniu była słodka niespodzianka – lody w prawdziwej kawiarni!