Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwa

Archive for the ‘4. Grupa Apsiki – 5latki’ Category

Wizyta Cukiernika w Grupie Apsików

Do Apsików zawitała Pani Sabina-cukiernik z zawodu i pasji. Pani cukiernik opowiedziała dzieciom, jak wygląda jej praca i co trzeba zrobić aby zostać mistrzem w wypiekaniu słodkości.  Na koniec dzieci własnoręcznie zdobiły korzenne pierniki słodkimi dekoracjami. Po twórczej pracy ze smakiem degustowały przygotowane smakołyki. I chodź doskonale wiemy, że słodycze nie są najzdrowszą przekąską to jak mówi Pani Sabina wykonane z dobrych składników są zdrowsze i bardzo smaczne. Dziękujemy pani Sabinie za pouczające i słodkie zajęcia

Dom dla kotów – zajęcia otwarte z rodzicami Grupa Apsiki

Jako prawdziwi przyjaciele zwierząt wraz z rodzicami podczas popołudniowych zajęć  wykonaliśmy domki dla bezpańskich kotów. Pracy było sporo ale też wysoko postawiliśmy poprzeczkę. Zamarzył nam się potrójny ocieplony domek dla futrzaków.  Wspólnymi siłami udało nam się zbudować M3 dla kotków, które nie mają swojego ciepłego schronienia. Mamy nadzieję, że posłuży im długo.

Ogon do góry!

Apsiki na wystawie

Jako wielbiciele malarstwa Apsiki wybrały się do Regionalnego Centrum Kultury  na wernisaż malarstwa Jacka Kostrzewa-„Talent Roku 2019” . Wszystkie obrazy nas zachwycały a na wielu można było dostrzec kołobrzeskie miejsca i budowle. Pani Ela babcia Filipka opowiedziała nam o Panu Jacku i jego talencie do malowania, za co jej bardzo dziękujemy. Z niecierpliwością czekamy kolejnych spotkań ze sztuką.

Apsiki Artystami

„Sztuka to takie coś łał” – jak powiedział kiedyś nasz kolega. Z tą dewizą udaliśmy się do „Pracowni Plastycznej w Ratuszu” pod kierownictwem Elżbiety Polak babci Filipka. Pracownia istnieje od października 1983 roku a Pani Ela jest  w niej instruktorem. To było prawdziwe obcowanie ze sztuką. Na ścianach przywitały nas przepiękne kilimy które tworzone są nawet dwa lata. Nie zabrakło tez obrazów, malowanego szkła czy przedmiotów ozdobionych decoupage. Największą jednak atrakcją było zespołowe malowanie. Wszyscy z ochotą zakasali rękawy i przy zgodnej współpracy powstały wspaniałe dzieła.  Dziękujemy Pani Eli za zaproszenie i możliwość ekspresji twórczej.   

  

W krainie zwierząt Grupa Apsiki

W czwartek 23 stycznia do Apsików zawitała „Wystawa zwierząt tropikalnych” Pana Jana Czerniela. Pan Jan z zamiłowania entomolog zbiera i preparuje owady już od 1986 r. W zbiorach znajdują się także żywe okazy takie jak pająk Brachypelma Emilia, hiszpańskie karaluchy, patyczaki czy największy afrykański ślimak. Bardzo pouczające i ciekawe spotkanie zakończyło się głaskaniem owadów i trzymaniem ich na dłoni. Pan Jan zaprasza wszystkich serdecznie na pełną wystawę już w wakacje, gdzie będzie można zobaczyć ponad 1000 różnych okazów. A gdzie? „Szukajcie nas w porcie” powiedział nam na odchodne Pan Jan i jego mali przyjaciele.

Wspomnienia Andrzejkowe Grupa Apsiki

W czwartek 28.11.2019r. Apsiki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Andrzejki to ludowa tradycja wróżb, która przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. My postanowiły wrócić do dawnych zwyczajów.  Na dzieci czekały różne atrakcje, dzięki którym mogły poczuć andrzejkową magię. Przekłuwaliśmy papierowe serca, na odwrocie których znajdowały się imiona chłopców i dziewczynek. Kręciliśmy czarodziejską butelką. Rzucaliśmy kośćmi i rozwiązywaliśmy zaczarowane zadania. Zabrakło tylko czarnego kota!

Pamiętamy o poległych

W ostatnich dniach października w ramach zajęć otwartych Apsiki wraz z rodzicami przygotowały przepiękne stroiki dla swoich bliskich, którzy już odeszli oraz dla poległych w walkach żołnierzy. W kolejnym tygodniu nasi mali patrioci o wielkich sercach złożyli wieńce i zapalili znicze przy Pomniku Sanitariuszki, będącym miejscem pamięci narodowej.

Wycieczka do Pałacu w Trzebiatowie Grupa Apsiki

Ach jak wspaniale jest podróżować i poznawać nowe miejsca. Z tą dewizą 24 października Apsiki udały się  na wycieczkę Pkp do Trzebiatowa. Samą frajdą był przejazd pociągiem. Pan konduktor świetnie się nami zaopiekował oraz należycie skasował wszystkie bilety. Celem naszej wycieczki był Pałac. Na przestrzeni wieków pełnił on rozmaite role – dom książęcy, klasztor norbertanek, gotycko-renesansową siedzibę książąt pomorskich, czy też licznych urzędów i instytucji. Obecnie Pałac nad Młynówką jest trzebiatowskim ośrodkiem kultury, przy którym działa Muzeum Pałacowe rozwijane od blisko dwudziestu lat. Na wystawie „Od średniowiecza aż do PRL-u” dzieci mogły obejrzeć eksponaty znalezione podczas prac wykopaliskowych na terenie miasta. Ogromnie duża ekspozycja sprzętów domowych ukazała nam jak trudne musiało być życie w dawnych czasach. Na koniec zwiedziliśmy także wystawę lalek, która liczy już sobie 300 egzemplarzy. Bardzo serdecznie dziękujemy panu Pawłowi Pawlonka za oprowadzenie nas po muzeum oraz przedstawianie ciekawej historii związanej z tym miejscem.