Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwa

Archive for the ‘Czytanie pod chmurką’ Category

Czytania pod chmurką

 

http://calapolskaczytadzieciom.pl/ckfinder_pliki/files/Zlota_Lista_%2B_lista_dla_rodzicow_PAZDZIERNIK2018.doc.pdf

 

 

Celem projektu ” Czytania pod chmurką”  było zachęcenie do czytania oraz przypomnienie, że książka jest dobrym sposobem spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu

Czytanie na dywanie w grupie Gapciów

W grupie „Gapciów” i innych grupach prowadzona jest akcja czytania bajek przez zaproszonych gości. Akcja została nazwana „Czytanie na dywanie”, która ma na celu między innymi zapoznanie milusińskich z bajkami, przyzwyczajenie do czytania od najmłodszych lat, dostarczenie nowych przeżyć i wrażeń. Czytanie bajek czy wierszy zawsze jest przeplatane wspólnymi zabawami i śpiewem.
We wtorek 18 września gościem była mama naszego Michała G., która przeczytał przedszkolakom bajkię pt. „Bałaganiarze”.
W środę 19 września naszą grupę odwiedził kolejny gość mama naszego Kacpra, która przeczytał dzieciom bajkę pt.„Trzy świnki”.
Kolejnym gościem była pani Sylwia mama naszego Michała P., która w piątek 21 września przeczytał dzieciom bajkę pt. „Pan Kuleczka”.
Czytanie dzieciom już od najmłodszych lat rozbudza w nich ciekawość świata pomaga zrozumieć siebie i innych. Głośne czytanie uczy dziecko myślenia, rozwija język, pamięć i wyobraźnię, pomaga w wychowaniu, ułatwia naukę w szkole, kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie. Jest najlepszą inwestycją w pomyślną przyszłość dziecka.
Zdaniem psychologów czytanie dziecku dla przyjemności 20 minut dziennie. Codziennie – jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość. Jak na początek, akcja była bardzo udana, a dzieci zadowolone.
Czekamy z niecierpliwością na dalszych ochotników

Czytanie pod chmurką w grupie Wesołków

We wrześniu dzieci i panie z grupy WESOŁKÓW wybraliśmy się na plażę, gdzie wychowankowie wysłuchały ballady pt. „Świtezianka”, w ramach realizacji programu „Czytanie pod chmurka”. Dzieci z uwagą i zainteresowaniem słuchały czytanej treści bajki. Dowodem uważnego słuchania ze zrozumieniem były prawidłowe wypowiedzi dzieci na temat wysłuchanej treści ballady.
Korzystając z ciepłej pogody, dzieci po wysłuchaniu bajki miały okazję pobawić się piaskiem, co oczywiście sprawiło im wielką radość.
Realizacja treści z programu ma na celu rozwijanie zainteresowania literaturą dziecięcą oraz wykształcenie u dzieci w wieku przedszkolnym właściwych wartości moralnych poprzez książkę i do propagowania zdrowego stylu życia.

Czytanie pod chmurką w grupie Mędrków i Gapciów

Wrzesień rozpieszczał nas słoneczną pogodą i był świetną okazją dla naszych przedszkolaków do spędzania dużej ilości czasu na świeżym powietrzu. Oprócz zabaw w ogrodzie przedszkolnym czy zabaw w parku nasze przedszkolaki chętnie przebywają na plaży, ale nie tylko po to, aby grać w piłkę, biegać czy robić babki z piasku, ale posłuchać pięknej dziecięcej literatury. Ładna pogoda sprawiła, że dzieci z grupy „Mędrki” i „Gapcie” z chęcią poznały przygody różnych bohaterów w plenerze kołobrzeskiej plaży.

Czytanie pod chmurką grupa Apsiki

Pewnego słonecznego dnia wybraliśmy się do pobliskiego parku z kocem i książką „pod pachą”. Pogoda iście letnia sprzyjała nam bardzo. W zaciszu drzewa dzieci wysłuchały o „Złotej kaczce” Artura Oppmana. Nawet ruda kita wiewiórka, żywo podsłuchiwała ze swej dziupli. O ile pogoda nam na to pozwoli będziemy zaczytywać się pod chmurką nie raz.
„Głównym celem programu jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka, a także pobudzanie i pogłębianie motywacji dzieci w wieku przedszkolnym do nauki czytania poprzez stwarzanie optymalnych warunków do rozwijania ich zainteresowań czytelniczych.”

CELE UKIERUNKOWANE NA DZIECKO:

• Wprowadzenie dzieci w świat literatury poprzez budzenie zaciekawienia książką przez ciekawe zabawy literacko-teatralne, wycieczki oraz wyeksponowany i atrakcyjny kącik książek w sali przedszkolnej.
• Doskonalenie umiejętności słuchania ze zrozumieniem.
• Stymulowanie emocjonalnego rozwoju dziecka.
• Rozwijanie języka, pamięci i wyobraźni dziecka.
• Wspólne przeżywanie z bohaterami książek emocjonujących przygód.
• Budowanie i pogłębianie więzi emocjonalnych między dorosłym a dzieckiem
• Wzmacnianie poczucia własnej wartości dziecka.
• Nabywanie wzorów pięknej polskiej mowy poprzez kontakt z utworami literatury dziecięcej.
• Analizowanie treść utworów – omawianie i ocena postępowania bohaterów z próbą uzasadnienia własnego stanowiska.
• Kształcenie nawyków czytelniczych, nabywanie nawyku dbania o książki i ich szanowania.
• Zapobieganie uzależnieniu od telewizji i komputerów.
• Zapoznanie z popularnymi utworami dziecięcymi ze zwróceniem uwagi na ich autora
• Przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych- uczenie myślenia i wartości moralnych
• Uczenie nieagresywnych sposobów rozwiązywania problemów i konfliktów
• Przygotowanie dzieci do późniejszego, samodzielnego wyboru książek.
• Nauka obcowania z literaturą w sposób samodzielny, refleksyjny i twórczy.

Rozstrzygnięcie konkursu: Zaprojektuj stronę tytułową swojej ulubionej książki

10 kwietnia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu, kierowanego do dzieci uczęszczających do naszego przedszkola.  Na konkurs wpłynęło 10 prac wykonanych różnymi technikami.

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i duże zaangażowanie w wykonanie prac, bo wszystkie prace były przepiękne. Komisja oceniająca stanęła przed niezwykle trudnym zadaniem, musiała wybrać  te najlepsze. Ze względu na atrakcyjność wszystkich prac, które wpłynęły na konkurs, wszystkie prace zostały nagrodzone upominkowym dyplomem oraz nagrodą w postaci książki o przygodach Franklina.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status