Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwa

Archive for the ‘Nowości’ Category

Dzień Przedszkolaka u Apsików.

„Wszyscy swoje święto mają, święto mają
Tańczą skaczą i śpiewają, i śpiewają
Przedszkolaki przykład dają, przykład dają
I też swoje święto mają, święto mają

Ref: Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj
To święto Ani, Basi i Krzysia (…)

20 września to bardzo ważna i radosna data dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto zostało ustanowione Uchwałą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 13 września 2013 roku, aby podkreślić znaczenie edukacji przedszkolnej. Z tej okazji również w naszym przedszkolu organizowane są różne atrakcje dla najmłodszych. W tym roku Apsiki urządziły Bal Przedszkolaka. Kto chciał móg się przebrać. Były tańce, pląsy i zabawy przy znanych i lubianych przez dzieci piosenkach. Taneczne popisy uatrakcyjniły konkursy z nagrodami, które zakupili rodzice Maksa za co serdecznie DZIĘKUJEMY. A po drugim śniadaniu była słodka niespodzianka – lody w prawdziwej kawiarni!

Szczególne odwiedziny w naszym przedszkolu

8 października do naszych przedszkolaków przybył wyjątkowy gość: Pani Anna Mieczkowska- Prezydent Miasta Kołobrzeg. Swoje odwiedziny Pani Prezydent rozpoczęła od spotkania z grupą Nieśmiałków, którym przeczytała książkę autorstwa patronki przedszkola: Wandy Chotomskiej pt. „Przygody jeża spod miasta Zgierza” w ramach udziału w akcji „Cala Polska czyta dzieciom”. Podczas spotkania przedszkolaki z dużym zainteresowaniem wysłuchały przygód jeża i jego rodziny. Pani Prezydent zachęcała dzieci do odwiedzania bibliotek w Kołobrzegu, wypożyczania książek i spędzania czasu z książką.
Na koniec spotkania czekała na Panią Prezydent miła niespodzianka: przetwory na zimę z przedszkolnej spiżarni, które dzieci wykonały podczas zajęć.

NIEŚMIAŁKI pogłębiły swoją wiedzę na temat warzyw i owoców

ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY

Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa                       w XVIII edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej, pod hasłem:

„ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY”

SZCZEGÓŁY KONKURSU:

TERMIN ZBIÓRKI: do 15 listopada 2019r.

CO ZBIERAMY?UŻYWANE TELEFONY KOMÓRKOWE BEZ BATERII

JAKIE SĄ NAGRODY?

a.wszystkie przedszkola/szkoły otrzymają kupony SODEXO wg. przelicznika: 1kg=5zł

b.cyfrowe aparaty w ilości co najmniej 10 szt.

c. zwycięzca konkursu  otrzyma atrakcyjną nagrodę główną do wartości 2000 zł do wyboru (np. rower, sprzęt sportowy, sprzęt RTV, gry edukacyjne) lub w kuponach SODEXO do wyboru przez przedszkole/szkołę.

W tej akcji ekologicznej każde przedszkole/szkoła otrzyma nagrodę oraz każda szkoła ma jednakowe szanse, ponieważ w kategorii nagród w punkcie (a,b) liczy się wyłącznie aktywność wyrażona w relacji ilości kg telefonów do ilości uczniów.

ZAPRASZAMY

DO AKTYWNEGO

UCZESTNICTWA!

Witaminkowy dzień chłopka w Apsikach

W poniedziałek 30 września zaprosiliśmy do przedszkola rodziców na wspólne świętowanie dnia chłopaka. Dla naszych chłopców było to nie lada spotkanie, ponieważ musieli zmierzyć się z kilkoma trudnymi zadaniami. W pierwszej kolejności zasmakowali kwaśnego smaku cytryny, następnie zatańczyli na kurczącej się gazecie i odgadywali tytuły ,pomylonych bajek’. Z przyniesionych przez rodziców jesiennych owoców i warzyw wykonaliśmy wspólnie pyszny sok oraz imprezowe szaszłyki.  Zabawy i śmiechu było co niemiara. Dziewczynki wręczyły chłopcom upominki, złożyły życzenia, uściskały i ucałowały.

PIERWSZE CZYTANKI DLA…

„PIERWSZE CZYTANKI DLA…” PRZEDSZKOLAKA – kolejna odsłona kampanii Mała książka – wielki człowiek, organizowanej przez Instytut Książki.

Każdy przedszkolak, który przyjdzie z rodzicem do biblioteki otrzyma w prezencie niezwykłą książkę „Pierwsze czytanki dla…”, przygotowaną specjalnie przez Instytut Książki.
W ponad 5200 bibliotekach w całej Polsce na dzieci w wieku 3-6 czeka 300 tysięcy wyjątkowych wyprawek czytelniczych. To kolejny etap wielkiego projektu bookstartowego „Mała książka – wielki człowiek”. Do tej pory książki otrzymywali młodzi rodzice na szpitalnych oddziałach położniczych oraz trzylatki, teraz wyprawki trafią także do wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym. Program jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zaproszenie przedszkolaków do bibliotek to rozwinięcie programu prowadzonego od 2017 roku. Wówczas Instytut Książki rozpoczął dystrybucję wyprawek czytelniczych dla noworodków w  szpitalach. Do połowy 2019 roku przekazano ok. 600 tysięcy książek. Teraz w bibliotekach, biorących udział w programie, na młodych czytelników czeka wyjątkowy prezent – książka „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i  spełniająca najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i  mądrych książek dla najmłodszych.

W starannie dobranym zestawie utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych znajdują się zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. W gronie autorów znajdziemy m.in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Czesława Janczarskiego czy Hannę Januszewską. W  publikacji obecni są również Liliana Bardijewska, Zofia Stanecka, Anna Onichimowska, Małgorzata Strzałkowska, Adam Bahdaj, Michał Rusinek, Agnieszka Frączek, Joanna Kulmowa, Marcin Brykczyński, Jan Twardowski i Grzegorz Kasdepke – twórcy tak różni, jak różne są perspektywy spoglądania na świat – nieogarniony, a przy tym pociągający i pobudzający dziecięcą ciekawość. Całość została wzbogacona znakomitymi ilustracjami artysty Józefa Wilkonia.

W wyprawce dzieci otrzymają także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece Mały Czytelnik dostanie naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice i opiekunowie – przygotowana dla nich broszura informacyjna „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Celem projektu „Mała książka -wielki człowiek” jest systemowa poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez skoordynowane, wieloletnie działania na rzecz promocji, edukacji czytelniczej oraz kształtowania nawyku obcowania z książką od najmłodszych lat. Projekt ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek, które dzisiaj, poza udostępnianiem księgozbiorów, pełnią również funkcję nowoczesnych centrów kultury. Dzieci natomiast, wyrabiając nawyk czytania, poznają bibliotekę jako miejsce będące ciekawą alternatywą dla telewizji i komputera.

„Te działania mają charakter kompleksowy i są niezbędne do tego, by w obszarze czytelnictwa w  Polsce zaszły nie tylko zmiany znaczące, ale przede wszystkim trwałe.” – mówi prof. Piotr Gliński, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego. „Mamy świadomość, że jest to inwestycja w  przyszłość dzieci, ich zawodowy sukces oraz dobre relacje rodzinne i społeczne. Czytelnictwo to rozwój człowieka – obywatela, absolutnie kluczowy obszar i misja polskiego państwa, wymagająca szczególnej uwagi i świadomego działania.” – dodaje Piotr Gliński.

Jesienią przekaz akcji wzmocni kampania telewizyjna i radiowa oraz promocja w Internecie i mediach społecznościowych, z udziałem pary aktorów Tamary Arciuch i Bartłomieja Kasprzykowskiego, prywatnie rodziców, którzy świadomie wychowują swoje pociechy w duchu zamiłowania do książek.

Jednocześnie dzięki ekspozycji informacji na nośnikach outdoorowych, kampania będzie widoczna w przestrzeni publicznej w wielu polskich miastach. Aktywna jest również dedykowana strona internetowa www.wielki-czlowiek.pl, a także prężnie działająca grupa facebookowa.

Pełna lista bibliotek biorących udział w projekcie dostępna jest na stronie www.wielki-czlowiek.pl.

Zajęcia „Drużyny Kangura”

Szanowni Rodzice,

Warunkiem uczestnictwa dziecka w zajęciach „Drużyny Kangura” jest:

  • Wypełnienie, podpisanie i pozostawienie u Pań nauczycielek umowy „Drużyny Kangura” oraz upoważnienia do odbioru (do pobrania w salach)
  • W przypadku braku samodzielnego pojawienia się rodzica przed zajęciami w celu wylogowania dziecka, pozostawienie rano, w dniu zajęć Paniom nauczycielkom podpisanej karty (najlepiej pisakiem niezmywalnym)
  • Punktualne przybycie po odbiór dziecka

Z wyrazami szacunku,

Michał Grochulski

Koordynator Przedszkoliada.pl

509-608-779

DYREKTOR PRZEDSZKOLA INFORMUJE RODZICÓW DZIECI UCZESTNICZĄCYCH W ZAJĘCIACH RUCHOWYCH „KANGURA”

ŻE W ZWIĄZKU Z POWAŻNĄ DEZORGANIZACJĄ PRACY PRZEDSZKOLA W DNIU 1.10. BR,  POPRZEZ UCZESTNICTWO DZIECI Z POSZCZEGÓLNYCH GRUP W RÓŻNYCH GODZINACH ZAJĘĆ, W POROZUMIENIU  Z ORGANIZATOREM USTALONE ZOSTAŁO,  IŻ ZAJĘCIA POWYŻSZE ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ WG. NASTĘPUJĄCEGO PLANU:

I GRUPA OD GODZ. 14.15 DO 14.45  – APSIKI                        DUŻA SALA NA I PIĘTRZE ( 14 DZIECI)

II GRUPA OD GODZ. 14.45 DO 15.15  – GAPCIE  I ŚPIOSZKI  DUŻA SALA NA II PIĘTRZE ( 11 DZIECI)

III GRUPA OD GODZ. 15.15 DO 15.45  – NIEŚMIAŁKI             DUŻA SALA NA II PIĘTRZE ( 14 DZIECI)

IV GRUPA OD GODZ. 15.45 DO 16.15  – WESOŁKI I MĘDRKI     DUŻA SALA NA II PIĘTRZE ( 8 DZIECI )

W UZASADNIONYCH PRZYPADKACH,  GDYBY RODZIC NIE MÓGŁ ODBIERAĆ DZIECKA O WYZNACZONEJ GODZINIE, INDYWIDUALNIE Z DYREKTOREM MOŻE DOKONAĆ ZMIANY GODZINY ZAJĘĆ, WÓWCZAS DZIECKO DOŁĄCZY DO INNEJ GRUPY ( NIE SWOJEJ).

WARUNKIEM UCZESTNICTWA W ZAJĘCIACH JEST:

  1. PODPISANA PRZEZ RODZICA UMOWA Z ORGANIZATOREM
  2. PODPISANE PRZEZ RODZICA UPOWAŻNIENIE DO ODBIORU DZIECKA Z GRUPY PRZEZ PROWADZACEGO
  3. PRZEKAZANIE DLA PROWADZĄCEGO W DNIU ZAJĘĆ TJ. WTOREK,  PODPISANEJ KARTY DO WYLOGOWANIA DZIECKA
  4. ODBIÓR DZIECKA O WYZNACZONYM CZASIE Z ZAJĘĆ  OD PROWADZĄCEGO.

BEZ KART I WYMAGANYCH DOKUMENTOW DZIECI NIE BĘDĄ UCZESTNICZYŁY W ZAJĘCIACH. TAKIE POLECENIE ZOSTAŁO WYDANE NAUCZYCIELOM O CZYM POINFORMOWANO RÓWNIEŻ ORGANIZATORA I PROWADZĄCEGO. NIEMNIEJ JEDNAK NIE  ZWALNIA TO  RODZICA Z OPŁATY ZA ZAJĘCIA W KTÓRYCH Z W/W POWODÓW NIE UCZESTNICZYŁO.

DZIECKO NIE MOŻE POWRÓCIĆ DO NAUCZYCIELA PRZEDSZKOLA NA SALĘ PO ZAKOŃCZONYCH ZAJĘCIACH. !!!

Z poważaniem Dyrektor Dorota Warzocha