Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwa

Archive for the ‘Nowości’ Category

Wakacje!!!

XIX Przegląd Twórczości Artystycznej Przedszkola Miejskiego nr2


Dwano, dawno temu za górami, za lasami w pewnej pięknej krainie było sobie przedszkole. Marzeniem przedszkola było, aby dzieci mogły odkrywać własne umiejętności, możliwości i talenty aktorskie. Zrodził się więc pomysł na przegląd teatralny, do którego zaproszono małych aktorów ze wszystkich przedszkoli. Dziewiętnaście lat temu powstała opowieść o Bajecznej Dwójeczce, która niezmiennie trwa do dziś. Chodź w tym roku mali aktorzy nie mogli spotkać się na deskach Regionalnego Centrum Kultury to zabawa oraz radość towarzyszyła im podczas nagrań teatralnych. I wszyscy żyli długo i szczęśliwie. KONIEC. Ps. Serdeczne podziękowania dla wszystkich przedszkoli oraz wspaniałych małych artystów, którzy pomimo trudności technicznych związanych z ograniczeniami uczestniczyli w naszym przedsięwzięciu 💜❤Do zobaczenia za rok 😊

Witaj motylku!

Skąd biorą się motyle? Na to pytanie 6 latki – Gapcie szukały odpowiedzi nie tylko podczas tematu kompleksowego „Łąka wiosną”. Jeden z naszych wychowanków bardzo ułatwił nam szukanie odpowiedzi na to pytanie. Maurycy wraz z mamą Anią znaleźli dwa kokony, które przynieśli do przedszkola. Nasze Gapcie miały nie lada zagadkę jaki gatunek motyla się z nich wykluje. Obserwacje trwały długo, ale pewnego dnia wszystko stało się jasne. Z kokonów wyszły bielinki bytomkowce, króre po wnikliwej obserwacji wypuściliśmy na wolność. To była wspaniała lekcja przyrody.

Ratownik medyczny z wizytą u Gapci

W minionym tygodniu grupa 6 latków gościła w przedszkolu pana Mateusza, który z zawodu jest ratownikiem medycznym. Dzieci miały okazję obejrzeć wyposażenie ambulansu, zapoznać się z wyglądem stroju ratownika i wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy; w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc, czyli jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorką. Dzieci z wielką uwagą przyglądały się jak pan ratownik demonstrował sztuczne oddychanie i masaż serca na fantomie. Najdzielniejsze przedszkolaki próbowały same udzielać pierwszej pomocy pod bacznym okiem instruktora. Dzieci miały też okazję przypomnieć i utrwalić sobie numery telefonów alarmowych. W części praktycznej gapcie w parach uczyły się opatrywać rany, oczywiście te nieistniejące, za pomocą bandaża.

Podczas tego spotkania dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

DZIĘKUJEMY zarówno panu Mateuszowi jaki i pani Oli mamie Maksa za interesujące spotkanie! To była dla nas wszystkich bardzo cenna lekcja.

CERTYFIKAT

Szanowni Rodzice,

Z radością informuję, że w ramach procesu recertyfikacji  przedłużony zostaje

 Certyfikat Przedszkola Daltońskiego dla Przedszkola Miejskiego nr 2 im. Wandy Chotomskiej w Kołobrzegu.

Przedszkole kontynuuje i potwierdziło wysoką jakość pracy zgodnie z koncepcją  Pedagogiki Planu Daltońskiego

Gratuluje nauczycielom, dzieciom i całemu personelowi przedszkola

 

            p.o. dyrektora  Renata  Wiatrzyk

Podziękowania

Drodzy Państwo

Chciałam Wam baaaardzo podziękować za zakupienie moich edukacyjnych atrakcji online dla dzieci

w roku 2020/2021

W nadchodzącym roku również będę przygotowywać koncerty edukacyjne online z wybitnymi gośćmi, więcej o tym już w sierpniu.

Życzę Państwu, oraz Dzieciom cudownych WAKACJI.

 

Patrycja Lipińska

 

Rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego „Piękna nasza Polska cała”

Miło nam poinformować, że konkurs wygrała praca wykonana przez  Oliwię G. z grupy Apsików.

Bardzo serdecznie gratulujemy!!!!

Tydzień Sportu

Przedszkolaki ze wszystkich grup brały udział w rożnych konkurencjach sportowych. Odwiedzili nas też profesjonalni trenerzy: Pani Marlena G. oraz tata naszego Franka Pan Kuba P.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status