Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwa

Archive for the ‘Nowości’ Category

Opłaty za żywienie dzieci

Akcja Gaszyn Challenge

Przedszkole Miejskie nr 2 w Kołobrzegu podejmuje wyzwanie💪🏼😀

Dziękujemy za nominacje!❤️

Do wykonania zadania nominujemy:
Przedszkole Miejskie nr 1 w Kołobrzegu 🙂
Przedszkole Miejskie nr 8 w Kołobrzegu 🙂
Przedszkole Miejskie nr 10 w Kołobrzegu
 🙂

Zasada zadania jest prosta, jednak nie wszystkim jeszcze znana, więc:
– robisz 10 pompek lub przysiadów, to wpłacasz 5 zł na zbiórkę dla FRANKA,
– poddajesz się i nie pompujesz, to sprawa kosztuje 10 zł (wpłata oczywiście też dla FRANKA),
– 48h na wykonanie zadania,
– oczywiście można łamać zasady i wpłacać większe kwoty, dla małego chłopca Wojownika ze Szczecina, to szansa na nowe życie ❤❤

Linki do zbiórki:
➡️https://www.siepomaga.pl/gaszynchallengefranek
➡️https://www.siepomaga.pl/franekwojownik

#GaszynChallenge
SIEPOMAGA.PL

Konkurs „Co dymi?”

Co dymi?

W maju, pomimo iż zostaliśmy odosobnieni w domach, odbył się w naszym przedszkolu konkurs plastyczny pt.: „Co dymi?” dedykowany dla dzieci starszych 5 i 6 latków. Było to kolejne działanie w ramach realizacji programu profilaktycznego „Czyste powietrze wokół nas”. W konkursie wzięło udział 15 dzieci. Prace były na tyle pomysłowe, że jury wyłoniło dwa I miejsca, dwa II miejsca i jedno III miejsce. Wybór był bardzo trudny. Doceniając zaangażowanie i trud dzieci wielu uczestników zostało wyróżnionych. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie. A oto nasi główni zwycięzcy:

I miejsce – Nikola Jaworska i Laura Kot

II miejsce – Wiktoria Bosiak i Liliana Ptak

III miejsce – Aleksandra Nagadowska

Jak na obecne czasy przystało, nagrody zostały wręczone z zachowaniem wszystkich obostrzeń sanitarnych. A oto galeria naszych prac:

Półkolonie z Muzyką – zaproszenie dla najmłodszych uczestników

Szanowni Państwo!

Jesteśmy organizatorami Półkolonii z Muzyką 2020, które odbywać się będą w Szkole Podstawowej nr 6 w Kołobrzegu. 

Zapraszamy dzieci od 6 roku życia! W związku z tym serdecznie prosimy o umieszczeniu informacji o półkoloniach (załącznik do tej wiadomości) w swojej placówce/na stronie internetowej/na stronie facebook.

Jeśli byliby Państwo uprzejmi umieścić nasze plakaty bądź ulotki w przedszkolu – bardzo prosimy o informację zwrotną. Przyniesiemy Państwu wszystkie materiały.

Będziemy bardzo wdzięczne za pomoc w rozpowszechnieniu informacji o naszej inicjatywie, a my gwarantujemy, że Państwa dzieci będą zachwycone zabawą z nami!

Krótko o nas:

Fala Muzyki to nowe miejsce na edukacyjnej mapie Kołobrzegu. Oferujemy zajęcia z zakresu edukacji muzycznej, zarówno grupowe jak i indywidualne. Od września 2020 zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na lekcje śpiewu. emisji głosu. Prowadzić je będzie Ewa Szydłowska – absolwentka pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej oraz studentka śpiewu solowego. Jej uczniowie niejednokrotnie wracają z konkursów jako laureaci. W zakresie zajęć grupowych zajęcia prowadzone będą przez Maję Lewicką – absolwentkę kierunku edukacja muzyczna i dyrygentura chóralna. Po ukończeniu studiów Maja zajęła się ściśle zajęciami z dziećmi najmłodszymi – przede wszystkim bazując na wiedzy pozyskanej z jedynych w Polsce kursów Gordonowskich.

Zapisując dzieci na Półkolonie z Muzyką mają Państwo pewność wykształconej, przygotowanej kadry, różnorodności zajęć oraz rozwijania umiejętności muzycznych (i nie tylko!) dzieci.

W przypadku pytań – prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy serdeczne,

Fala Muzyki

Ewa Szydłowska

tel. 785 921 002

Maja Lewicka

tel. 785 411 125

Podziękowanie

Dyrektor i Grono Pedagogiczne Przedszkola Miejskiego Nr 2 im. Wandy Chotomskiej w Kołobrzegu, serdecznie dziękują wszystkim Rodzicom dzieci 6 letnich, które kończą swoją przygodę w naszym przedszkolu.

Dzięki Wam, możliwa była realizacja naszych celów i zamierzeń.

 Wyrażamy głęboką wdzięczność za pomoc i życzliwość, życząc powodzenia w realizacji życiowych przedsięwzięć oraz zadowolenia i satysfakcji z sukcesów Waszych dzieci . 

Dyrektor Przedszkola- Dorota Warzocha

WOLNE MIEJSCA W PRZEDSZKOLU!!!

INFORMUJEMY RODZICÓW DZIECI 5 LETNICH POSZUKUJĄCYCH JESZCZE MIEJSCA W PRZEDSZKOLACH MIEJSKICH W KOŁOBRZEGU ,

ŻE NA DZIEŃ 15.06.2020R. POSIADAMY JESZCZE WOLNE MIEJSCA

 W NASZEJ PLACÓWCE.

Chętnych rodziców prosimy o kontakt telefoniczny pod

Nr 94 35 261 99 lub e mailowy na adres:  d.warzocha@pm2kg.pl

ZAPRASZAMY

Uroczyste zakończenie przedszkola

 DRODZY RODZICE I DZIECI !!!

ZAPRASZAMY DZIECI 6 LETNIE ( CHĘTNYCH RODZICÓW )NA UROCZYSTE ZAKOŃCZENIA PRZEDSZKOLA W DNIACH:

18.06.2020 r. czwartek ,WESOŁKI g. 10.00 I grupa,  godz. 12.00 II grupa

19.06.2020r. piątek, NIEŚMIAŁKI g. 10.00 I grupa,  godz. 12.00 II grupa

POSZCZEGÓLNE GRUPY ZOSTANĄ USTALONE PRZEZ NAUCZYCIELI I PODANE  WCZEŚNIEJ.

Niestety ze względu z zalecenia GIS i Ministerstwa Zdrowia, uroczystość odbędzie się bez udziału rodziców z zachowaniem wszelkich środków ostrożności przeciw zakażeniu COVID-19. Prosimy Rodziców i dzieci do stosowania się do wydawanych poleceń przez personel przedszkola przed wejściem do placówki.

Obowiązuje odległość 2 m pomiędzy poszczególnymi rodzicami i dziećmi.

Do przedszkola na uroczystość mogą przyjść tylko zdrowe dzieci z rodzicami bez wcześniejszego kontaktu z osobami chorymi.

Nie ma możliwości korzystania z placu zabaw zarówno przed jak i po uroczystości.

Przed wejściem na teren przedszkola, obowiązkowo dokonany zostanie dzieciom i Państwu pomiar temperatury, po wcześniejszym wyrażeniu zgody na piśmie. Następnie każdy z Państwa złoży stosowne oświadczenie o stanie zdrowia dziecka. Jeśli będzie zdrowe, zostanie odebrane przez wyznaczonego pracownika i przekazane nauczycielom do wyznaczonej Sali. Po zakończeniu dzieci będą kolejno przekazywane rodzicom przez wyznaczonego pracownika przedszkola . Sala w tym czasie poddana zostanie dezynfekcji przed przyjściem kolejnych dzieci.

 

Proszę o przesłanie na adres: a.grabowska@pm2kg.pl  stosownego oświadczenia (załącznik poniżej) do wtorku 16.06.2020 do g. 15.00 w celu przygotowania stosownej dokumentacji na pobyt dziecka w danym dniu w określonych godzinach.

 

Prosimy o zrozumienie i życzliwe podejście do powyższych wytycznych , które mają na celu ochronę zdrowia Waszych dzieci, Państwa oraz nas którzy wykonujemy pracę na rzecz dzieci.  

 

Dyrektor Przedszkola: Dorota Warzocha

17.06.2019 Pożegnanie przedszkola – Przedszkola Progresja

Konkurs plastyczny „Bezpieczne wakacje”