Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwa

Archive for the ‘Nowości’ Category

Realizacja Wojewódzkiego Programu Zdrowia Jamy Ustnej i Zapobiegania Próchnicy.

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Wojewódzkim Programie Zdrowia Jamy Ustnej i Zapobiegania Próchnicy pt. „Zdrowe zęby mamy – marchewkę zajadamy”. Głównymi celem programu jest kształtowanie właściwych nawyków higienicznych i dietetycznych w zakresie zdrowia jamy ustnej u dzieci.
Dzieci zrealizowały zajęcia z pierwszego bloku tematycznego pt. „ Zdrowe ząbki i piękny uśmiech”. Dowiedziały się jak należy dbać o higienę jamy ustnej i jak poprawnie szczotkować zęby

Dzień Babci i Dziadka w grupie Śpiochów

Dzieci z grupy Śpioszki gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Przedszkolaki już od rana z niecierpliwością czekały swoich gości.  Dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta podczas występu artystycznego. Wierszyki, piosenki oraz tańce, które wykonały dzieci były dla nich miłą niespodzianką. Ta wyjątkowa uroczystość zakończyła się w przemiłej atmosferze.

Grupa Wesołków na przedstawieniu „Piotruś i wilk”

Dnia  3 lutego ,,Wesołki’’ wraz z paniami wybrały się do Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu na przedstawienie teatralne pt.,, Piotruś i wilk’’. Spektakl wystawiany był przez Teatr Artenes z Wrocławia.
Celem wyjścia było przygotowanie dzieci do odbioru sztuki teatralnej, kształtowanie wrażliwości estetycznej przez kontakt z twórczością oraz żywą grą aktorską. Spektakl ,,Piotruś i wilk’’ opowiadał o przygodach chłopca i grupy jego przyjaciół, w tym: Kaczuszki i Kotka. Wartości, które były promowane przez spektakl to:

 – odwaga, praca zespołowa, zaradność i niepoddawanie się w trudnych chwilach.
– przyjaźń i dobro stanowiące wartość nawet dla postaci negatywnych ( dla wilka dotychczas nieosiągalną, będącą źródłem pozytywnej zazdrości i tęsknoty).W warstwie muzycznej widowiska pojawiały się odniesienia brzmienia instrumentów klasycznych do charakterystycznych dźwięków wydawanych przez zwierzęta. To wyjątkowe widowisko okazało się doskonałą lekcją wychowania. Wzbudzało wiele pozytywnych emocji o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po skończonym przedstawieniu. Na zakończenie Wesołki postanowiły przelać na papier wszystko to co najbardziej im się podobało.

Polecamy nowe artykuły w Porady Nauczyciela.

Porady – Nauczyciel

Wizyta Cukiernika w Grupie Apsików

Do Apsików zawitała Pani Sabina-cukiernik z zawodu i pasji. Pani cukiernik opowiedziała dzieciom, jak wygląda jej praca i co trzeba zrobić aby zostać mistrzem w wypiekaniu słodkości.  Na koniec dzieci własnoręcznie zdobiły korzenne pierniki słodkimi dekoracjami. Po twórczej pracy ze smakiem degustowały przygotowane smakołyki. I chodź doskonale wiemy, że słodycze nie są najzdrowszą przekąską to jak mówi Pani Sabina wykonane z dobrych składników są zdrowsze i bardzo smaczne. Dziękujemy pani Sabinie za pouczające i słodkie zajęcia

Dom dla kotów – zajęcia otwarte z rodzicami Grupa Apsiki

Jako prawdziwi przyjaciele zwierząt wraz z rodzicami podczas popołudniowych zajęć  wykonaliśmy domki dla bezpańskich kotów. Pracy było sporo ale też wysoko postawiliśmy poprzeczkę. Zamarzył nam się potrójny ocieplony domek dla futrzaków.  Wspólnymi siłami udało nam się zbudować M3 dla kotków, które nie mają swojego ciepłego schronienia. Mamy nadzieję, że posłuży im długo.

Ogon do góry!

Apsiki na wystawie

Jako wielbiciele malarstwa Apsiki wybrały się do Regionalnego Centrum Kultury  na wernisaż malarstwa Jacka Kostrzewa-„Talent Roku 2019” . Wszystkie obrazy nas zachwycały a na wielu można było dostrzec kołobrzeskie miejsca i budowle. Pani Ela babcia Filipka opowiedziała nam o Panu Jacku i jego talencie do malowania, za co jej bardzo dziękujemy. Z niecierpliwością czekamy kolejnych spotkań ze sztuką.

Apsiki Artystami

„Sztuka to takie coś łał” – jak powiedział kiedyś nasz kolega. Z tą dewizą udaliśmy się do „Pracowni Plastycznej w Ratuszu” pod kierownictwem Elżbiety Polak babci Filipka. Pracownia istnieje od października 1983 roku a Pani Ela jest  w niej instruktorem. To było prawdziwe obcowanie ze sztuką. Na ścianach przywitały nas przepiękne kilimy które tworzone są nawet dwa lata. Nie zabrakło tez obrazów, malowanego szkła czy przedmiotów ozdobionych decoupage. Największą jednak atrakcją było zespołowe malowanie. Wszyscy z ochotą zakasali rękawy i przy zgodnej współpracy powstały wspaniałe dzieła.  Dziękujemy Pani Eli za zaproszenie i możliwość ekspresji twórczej.