Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwa

Archive for the ‘Nowości’ Category

Bal Karnawałowy

Jest karnawał.

W karnawale wszyscy urządzają bale.

To tradycja bardzo stara,

strojów pięknych co niemiara.

Niech się bawią duzi , mali

zgromadzeni na tej sali.

Dnia 16.01.2020r. w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Dekoracja, wystrój sali oraz stroje, w które przebrane były dzieci w pełni pasowały do obchodzonej uroczystości. Karnawałowy bal przebierańców jest tym, co dzieci lubią najbardziej. Tego dnia można być księżniczką, rycerzem, piratem lub motylem. W tym dniu również panie mogą przybrać postać clowna, Pipi….. W kolorowych strojach, przy muzyce, konkursach i tańcach i w super nastrojach wszyscy bawiliśmy się całe przedpołudnie. Uwieńczeniem  balu były zdjęcia, które na zawsze uwieczniły przepiękne stroje karnawałowe. Sądząc po minach i zmęczeniu dzieci, zabawa była udana a wspomnienia na długo zostaną w pamięci. Szkoda, że następny bal dopiero za rok…

Bohater tygodnia w grupie Nieśmiałków: Blanka

Kolejnym bohaterem tygodnia w grupie Nieśmiałków została Blanka, która przez cały tydzień nie pozwoliła nam się nudzić. Codziennie zabierała do przedszkola swoje skarby, fotografie. Do przedszkola wspólnie z Blanką przybył jej zwierzak- chomik, który spędził z przedszkolakami cały dzień:)

Na prezentację Blanka przybyła ze swoją mamą. Pani Agnieszka opowiadałam nam wiele ciekawostek na temat swojej córki, zaprezentowała nam fotografie oraz przygotowała ulubione wiersze Jana Brzechwy, które Blanka zna na pamięć.

Na koniec spotkania czekała na dzieci niespodzianka, domowe wypieki: babeczki.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Sprawozdanie

„Dookoła choinki” spotkanie z rodzicami w grupie Nieśmiałków

18 grudnia w grupie Nieśmiałków odbyło się świąteczne spotkanie z rodzicami „Dookoła choinki”.

Na początku dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój prezentując przygotowaną specjalnie na to spotkanie piosenkę „Już pierwsza gwiazdka”. Następnie wszyscy aktywnie włączyli się w przygotowanie dekoracji, które przyozdobiły nasza choinkę.

Celami przyświecającymi temu spotkaniu były: wzmacnianie więzi uczuciowej z rodzicami poprzez uczestnictwo w spotkaniu wprowadzające w nastrój świąt Bożego Narodzenia, budzenie aktywności dzieci i rodziców oraz integracja grupy podczas wspólnych zajęć artystycznych.

Świąteczne spotkanie w przedszkolu

W piątek 20.12.2019r. w naszym przedszkolu panował niepowtarzalny i prawdziwie świąteczny nastrój.

W miłą i świąteczną atmosferę wszystkich obecnych wprowadziły dzieci z grupy „Wesołków”, „Nieśmiałków” oraz „Apsików”. W każdej grupie wiekowej miały one inną formę. Można było posłuchać kolęd, zobaczyć świąteczny taniec, zobaczyć Maryję i Józefa, aniołki, pastuszków, króli podążających za gwiazdą betlejemską do miejsca narodzin Jezusa. Następnie Pani dyrektor Dorota Warzocha złożyła wszystkim życzenia świąteczne oraz nastąpiło połamanie się opłatkiem.

Dołączając do przedszkolaków, wszystkim rodzicom, przyjaciołom naszego przedszkola życzymy Świąt Bożego Narodzenia wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek, Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia, pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia.

XV Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd

W środę, 11.12.2019., na scenie Regionalnego Centrum Kultury, odbył się XV Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta- Pani Anny Mieczkowskiej.Organizatorem tej uroczystości Przedszkole Miejskie nr 8 w Kołobrzegu. Naszą placówkę reprezentowały dzieci z grupy „Nieśmiałki”, które zaprzentowały teatr cieni „Pewnej nocy nad Betlemjem”.

Na scenie wystąpiły również dzieci z wszystkich kołobrzeskich przedszkoli publicznych, Prywatnego Przedszkola Morska Kraina, Przedszkola Rodzinnego Mądrowscy, a także oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Charzynie. Mali wykonawcy przedstawili kolędy i pastorałki prezentując swoje umiejętności wokalne i taneczne. Wszystkie prezentacje były wspaniałe.

Na zakończenie spotkania mali artyści otrzymali dyplomy i prezenty.

Wspólnie spędzony czas przyniósł zadowolenie, radość, a także pozwolił na chwilę zadumy oraz wprowadził nas w czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

Zajęcia otwarte- warsztaty z rodzicami- wspólne dekorowanie pierników w grupie Wesołków

W dniu 18 grudnia w ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia dzieci z grupy „Wesołków” i ich rodzice spotkali się w przedszkolu na wspólnym dekorowaniu pierniczków.

Przed dekorowaniem pierniczków dzieci zaprezentowały przed rodzicami

krótki program artystyczny o tematyce świątecznej – zaśpiewały kolędę i zatańczyły świąteczny taniec. Następnie odbyło się dekorowanie pierników różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Wspólne przygotowanie ciasteczek bardzo się podobało dzieciom i rodzicom. A po całym przedszkolu unosił się wspaniały  aromat pierniczków, który wprawiał wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój.

Dziękujemy rodzicom naszych kochanych przedszkolaków za przyniesienie różnego rodzaju ozdób, posypek, lukru do dekoracji świątecznych wypieków. Na zakończenie dzieci dostały mikołajkowe kuferki w nagrodę za Dobre Zachowanie!!!!

Mikołajki i zdobienie pierników w grupie Mędrków