Grupa Nieśmiałki „Dzień Kropki”

W naszym przedszkolu dzieci z grupy „Nieśmiałków” przyłączyly się do obchodów Dnia Kropki. Inspiracją do jego powstania stała się książeczka ,,The Dot” Petera H. Reynoldsa, amerykańskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości. Obchody Dnia Kropki  zaczęły się od obejrzenia historii małej Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nich ma jakieś ukryte talenty, które gdzieś drzemią głęboko  i czekają na ich odkrycie. Następnie dzieci odkrywały swoje talenty, szukały kropek w sali, bawiły się w kropkowe zabawy oraz wykonywały prace plastyczne, których bohaterem była oczywiście kropka. Na zakończenie każdy z przedszkolaków skorzystał z kropkowej foobudki. Wszystkie zabawy w tym dniu wywoływały uśmiech na buzi każdego przedszkolaka. W przyszłym roku też kropkujemy!