Czytanie pod chmurką w grupie Wesołków

We wrześniu dzieci i panie z grupy WESOŁKÓW wybraliśmy się na plażę, gdzie wychowankowie wysłuchały ballady pt. „Świtezianka”, w ramach realizacji programu „Czytanie pod chmurka”. Dzieci z uwagą i zainteresowaniem słuchały czytanej treści bajki. Dowodem uważnego słuchania ze zrozumieniem były prawidłowe wypowiedzi dzieci na temat wysłuchanej treści ballady.
Korzystając z ciepłej pogody, dzieci po wysłuchaniu bajki miały okazję pobawić się piaskiem, co oczywiście sprawiło im wielką radość.
Realizacja treści z programu ma na celu rozwijanie zainteresowania literaturą dziecięcą oraz wykształcenie u dzieci w wieku przedszkolnym właściwych wartości moralnych poprzez książkę i do propagowania zdrowego stylu życia.