Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwa

Archive for the ‘6. Grupa GAPCIE – 6-latki’ Category

Witaj motylku!

Skąd biorą się motyle? Na to pytanie 6 latki – Gapcie szukały odpowiedzi nie tylko podczas tematu kompleksowego „Łąka wiosną”. Jeden z naszych wychowanków bardzo ułatwił nam szukanie odpowiedzi na to pytanie. Maurycy wraz z mamą Anią znaleźli dwa kokony, które przynieśli do przedszkola. Nasze Gapcie miały nie lada zagadkę jaki gatunek motyla się z nich wykluje. Obserwacje trwały długo, ale pewnego dnia wszystko stało się jasne. Z kokonów wyszły bielinki bytomkowce, króre po wnikliwej obserwacji wypuściliśmy na wolność. To była wspaniała lekcja przyrody.

Ratownik medyczny z wizytą u Gapci

W minionym tygodniu grupa 6 latków gościła w przedszkolu pana Mateusza, który z zawodu jest ratownikiem medycznym. Dzieci miały okazję obejrzeć wyposażenie ambulansu, zapoznać się z wyglądem stroju ratownika i wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy; w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc, czyli jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorką. Dzieci z wielką uwagą przyglądały się jak pan ratownik demonstrował sztuczne oddychanie i masaż serca na fantomie. Najdzielniejsze przedszkolaki próbowały same udzielać pierwszej pomocy pod bacznym okiem instruktora. Dzieci miały też okazję przypomnieć i utrwalić sobie numery telefonów alarmowych. W części praktycznej gapcie w parach uczyły się opatrywać rany, oczywiście te nieistniejące, za pomocą bandaża.

Podczas tego spotkania dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

DZIĘKUJEMY zarówno panu Mateuszowi jaki i pani Oli mamie Maksa za interesujące spotkanie! To była dla nas wszystkich bardzo cenna lekcja.

Pokazy multimedialne

W dniu 8 i 28.12.2020 dzieci z grupy 5 i 6 latków oglądały prezentacje multimedialne  „ Adibu – ludzkie ciało oraz  „ Ekipa Chrumasa”. Bajki pokazały  dzieciom, jakie korzyści niesie dbanie o własne zdrowie oraz  poznały  budową ludzkiego ciała w ciekawy dla dziecka sposób. Prezentacje bajek były elementem realizacji projektu „ Odpowiedzialny Przedszkolak” dofinansowanego ze środków  budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg na rok 2020 w ramach realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii .

Grupa Gapcie – „Kot” praca plastyczna.

Grupa Gapcie – Tydzień z naszym pupilem

Grupa Gapcie – Domy i domki

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status