Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwa

Archive for the ‘1. Grupa ŚPIOCHY – 3latki’ Category

Pasowanie na Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka – Grupa Śpiochy

Śpioszki „MAŁYMI KOSMONAUTAMI”

Realizując dział tematyczny o kosmosie w przedszkolu, podczas jednych z zajęć dzieci z grupy Śpioszki stały się „Małymi Kosmonautami”. Wszyscy mieli bardzo trudne zadania do wykonania. Śpioszki nauczyły się śpiewać piosenkę „Ufoludek” wraz z układem ruchowym. Każdy kosmonauta musi być sprawny, dlatego dzieci wykonały także trudne ćwiczenia dla sprawnych rąk, nóg i innych części ciała. Na koniec miały okazję stać się rakietą, która wysoko wzbija się w kosmos. Całą uroczystość zakończyła się wręczeniem medali „MAŁEGO KOSMONAUTY”.

Głównym celem zajęć była przede wszystkim dobra zabawa, ale także wzbogacenie wiedzy o kosmosie oraz rozwijanie sprawności ruchowej dzieci.

Zabawy badawcze z lodem – Grupa Śpiochy

Zabawy badawcze ze śniegiem – Grupa Śpiochy

Wulkan – zabawy badawcze w grupie Śpiochów

Dzień Babci i Dziadka w grupie Śpiochów

Dzieci z grupy Śpioszki gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Przedszkolaki już od rana z niecierpliwością czekały swoich gości.  Dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta podczas występu artystycznego. Wierszyki, piosenki oraz tańce, które wykonały dzieci były dla nich miłą niespodzianką. Ta wyjątkowa uroczystość zakończyła się w przemiłej atmosferze.

„W KRAINIE CZARÓW I WRÓŻB” – ZABWA ANDRZEJKOWA W GRUPIE ŚPIOSZKÓW

29 listopada 2019 roku odbyła w naszej grupie zabawa andrzejkowa. W tym dniu dzieci mogły poznać ludowe zwyczaje i obrzędy związanych obchodami świąt andrzejkowych oraz integracja dzieci w grupie.

Gdy wszyscy już zajęli miejsca wróżka wyjaśniła przyczynę, dla której się spotkaliśmy: Następnie przeniosła wszystkich dzieci do „Krainy czarów i wróżb”, przy znanej dzieciom piosence „Karuzela” tam na uczestników zabawy czekało wiele niespodzianek z wróżbami.  

Następnie rozpoczęła się impreza w magicznym nastroju, gdzie oprócz dobrej zabawy przy muzyce z pomocą pań wróżyliśmy sobie: za pomocą „Kręgu przyszłości”, „kręgu osobowości”, „Magicznych kubeczków; „Serca wybraków” ,„wróżby z butów”.

Nasze „Andrzejki” były pełne radości, swobody i niespodzianek. Wszyscy uczestnicy byli uśmiechnięci i zadowoleni. Po andrzejkowych zabawach i tańcach przyszedł czas na małe słodkości dla wszystkich dzieci, oprócz tych wszystkich niespodzianek czekały na dzieci balony, w których był ukryty cukierek wraz z wróżbą. Nasze spotkanie uwieczniliśmy wspólnym zdjęciem.

Radości tego dnia nie było końca. :))