Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwa

Archive for the ‘1. Grupa Śpiochy – 3latki’ Category

Śpioszki „MAŁYMI KOSMONAUTAMI”

Realizując dział tematyczny o kosmosie w przedszkolu, podczas jednych z zajęć dzieci z grupy Śpioszki stały się „Małymi Kosmonautami”. Wszyscy mieli bardzo trudne zadania do wykonania. Śpioszki nauczyły się śpiewać piosenkę „Ufoludek” wraz z układem ruchowym. Każdy kosmonauta musi być sprawny, dlatego dzieci wykonały także trudne ćwiczenia dla sprawnych rąk, nóg i innych części ciała. Na koniec miały okazję stać się rakietą, która wysoko wzbija się w kosmos. Całą uroczystość zakończyła się wręczeniem medali „MAŁEGO KOSMONAUTY”.

Głównym celem zajęć była przede wszystkim dobra zabawa, ale także wzbogacenie wiedzy o kosmosie oraz rozwijanie sprawności ruchowej dzieci.

Zabawy badawcze z lodem – Grupa Śpiochy

Zabawy badawcze ze śniegiem – Grupa Śpiochy

Wulkan – zabawy badawcze w grupie Śpiochów

Dzień Babci i Dziadka w grupie Śpiochów

Dzieci z grupy Śpioszki gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Przedszkolaki już od rana z niecierpliwością czekały swoich gości.  Dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta podczas występu artystycznego. Wierszyki, piosenki oraz tańce, które wykonały dzieci były dla nich miłą niespodzianką. Ta wyjątkowa uroczystość zakończyła się w przemiłej atmosferze.

„W KRAINIE CZARÓW I WRÓŻB” – ZABWA ANDRZEJKOWA W GRUPIE ŚPIOSZKÓW

29 listopada 2019 roku odbyła w naszej grupie zabawa andrzejkowa. W tym dniu dzieci mogły poznać ludowe zwyczaje i obrzędy związanych obchodami świąt andrzejkowych oraz integracja dzieci w grupie.

Gdy wszyscy już zajęli miejsca wróżka wyjaśniła przyczynę, dla której się spotkaliśmy: Następnie przeniosła wszystkich dzieci do „Krainy czarów i wróżb”, przy znanej dzieciom piosence „Karuzela” tam na uczestników zabawy czekało wiele niespodzianek z wróżbami.  

Następnie rozpoczęła się impreza w magicznym nastroju, gdzie oprócz dobrej zabawy przy muzyce z pomocą pań wróżyliśmy sobie: za pomocą „Kręgu przyszłości”, „kręgu osobowości”, „Magicznych kubeczków; „Serca wybraków” ,„wróżby z butów”.

Nasze „Andrzejki” były pełne radości, swobody i niespodzianek. Wszyscy uczestnicy byli uśmiechnięci i zadowoleni. Po andrzejkowych zabawach i tańcach przyszedł czas na małe słodkości dla wszystkich dzieci, oprócz tych wszystkich niespodzianek czekały na dzieci balony, w których był ukryty cukierek wraz z wróżbą. Nasze spotkanie uwieczniliśmy wspólnym zdjęciem.

Radości tego dnia nie było końca. :))

W krainie Mikołaja Grupa Śpioszki

4 grudnia dzieci w postaci elfów przeniosły się do „Krainy Mikołaja” i poznały tam historię Świętego Mikołaja oraz jego zwyczaje i tradycję obchodzenia Mikołajek 6 grudnia. 

Nie zabrakło również zabaw. Pierwsza zabawa dotyczyła „Worka Mikołaja”, gdzie ukryte były różne zabawki. Dzieci musiały za pomocą zmysłu dotyku odgadną, co ukryło się w worku, bardzo dobrze sobie z tym zadaniem poradziły.  Następnie dzieci dowiedziały się, że Mikołaj pomieszał wszystkie zabawki i trzeba je posegregować według koloru worka i znajdujących się w nich rodzajów zabawek. I jak widać, z tym zadaniem także sobie wspaniale poradziły. Nie zabrakło także zabawa muzyczno – ruchowej do piosenki „Ding-Dong”. Na podsumowanie zajęć było wykonanie prezentu dla Mikołaja, jego postaci według wzoru na tablicy i instrukcji słownej n-la.

Jak sobie dzieci poradziły z tą pracą , można było podziwiać na  tablicy w holu.

Dzień Misia w grupie Śpioszków

Na dzieci tego dnia tj. 25 listopada czekało wiele atrakcji. Każdy dziś mógł przynieść ze sobą do przedszkola swojego misia. Od samego rana panowała bardzo miła atmosfera, każdy przedszkolak mógł poćwiczyć i zatańczyć ze swoim pluszowym misiem.

Tego dnia dzieci również przyszły ubrane na brązowo w maskach misia na głowie. Dzień ten był okazją dla wychowanków, aby poznać kilka rodzajów niedźwiedzi, misiów ich zwyczajów i wyglądu (niedźwiedzia brunatnego, polarnego, misia koale, pandę). Odbyła się wspólna zabawa  z dziećmi przy piosenkach „Jadą, jadą misie”, Kochamy pluszowego misia” oraz  zabawa ruchowo – logopedyczna „Głodny miś”. Nie zabrakło również prac plastycznych z misiem w roli głównej. Na koniec każdy przedszkolak dostał słodką niespodziankę.