Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwa

Archive for the ‘1. Grupa ŚPIOCHY – 3latki’ Category

Pasowanie na Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka – Grupa Śpiochy

Śpioszki „MAŁYMI KOSMONAUTAMI”

Realizując dział tematyczny o kosmosie w przedszkolu, podczas jednych z zajęć dzieci z grupy Śpioszki stały się „Małymi Kosmonautami”. Wszyscy mieli bardzo trudne zadania do wykonania. Śpioszki nauczyły się śpiewać piosenkę „Ufoludek” wraz z układem ruchowym. Każdy kosmonauta musi być sprawny, dlatego dzieci wykonały także trudne ćwiczenia dla sprawnych rąk, nóg i innych części ciała. Na koniec miały okazję stać się rakietą, która wysoko wzbija się w kosmos. Całą uroczystość zakończyła się wręczeniem medali „MAŁEGO KOSMONAUTY”.

Głównym celem zajęć była przede wszystkim dobra zabawa, ale także wzbogacenie wiedzy o kosmosie oraz rozwijanie sprawności ruchowej dzieci.

Zabawy badawcze z lodem – Grupa Śpiochy

Zabawy badawcze ze śniegiem – Grupa Śpiochy

Wulkan – zabawy badawcze w grupie Śpiochów

Dzień Babci i Dziadka w grupie Śpiochów

Dzieci z grupy Śpioszki gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Przedszkolaki już od rana z niecierpliwością czekały swoich gości.  Dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta podczas występu artystycznego. Wierszyki, piosenki oraz tańce, które wykonały dzieci były dla nich miłą niespodzianką. Ta wyjątkowa uroczystość zakończyła się w przemiłej atmosferze.

„W KRAINIE CZARÓW I WRÓŻB” – ZABWA ANDRZEJKOWA W GRUPIE ŚPIOSZKÓW

29 listopada 2019 roku odbyła w naszej grupie zabawa andrzejkowa. W tym dniu dzieci mogły poznać ludowe zwyczaje i obrzędy związanych obchodami świąt andrzejkowych oraz integracja dzieci w grupie.

Gdy wszyscy już zajęli miejsca wróżka wyjaśniła przyczynę, dla której się spotkaliśmy: Następnie przeniosła wszystkich dzieci do „Krainy czarów i wróżb”, przy znanej dzieciom piosence „Karuzela” tam na uczestników zabawy czekało wiele niespodzianek z wróżbami.  

Następnie rozpoczęła się impreza w magicznym nastroju, gdzie oprócz dobrej zabawy przy muzyce z pomocą pań wróżyliśmy sobie: za pomocą „Kręgu przyszłości”, „kręgu osobowości”, „Magicznych kubeczków; „Serca wybraków” ,„wróżby z butów”.

Nasze „Andrzejki” były pełne radości, swobody i niespodzianek. Wszyscy uczestnicy byli uśmiechnięci i zadowoleni. Po andrzejkowych zabawach i tańcach przyszedł czas na małe słodkości dla wszystkich dzieci, oprócz tych wszystkich niespodzianek czekały na dzieci balony, w których był ukryty cukierek wraz z wróżbą. Nasze spotkanie uwieczniliśmy wspólnym zdjęciem.

Radości tego dnia nie było końca. :))

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status