Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwa

Archive for the ‘1. Grupa Śpiochy – 3latki’ Category

Wesołe zabawy dyniowe w grupie Śpioszków

We wtorek 30 października popołudniu wgrupie „Śpioszków” odbyło się spotkanie otwarte z udziałem rodziców.

Zajęcia  rozpoczęły się od wprowadzenia dzieci do tematu poprzez dyniową zabawę przy inscenizowanym wierszyku. Następnie rozpoczęła się główna część spotkania, podczas którego dzieci wzbogacały swoją wiedzę na temat dyń., z którą oczywiście poradziły sobie bez problemu. Poznały właściwości odżywczych dyni jej znaczenia dla zdrowia. Nie zabrakło oczywiście aktywnej zabawy ruchowej wraz z rodzicami przy użyciu głównego bohatera tych zajęć Dyni takich jak:

  • slalom dyniowy
  • skoki przez dynie różnej wielkości
  • dyniowe kręgle

Pod koniec naszego spotkania „Śpioszki” wspólnie z  rodzicami  wykonały przepiękne dynie. Aby uwiecznić nasze spotkanie odbyła się wspólna  sesja zdjęciowa z pięknym okazami dyniowymi w ręku.

Na uwieńczenie tego wesołego dnia dzieci po śladach  dotarły do niespodzianki, która ukryta była w sali. Radości nie było końca, kiedy okazało się, co ukryte było w środku odnalezionego prezentu.

Dziękujemy ślicznie rodzicom za  liczne przybycie oraz wspólnie spędzony z nami czas,  gdyż było widać jak dzieciom bardzo podobała się wasza obecność i jak wiele radości sprawiła im wspólna, z Wami zabawa.

DOŚWIADCZENIE Z WODĄ W GRUPIE ŚPIOSZKÓW

Tematem przewodnim w ostatnich dwóch tygodniach października jest „Jesienna  pogoda”. Temat ten był dla nas wspaniałą okazją do zabaw z wodą, jak i wykonania eksperymentu. Dzieci  na wstępie próbowały i określały za pomocą swoich rączek smak, zapach i kolor wody, dzięki temu poznały właściwości fizyczne wody. Oczywiście nie zabrakło głównego doświadczenia z wodą na temat „Jak powstaje deszcz?„.  Dowiedziały się też, jak następuje krążenie wody w przyrodzie. Podczas różnych zabaw przedszkolacy dowiedzieli się, jak ogromne znaczenie ma woda w przyrodzie. 

Na koniec swoich działań wykonały pracę plastyczną pt. „Deszczowa chmurka.

Zabawa z wodą sprawiła dzieciom wielką frajdę i bardzo podobała się wszystkim małym odkrywcom.

Zachęcamy dzieci i rodziców do organizowania podobnych zabaw w domu!

Urodziny Halinki w grupie Śpioszków

Urodziny w grupie Śpioszków

Urodziny w Przedszkolu zapamięta każdy przedszkolak!

Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to „Jego dzień”. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum uwagi.

Jest najważniejszy, a inni zastanawiają się w jaki sposób mogą mu sprawić radość i przyjemność. Dzień ten stanowi symbol jego narodzin i przyjścia na świat. Urodziny w naszym przedszkolu to jedyna w swoim rodzaju wyprawa w świat przygody, która na długo pozostaje w pamięci dzieci, a w szczególności jubilata. To bardzo ważne wydarzenie pełne niespodzianek i niezapomnianych przeżyć. Dlatego w naszym przedszkolu świętujemy urodziny każdego dziecka.

W miesiącu wrześniu urodziny obchodzili: Igorek, Olek i Stasiu. Koleżanki, koledzy oraz panie wychowawczynie zaśpiewali jubilatom sto lat, złożyli życzenia: uśmiechu, radości, zabawek i zdrowia. Solenizanci w podziękowaniu za życzenia poczęstowali wszystkich cukierkami.

Bezpieczne Śpiochy na drodze.

W miesiącu wrześniu grupa Śpiochów realizowała tematykę: Moja droga do przedszkola. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach z numerem alarmowym 112 oraz znakami drogowymi. Ustaliły kodeks bezpiecznego przedszkolaka i w praktyczny sposób go zastosowały – wybrały się na najbliższe skrzyżowanie i ćwiczyły bezpieczne przejście przez pasy.

Dzień Przedszkolaka w grupie Śpiochów

Co roku, w całej Polsce najmłodsze dzieci obchodzą swoje święto – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, który ma również swój hymn znany wszystkim przedszkolakom. Ten szczególny dzień przypada 20 września. W naszym przedszkolu na dzieci czekało tego dnia moc atrakcji. Przedszkolaki uczestniczyły we wspólnych zabawach, konkursach i grach zespołowych. Zapoznały się również ze swoimi prawami – tak ważnymi w życiu każdego człowieka – oraz z obowiązkami, czyli „kodeksem dobrego zachowania się”. Było wesoło i kolorowo. Nie brakowało uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. Na zakończenie panie złożyły wszystkim przedszkolakom życzenia.

Czerwone Jabłuszko grupa Śpiochy

Maluszki w ostatnich dniach na zajęciach rozmawiały o owocach. Tematem przewodnim dnia było jabłuszko. Celem zajęć i wspólnej zabawy była integracja dzieci oraz zachęcanie ich do spożywania owoców, w szczególności  jabłek. Owoce te mają ogromne walory zdrowotne i odżywcze i można spożywać pod wieloma postaciami. Dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku. Poznały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor, smak. Zdobyły wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Maluchy wykonały ponadto pracę plastyczną przedstawiającą jabłko.

„Wszyscy doskonale już wiemy, że

„JEDNO JABŁKO DZIENNIE TRZYMA LEKARZA Z DALA ODE MNIE!”

Grupa Śpiochów robi zapasy na zimę.

Jesień to czas kiedy robimy przetwory z owoców i warzyw przygotowując zapasy na zimę. Maluszki dowiedziały się jak ważne jest spożywanie owoców i warzyw, a zwłaszcza tych z domowych zapasów. Dzieci poznały niezbędne składniki oraz czynności, które należy wykonywać, aby zrobić zapasy. Na koniec dzieci robiły pracę plastyczną pt. „Kiszone ogórki”