Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwa

Archive for the ‘1. Grupa Śpiochy – 3latki’ Category

„W KRAINIE CZARÓW I WRÓŻB” – ZABWA ANDRZEJKOWA W GRUPIE ŚPIOSZKÓW

29 listopada 2019 roku odbyła w naszej grupie zabawa andrzejkowa. W tym dniu dzieci mogły poznać ludowe zwyczaje i obrzędy związanych obchodami świąt andrzejkowych oraz integracja dzieci w grupie.

Gdy wszyscy już zajęli miejsca wróżka wyjaśniła przyczynę, dla której się spotkaliśmy: Następnie przeniosła wszystkich dzieci do „Krainy czarów i wróżb”, przy znanej dzieciom piosence „Karuzela” tam na uczestników zabawy czekało wiele niespodzianek z wróżbami.  

Następnie rozpoczęła się impreza w magicznym nastroju, gdzie oprócz dobrej zabawy przy muzyce z pomocą pań wróżyliśmy sobie: za pomocą „Kręgu przyszłości”, „kręgu osobowości”, „Magicznych kubeczków; „Serca wybraków” ,„wróżby z butów”.

Nasze „Andrzejki” były pełne radości, swobody i niespodzianek. Wszyscy uczestnicy byli uśmiechnięci i zadowoleni. Po andrzejkowych zabawach i tańcach przyszedł czas na małe słodkości dla wszystkich dzieci, oprócz tych wszystkich niespodzianek czekały na dzieci balony, w których był ukryty cukierek wraz z wróżbą. Nasze spotkanie uwieczniliśmy wspólnym zdjęciem.

Radości tego dnia nie było końca. :))

W krainie Mikołaja Grupa Śpioszki

4 grudnia dzieci w postaci elfów przeniosły się do „Krainy Mikołaja” i poznały tam historię Świętego Mikołaja oraz jego zwyczaje i tradycję obchodzenia Mikołajek 6 grudnia. 

Nie zabrakło również zabaw. Pierwsza zabawa dotyczyła „Worka Mikołaja”, gdzie ukryte były różne zabawki. Dzieci musiały za pomocą zmysłu dotyku odgadną, co ukryło się w worku, bardzo dobrze sobie z tym zadaniem poradziły.  Następnie dzieci dowiedziały się, że Mikołaj pomieszał wszystkie zabawki i trzeba je posegregować według koloru worka i znajdujących się w nich rodzajów zabawek. I jak widać, z tym zadaniem także sobie wspaniale poradziły. Nie zabrakło także zabawa muzyczno – ruchowej do piosenki „Ding-Dong”. Na podsumowanie zajęć było wykonanie prezentu dla Mikołaja, jego postaci według wzoru na tablicy i instrukcji słownej n-la.

Jak sobie dzieci poradziły z tą pracą , można było podziwiać na  tablicy w holu.

Dzień Misia w grupie Śpioszków

Na dzieci tego dnia tj. 25 listopada czekało wiele atrakcji. Każdy dziś mógł przynieść ze sobą do przedszkola swojego misia. Od samego rana panowała bardzo miła atmosfera, każdy przedszkolak mógł poćwiczyć i zatańczyć ze swoim pluszowym misiem.

Tego dnia dzieci również przyszły ubrane na brązowo w maskach misia na głowie. Dzień ten był okazją dla wychowanków, aby poznać kilka rodzajów niedźwiedzi, misiów ich zwyczajów i wyglądu (niedźwiedzia brunatnego, polarnego, misia koale, pandę). Odbyła się wspólna zabawa  z dziećmi przy piosenkach „Jadą, jadą misie”, Kochamy pluszowego misia” oraz  zabawa ruchowo – logopedyczna „Głodny miś”. Nie zabrakło również prac plastycznych z misiem w roli głównej. Na koniec każdy przedszkolak dostał słodką niespodziankę.

Śpioszki myją zęby

Już od pierwszych dni w przedszkolu nasze kochane Śpioszki uczą się prawidłowego mycia ząbków. Choć wcale nie jest to proste zadanie, nasze maluszki radzą sobie z tym świetnie.

Dzieci uczą się podstawowych zasad dbania o ząbki. Wiedzą, że po posiłkach należy je bardzo dokładnie umyć.

Listopadowe Urodzinki w grupie Śpioszków

W listopadzie mieliśmy przyjemność obchodzić wspólnie w grupie urodzinki aż trójki Śpioszków: Frania, Marysi oraz Michałka. Dzieci zostały wdrożone do wspólnej zabawy oraz zapoznały się z różnymi formami składnia życzeń. Podczas urodzinek nie zabrakło dobrej zabawy, miłych uśmiechów, przytulasów oraz słodkich poczęstunków.

Pasowanie na przedszkolaka Grupa Śpioszków

15 listopada w grupie Śpioszków odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. W sali zgromadzili się zaproszeni goście. Uroczystość rozpoczęła się występem artystycznym  Śpioszków.  Po pięknych piosenkach, wierszykach i tańcach nastąpił akt pasowania. Pani Dyrektor symbolicznie dotknęła ramienia każdego dziecka dużym ołówkiem. Dzieci oficjalnie zostały przyjęte do grona przedszkolaków.  Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał upominek. Dla wszystkich był to dzień pełen miłych wrażeń.

Wesołe zabawy dyniowe w grupie Śpioszków

We wtorek 30 października popołudniu wgrupie „Śpioszków” odbyło się spotkanie otwarte z udziałem rodziców.

Zajęcia  rozpoczęły się od wprowadzenia dzieci do tematu poprzez dyniową zabawę przy inscenizowanym wierszyku. Następnie rozpoczęła się główna część spotkania, podczas którego dzieci wzbogacały swoją wiedzę na temat dyń., z którą oczywiście poradziły sobie bez problemu. Poznały właściwości odżywczych dyni jej znaczenia dla zdrowia. Nie zabrakło oczywiście aktywnej zabawy ruchowej wraz z rodzicami przy użyciu głównego bohatera tych zajęć Dyni takich jak:

  • slalom dyniowy
  • skoki przez dynie różnej wielkości
  • dyniowe kręgle

Pod koniec naszego spotkania „Śpioszki” wspólnie z  rodzicami  wykonały przepiękne dynie. Aby uwiecznić nasze spotkanie odbyła się wspólna  sesja zdjęciowa z pięknym okazami dyniowymi w ręku.

Na uwieńczenie tego wesołego dnia dzieci po śladach  dotarły do niespodzianki, która ukryta była w sali. Radości nie było końca, kiedy okazało się, co ukryte było w środku odnalezionego prezentu.

Dziękujemy ślicznie rodzicom za  liczne przybycie oraz wspólnie spędzony z nami czas,  gdyż było widać jak dzieciom bardzo podobała się wasza obecność i jak wiele radości sprawiła im wspólna, z Wami zabawa.

DOŚWIADCZENIE Z WODĄ W GRUPIE ŚPIOSZKÓW

Tematem przewodnim w ostatnich dwóch tygodniach października jest „Jesienna  pogoda”. Temat ten był dla nas wspaniałą okazją do zabaw z wodą, jak i wykonania eksperymentu. Dzieci  na wstępie próbowały i określały za pomocą swoich rączek smak, zapach i kolor wody, dzięki temu poznały właściwości fizyczne wody. Oczywiście nie zabrakło głównego doświadczenia z wodą na temat „Jak powstaje deszcz?„.  Dowiedziały się też, jak następuje krążenie wody w przyrodzie. Podczas różnych zabaw przedszkolacy dowiedzieli się, jak ogromne znaczenie ma woda w przyrodzie. 

Na koniec swoich działań wykonały pracę plastyczną pt. „Deszczowa chmurka.

Zabawa z wodą sprawiła dzieciom wielką frajdę i bardzo podobała się wszystkim małym odkrywcom.

Zachęcamy dzieci i rodziców do organizowania podobnych zabaw w domu!