Tydzień Daltoński w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Kołobrzegu

Tydzień Daltoński w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Kołobrzegu - jak co roku świętowaliśmy ten czas akcentując kolory dni tygodnia.

• W poniedziałek odbyła się podróż do krainy emocji. Przedszkolaki miały okazję poćwiczyć rozpoznawanie i wyrażanie uczuć oraz co bardzo dla nich ważne: poprzez współpracę rozwijać relacje rówieśnicze!
  • We wtorek wykonywaliśmy doświadczenia z wodą. Deszczowa pogoda pozwoliła nam również obserwować i doświadczać stan skupienia wody za oknem.
  • Środa była dla nas pełna doznań sensoplatycznych. Bałagan, plamy i rozgardiasz, ale za to wyjątkowe odczucia i głębokie doznania, frajda i duża aktywizacja wyobraźni, zmysłów i małej motoryki.
  • Czwartek i kulinarne zmagania. Były koktajle, sałatki, kanapki i wiele zielonego zdrowia na talerzu. Samodzielność w tworzeniu, krojeniu, przygotowywaniu, a na koniec pyszne degustowanie i smakowanie.
  • Piątek dzieci tego dnia wykonały dla Helen urodzinowe żółte kwiatki. Ubrane w piżamy włączyły się w akcję Fundacji Gdy Liczy się Czas, aby wesprzeć dzieci na oddziałach onkologicznych. To był dzień pełen refleksji i współpracy, empatii i pomocy tym, którzy są obok nas.