Dzień Pizzy w grupie Gapci

9 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy. Warto uczcić to święto w należyty sposób, dlatego sala Gapci zamieniła się we włoską pizzerię. Przedszkolaki bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę.. Przed śniadaniem dzieci wyrabiały ciasto, tarły ser, kroiły paprykę i pomidory oraz odcedzały kukurydzę. Następnie wszyscy z wielkim zaangażowaniem nakładali kolejne produkty na ciasto. Gdy wszystko było już gotowe, włączyliśmy piekarnik i z niecierpliwością czekaliśmy, aż się upiecze. Wreszcie nadeszła oczekiwana przez wszystkich chwila – poczęstunek. Dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Dzięki tej imprezie poznały historię pizzy, kraj, z którego pochodzi. Utrwaliły nazwy i flagi państw europejskich, szukały na mapie Państwa Włochy, poznały ciekawostki nt. pizzy. Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze.