Spotkanie z ratownikiem w grupie Mędrków

W ramach programu „Bezpieczny i zdrowy Przedszkolak” gościliśmy w naszej grupie ratowników WOPR. Dzieci miały okazję zobaczyć na fantomie, w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy, kogo powiadomić, jeśli się napotka leżącą, nieprzytomną osobę. Ratownicy przestrzegali dzieci przed wchodzeniem do wody z niesprawdzonym sprzętem pływającym, przestrzegali przed wchodzeniem do akwenu, którego się nie zna i pokazywali, co się dzieje, jeśli nie będziemy przestrzegali tych zasad. Dzieci mogły zobaczyć, jak ratuje się osobę wyciągniętą z wody, mogły zobaczyć różnorodne sprzęty do ratowania. Były zabawy ze sprzętem oraz możliwość wcielenia się w role ratownika. Dzieci oprócz zdobywania praktycznych wiadomości i umiejętności bawiły się przy tym doskonale.

Zbliżają się ferie zimowe dlatego przekazane informacje są bardzo istotne dla dzieci.

Dziękujemy Panu Bartoszowi za przekazaną wiedzę oraz Mamie i Tacie Emilki za zaproszenie gościa😊