Zajęcia otwarte z rodzicami w grupie Apsików

13.06.2018r. odbyło się zajęcie otwarte w grupie „Apsików” pt. „Dzieci Świata”. Celem zajęć było kształtowanie szacunku i życzliwości do dzieci z różnych stron świata, wzbogacanie wiadomości na temat życia ludzi na różnych kontynentach, usprawnianie aparatu artykulacyjnego, rozwijanie umiejętności wypowiadanie się na dany temat, doskonalenie koordynacji wzrokowo- ruchowej i sprawności rąk i integracja rodziców z przedszkolem.
Rodzice mogli przekonać się jak dobrze radzą sobie ich pociechy z rozwiązywaniem trudnych zadań. Dzieci zaprezentowały się tańcząc, śpiewając, a także rozwiązując różne zadania postawione przez nauczyciela. Potrafiły określić cechy charakterystyczne dla danego regionu świata. Rozwijały sprawność manualną i umiejętność łączenia ze sobą różnych obrazków wykonując wspólnie z rodzicami plakat o danym „Mieszkańcu świata”. Dzieci aktywnie i chętnie uczestniczyły w proponowanych zajęciach.