Nieśmiałki poznają Polskę

FLAGA TEŻ JEST BIAŁO – CZERWONA
GDY SĄ ŚWIĘTA, POWIEWA WYWIESZONA
I WSZYSTKO TO WIEM, CHOĆ JESTEM PRZEDSZKOLAKIEM
BO PRZECIEŻ JESTEM PATRIOTĄ – POLAKIEM!

Recytacją tego wiersza- nasza Maja. S ubrana w piękny ludowy strój reprezentowała nasze przedszkole na Ogólnomiejskiej Majówce, błyszcząc jak mały diament, natomiast na zajęciach dotyczących wiedzy o swojej ojczyźnie starałyśmy się rozbudzać w dzieciach świadomość narodową oraz dostrzeganie piękna i bogactwa regionów Polski. Kształtowałyśmy podstawową orientację na mapie Polski i Europy odszukując na niej większe miasta, rzeki i państwa znane dzieciom.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Nieśmiałków przygotowałyśmy wybrane legendy polskie, ciekawe prace plastyczno-techniczne oraz wiersze, piosenki i prezentacje multimedialne o tej tematyce.
Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta w ciągu tego tygodnia pozwoli dzieciom na to, by odczuwali dumę z faktu bycia patriotą- Polakiem.