CODE WEEK- EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA

W dniu 13.10.2020 Gapcie, Wesołki oraz Mędrki rozpoczęły przygodę z robotem edukacyjnym Qobo. Poprzez zabawę dzieci poznały podstawy kodowania. Instrukcje zabawy, nie tylko objaśniały dzieciom zadania, ale także pozwalają im ćwiczyć logiczne myślenie i praktyczne umiejętności.

Qobo wprowadzając dzieci w świat zabawy uczy bez konieczności korzystania z ekranu komputera czy tabletu oraz sprawia , że zabawa jest przyjemniejsza i atrakcyjniejsza dla dzieci i sprawia, że są one bardziej skupione. Dzieci chętnie bawiły się i spędziły czas ze Ślimakiem Qobo, który zmienia kolory, mówi, a nawet śpiewa.

Roboty edukacyjne Qobo zostały dofinansowane ze środków budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg na rok 2020.