Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwa

Grupa Wesołków na przedstawieniu „Piotruś i wilk”

Dnia  3 lutego ,,Wesołki’’ wraz z paniami wybrały się do Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu na przedstawienie teatralne pt.,, Piotruś i wilk’’. Spektakl wystawiany był przez Teatr Artenes z Wrocławia.
Celem wyjścia było przygotowanie dzieci do odbioru sztuki teatralnej, kształtowanie wrażliwości estetycznej przez kontakt z twórczością oraz żywą grą aktorską. Spektakl ,,Piotruś i wilk’’ opowiadał o przygodach chłopca i grupy jego przyjaciół, w tym: Kaczuszki i Kotka. Wartości, które były promowane przez spektakl to:

 – odwaga, praca zespołowa, zaradność i niepoddawanie się w trudnych chwilach.
– przyjaźń i dobro stanowiące wartość nawet dla postaci negatywnych ( dla wilka dotychczas nieosiągalną, będącą źródłem pozytywnej zazdrości i tęsknoty).W warstwie muzycznej widowiska pojawiały się odniesienia brzmienia instrumentów klasycznych do charakterystycznych dźwięków wydawanych przez zwierzęta. To wyjątkowe widowisko okazało się doskonałą lekcją wychowania. Wzbudzało wiele pozytywnych emocji o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po skończonym przedstawieniu. Na zakończenie Wesołki postanowiły przelać na papier wszystko to co najbardziej im się podobało.

Comments are closed.