Ferie

Ferie w naszym przedszkolu odbyły się pod hasłem dobrej zabawy. Szereg zajęć integracyjnych, miały na celu zapewnienie kreatywnego i ciekawego spędzania czasu. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych dzieci początek ferii poświęciliśmy na utrwalenie zasad bezpieczeństwa podczas igraszek zimowych.

W każdej grupie odbyły się dyskusje, rozmowy, zabawy i zajęcia interakcyjne związane z odpowiedzialnym zachowaniem według Kodeksu Zabaw Zimowych. Tak dobrze przygotowani mogliśmy śmiało działać dalej.

Do dobrej zabawy naprawdę nie potrzeba wiele. Dziecięcej wyobraźni wystarczy patyk czy kamień albo… karton! Zwykłe pudełko po butach, karton po regale, rolka po papierze toaletowym. Dlatego w pierwszym tygodniu ferii zajęliśmy się konstruowaniem przedmiotów z kartonu. Daliśmy szansę na drugie życie wiele pudełkom z których powstały małe perełki: pralka, telewizor, lodówka, tostery, stół z podwieczorkiem, domek dla lalek. Dzieci wcieliły się również w rolę malarzy czego wynikiem były wspaniałe obrazy o rozmaitej tematyce stworzone na kartonowych tekturach.

Podczas drugiego tygodnia dzieci odbyły niezwykłą podróż do Włoch. Podczas zorganizowanego w placówce włoskiego tygodnia przedszkolaki mogły poznać kulturę i smaki Italii. Przez cały tydzień kosztowały wspaniałych potraw kuchni włoskiej w tym pizzy. Nauczyły się kilku zwrotów w języku włoskim, poznały najbardziej znane miejsca, zabytki tego pięknego kraju i obserwowały erupcję wulkanu Etna. Flaga, hymn, godło i kształt Włoch na mapie nie są już obce naszym przedszkolakom. Dzieci osłuchały się z włoską muzyką oraz bawiły się przy znanych włoskich przebojach. Ciao!