Czytanie na dywanie w grupie Gapciów

W grupie „Gapciów” i innych grupach prowadzona jest akcja czytania bajek przez zaproszonych gości. Akcja została nazwana „Czytanie na dywanie”, która ma na celu między innymi zapoznanie milusińskich z bajkami, przyzwyczajenie do czytania od najmłodszych lat, dostarczenie nowych przeżyć i wrażeń. Czytanie bajek czy wierszy zawsze jest przeplatane wspólnymi zabawami i śpiewem.
We wtorek 18 września gościem była mama naszego Michała G., która przeczytał przedszkolakom bajkię pt. „Bałaganiarze”.
W środę 19 września naszą grupę odwiedził kolejny gość mama naszego Kacpra, która przeczytał dzieciom bajkę pt.„Trzy świnki”.
Kolejnym gościem była pani Sylwia mama naszego Michała P., która w piątek 21 września przeczytał dzieciom bajkę pt. „Pan Kuleczka”.
Czytanie dzieciom już od najmłodszych lat rozbudza w nich ciekawość świata pomaga zrozumieć siebie i innych. Głośne czytanie uczy dziecko myślenia, rozwija język, pamięć i wyobraźnię, pomaga w wychowaniu, ułatwia naukę w szkole, kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie. Jest najlepszą inwestycją w pomyślną przyszłość dziecka.
Zdaniem psychologów czytanie dziecku dla przyjemności 20 minut dziennie. Codziennie – jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość. Jak na początek, akcja była bardzo udana, a dzieci zadowolone.
Czekamy z niecierpliwością na dalszych ochotników