Aktualności
Administracja
Media
 • Facebook
Archiwa

Archive for the ‘5. Grupa Wesołki – 6latki’ Category

II Międzyprzedszkolny Przegląd Piosenki Patriotycznej – Grupa Wesołki

Dnia 07 października 2019 r. pod patronatem Prezydenta Miasta Kołobrzeg, w Regionalnym Centrum Kultury odbył się II Międzyprzedszkolny Przegląd Piosenki Patriotycznej pod hasłem: „Płonie ognisko i szumią knieje… – piosenka harcerska”.

Organizatorem przeglądu było Przedszkole Miejskie Nr 10. Koncert odbył się z okazji Narodowego Święta Niepodległości – obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach rozbiorów.

Celem przeglądu było wprowadzenie dzieci w świat wartości patriotycznych, poznawanie historii i tradycji naszego kraju, kształtowanie postaw obywatelskich, poznawanie różnych piosenek harcerskich, rozwijanie umiejętności wypowiadania się poprzez muzykę, umożliwienie przeżycia radości, zadowolenia i satysfakcji z własnej aktywności i współdziałania w grupie oraz integrowanie środowiska lokalnego. Na scenie zaprezentowały się dzieci z wszystkich Przedszkoli Miejskich z Kołobrzegu oraz dzieci z Przedszkola Rodzinnego Mądrowscy.

Gośćmi honorowi tegorocznego przeglądu byli panowie Tomasz Wojciechowski i Adam Kościelny Skauci Europy, wchodzący w skład Skautingu Europejskiego.

Nasze przedszkole reprezentowała grupa Wesołki, która zaśpiewała piosenkę „Gdy strumyk płynie zwolna”.

Dzieci zaprezentowały się wyjątkowych strojach chcąc tym samym jak najlepiej utożsamić się ze śpiewaną piosenką.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, albumy i słodkie upominki.

Zajęcia otwarte w grupie Wesołków

W październiku grupa Wesołków zaprosiła rodziców do wspólnej pracy i zabawy. Tematem naszych zajęć były: „Jesienne zabawy” .

Spotkanie z rodzicami rozpoczęliśmy od rozwiązywania zagadek i od rozpoznawania rzeczy ukrytych w worku za pomocą dotyku.

Dzieci świetnie poradziły sobie z tym zadaniem.

 Podczas spotkania dzieci zaprezentowały również swoje umiejętności liczenia kasztanów – układały tyle kasztanów ile usłyszały dźwięków wygrywanych na bębenku.

Zabawa przy pomocy chusty animacyjnej wprowadziła wszystkich w jesienna pogodę  –  naśladowanie deszczu wiatru ruchem ciała.

Na zakończenie spotkania „Wesołki” z pomocą rodziców wykonały wspólną pracę plastyczną pt.: „Jesienne pejzaże”.
     Dziękujemy rodzicom za przybycie do przedszkola i udział w jesiennych zajęciach otwartych.

Robimy „Jeże” – Grupa Wesołki

Grupa Wesołków bardzo lubi wykonywać różne prace plastyczne i techniczne z rodzicami. Jednym z zadań daltońskich było wykonanie metodą dowolna „Jeża” i przyniesienie go do przedszkola.

Dzieci i ich rodzice okazały się bardzo kreatywne. Każda praca była wyjątkowa, jedyna i niepowtarzalna!

Gorące Brawa dla Wesołków i ich Rodziców!!!!

Doświadczenia z wodą w grupie Wesołków

Ważnym elementem nauki przez zabawę jest rozwój dziecięcej pasji odkrywania świata. Eksperymenty przyrodnicze są dla dzieci szczególnie interesujące, bo wyjaśniają zjawiska z najbliższego otoczenia. Podczas takich zajęć dzieci zaspokajają swoją ciekawość oraz wzmacniają poczucie własnej wartości i pewności siebie.

W ramach tygodnia „Jesienna pogoda” grupa Wesołków miała możliwość poeksperymentowania z wodą oraz innymi produktami, które można znaleźć w każdej kuchni. A każdy eksperyment spokojnie może wykonać każdy przedszkolak z niewielką pomocą rodziców w domu. Dla zainteresowanych podaję przepisy na udaną zabawę, a ta jest gwarantowana i by się o tym przekonać zapraszamy do galerii.

Gdzie szybciej?: 2 szklanki, gorąca i zimna woda, barwnik (np. tusz lub atrament)

 • Napełnij szklanki – jedną gorącą wodą, a drugą zimną.
 • Postaw szklanki i poczekaj, aż woda się ustoi.
 • Wlej do każdej ze szklanek po kropli barwnika.

W obu szklankach woda się zabarwi, ale w szklance z ciepłą wodą stanie się to dużo szybciej.

Kolorowe wodne wulkany: 4 szklanki wypełnione wodą, bibułę w 3 kolorach (lub barwniki spożywcze lub farby), kwasek cytrynowy, opakowanie sody oczyszczonej, strzykawka lub po prostu łyżka.

W trzech szklankach barwimy wodę (w każdej na inny kolor) i wsypujemy kwasek cytrynowy, a w czwartej mieszamy ją z sodą oczyszczoną. Z ostatniej szklanki nabieramy strzykawką płyn i wlewamy go do każdej z kolorową wodą. Pod wpływem reakcji płyn zaczyna uciekać z pojemników, dlatego podłóżcie pod nie jakąś tacę czy blaszkę i obserwujcie spektakl kolorów!

Rozpuści się czy nie?: sól, cukier, kakao, kawa, ryż, piasek, 6 szklanek, woda

 • Napełnij szklanki wodą (nie do pełna).
 • Kolejno wrzuć do każdej po 1 łyżeczce wymienionych substancji.
 • Zamieszaj i obserwuj co się dzieje.

Sól i cukier rozpuszczą się, pozostałe substancje osiądą na dnie, a w czasie mieszania będą się unosić.

Tańczący olej: szklankę wypełnioną wodą (do 3/4 wysokości), 5 łyżek oleju, kakao, sól.

Do szklanki z wodą, wlejcie olej i dosypcie kakao. Górna część została pięknie zabarwiona, teraz sprawdźcie co się będzie działo kiedy wsypiecie sól? Efekt z pewnością Wam się spodoba!

Wędrująca woda: 3 szklanki z wodą, 3 puste szklanki, ręczniki papierowe, barwniki spożywcze lub farby.

Zacznijcie od zabarwienia wody, a następnie ułóżcie szklanki naprzemiennie pełna z pustą. Papierowy ręcznik zwińcie w rulon i włóżcie jeden koniec do wody, a drugi do pustej szklanki. Po pewnym czasie woda zacznie się przemieszczać i napełniać puste pojemniki.

Pływająca igła: szklanka, woda, igła, pinceta.

 • Napełnij szklankę wodą po brzegi.
 • Poczekaj, aż woda będzie całkiem nieruchoma.
 • Przy pomocy pincety chwyć igłę i trzymaj ją poziomo.
 • Bardzo powoli i ostrożnie umieść igłę na wodzie (igła musi być idealnie poziomo, jeśli któryś jej koniec zanurzy się w wodzie – zatonie).

Bohater tygodnia w grupie Wesołków

W ubiegłym tygodniu bohaterem tygodnia w grupie Wesołków został Wiktor, który wspólnie ze swoją mamą i młodszym bratem Franiem odwiedzili naszą grupę.

Rodzice Wiktora przygotowali prezentację ze zdjęciami oraz zdradzili wiele ciekawostek o Wiktorze, którego największą pasją są samochody oraz  piłka nożna. Ponadto Wiktor opowiedział i zaprezentował zdjęcia zrobione w trakcie wspólnego spędzania czasu z naszym grupowym krasnalem, który towarzyszył jemu w trakcie treningu piłki nożnej oraz w trakcie spacerów po parku i nad morzem.

Przedszkolaki słuchały z ciekawością prezentacji Wiktora i zostali poddani quizowi przygotowanemu przez tatę naszego bohatera, który wszyscy wspólnie bez żadnego problemu rozwiązaliJ.

Na koniec spotkania, Wiktor wspólnie ze swoją rodzinką przygotowali słodkie lizaki dla naszych przedszkolaków. 

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Wycieczka Wesołków do salonu kosmetycznego

Dnia 18.10.2019r.  grupa Wesołków wybrała się do salonu kosmetycznego ,,Klinika Sorea’’ gdzie Pani Kasia mama naszego Tomka z grupy pracuje. Przedszkolaki zostały wspaniale przyjęte i miały okazję zobaczyć jak wygląda profesjonalny salon kosmetyczny. Poznały i oglądały wyposażenie, przyrządy jakimi posługuje się kosmetyczka oraz na czym polega jej praca. Duże zainteresowanie miał różne urządzenia, które Pani Kasia pozwoliła przetestować dzieciom. Teraz dzieci rozumieją, że kosmetyczka nie tylko maluje paznokcie, ale wykonuje wiele zabiegów zdrowych dla naszej skóry. Wycieczka do salonu kosmetycznego sprawiła dzieciom radość i dostarczyła im wiele wiadomości i doświadczeń. Dzieci i panie otrzymały w prezencie próbki kremów oraz śliczne zapachowe mydełka.

Bardzo dziękujemy Pani Kasi za poświęcony nam czas i podarunki!!!!

Mus jabłkowy w grupie Wesołków

Jesień to czas, kiedy robimy przetwory z dojrzewających w sadach i ogrodach owoców i warzyw. Podczas realizacji tematu kompleksowego „Jesień w sadzie i ogrodzie”, dzieci z najstarszej grupy uczyły się, jak ważne jest spożywanie owoców i warzyw, zwłaszcza tych z domowych zapasów. Dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat sposobów robienia różnych przetworów, ich przechowywania oraz zastosowania. Ciekawym doświadczeniem dla przedszkolaków było robienie prawdziwego musu z jabłek. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w myciu, krojeniu i mieszaniu owoców, a na koniec dzieci wkładały gotowy musu do słoików. Takie zajęcia na długo zostaną w pamięci naszych przedszkolaków.

Wesołki zbierają kasztany

Jesień w parku jest bogata – tu kolorowe liści, tam żołędzie, a tam dalej szyszki. Wesołki wybrały się na jesienne zbiory kasztanów. Tylko który tu kasztan wybrać? Każdy taki piękny i wszędzie ich tak dużo. Napełniliśmy torby i torebki tak, by móc je unieść. Teraz w przedszkolu będziemy robić rożne kasztanowe ludziki.