Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwa

Archive for the ‘5. Grupa WESOŁKI – 5latki’ Category

Konkurs „Co dymi?”

Co dymi?

W maju, pomimo iż zostaliśmy odosobnieni w domach, odbył się w naszym przedszkolu konkurs plastyczny pt.: „Co dymi?” dedykowany dla dzieci starszych 5 i 6 latków. Było to kolejne działanie w ramach realizacji programu profilaktycznego „Czyste powietrze wokół nas”. W konkursie wzięło udział 15 dzieci. Prace były na tyle pomysłowe, że jury wyłoniło dwa I miejsca, dwa II miejsca i jedno III miejsce. Wybór był bardzo trudny. Doceniając zaangażowanie i trud dzieci wielu uczestników zostało wyróżnionych. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie. A oto nasi główni zwycięzcy:

I miejsce – Nikola Jaworska i Laura Kot

II miejsce – Wiktoria Bosiak i Liliana Ptak

III miejsce – Aleksandra Nagadowska

Jak na obecne czasy przystało, nagrody zostały wręczone z zachowaniem wszystkich obostrzeń sanitarnych. A oto galeria naszych prac:

Bohater tygodnia w grupie Wesołków

W roku szkolnym 2019/2020 „Wesołki” wraz z nauczycielkami panią Kamilą i Moniką realizuje projekt pod hasłem Bohater tygodnia”. Celem edycji projektu jest głównie: -wzajemna integracja i poznanie się rówieśników z grupy; dostrzeganie i akceptowanie różnorodności dzieci, – rozwijanie umiejętności dokonywania autoprezentacji poprzez opowiadanie o sobie, swojej rodzinie, swoich zainteresowaniach oraz  przyniesionych do przedszkola zabawek, – wzmacnianie pozycji dziecka w grupie i dowartościowanie dzieci nieśmiałych i lękliwych poprzez korzystanie miedzy innymi z różnych przywilejów.

Kolejnym bohaterem tygodnia został Dawida, który wraz ze swoją mamą zaprosił nas do oglądania prezentacji różnych zdjęć, opowiadał o swoich zainteresowaniach, książkach oraz że lubi śpiewać i tańczyć. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem w postaci kolorowych babeczek.

Dziękujemy za wzięcie udziału w projekcie.

„Pomiar długości w grupie Wesołków”

Celem zbaw matematycznych było kształtowanie rozumienia pomiaru długości: odmierzanie krokami, stopa za stopą, dłonią, linijką, miarą krawiecką, miara budowlana itp.Wesołki utrwalały pojęcia :długi, krótki, najdłuższy, najkrótszy.

Quiz „Kocham cię Polsko”

28 lutego przedszkolaki z grupy Nieśmiałki i Wesołki w ramach realizacji programu „Podróże jeża ze Zgierza” sprawdzały swoją wiedzę dotyczącym naszego kraju podczas quizu „Kocham Cię Polsko”. Celem konkursu było kształtowanie poczucia tożsamości narodowej, rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań dzieci historią, kulturą i tradycją własnego kraju, popularyzowanie wiedzy o Polsce, oraz znajomość symboli narodowych i lokalnych. Rywalizacja była bardzo wyrównana, dzieci wykazały się ogromną wiedzą na temat swojego kraju i miasta.
Pani wicedyrektor wraz z nauczycielami pogratulowała szerokiej wiedzy na temat naszej Ojczyzny. Każda grupa otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrody.

Grupa Wesołków na przedstawieniu „Piotruś i wilk”

Dnia  3 lutego ,,Wesołki’’ wraz z paniami wybrały się do Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu na przedstawienie teatralne pt.,, Piotruś i wilk’’. Spektakl wystawiany był przez Teatr Artenes z Wrocławia.
Celem wyjścia było przygotowanie dzieci do odbioru sztuki teatralnej, kształtowanie wrażliwości estetycznej przez kontakt z twórczością oraz żywą grą aktorską. Spektakl ,,Piotruś i wilk’’ opowiadał o przygodach chłopca i grupy jego przyjaciół, w tym: Kaczuszki i Kotka. Wartości, które były promowane przez spektakl to:

 – odwaga, praca zespołowa, zaradność i niepoddawanie się w trudnych chwilach.
– przyjaźń i dobro stanowiące wartość nawet dla postaci negatywnych ( dla wilka dotychczas nieosiągalną, będącą źródłem pozytywnej zazdrości i tęsknoty).W warstwie muzycznej widowiska pojawiały się odniesienia brzmienia instrumentów klasycznych do charakterystycznych dźwięków wydawanych przez zwierzęta. To wyjątkowe widowisko okazało się doskonałą lekcją wychowania. Wzbudzało wiele pozytywnych emocji o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po skończonym przedstawieniu. Na zakończenie Wesołki postanowiły przelać na papier wszystko to co najbardziej im się podobało.

Wesołki i Kołobrzeskie Mariany

Podczas zimowego spaceru grupa Wesołków oglądała na kołobrzeskim deptaku figurki mew czyli „Kołobrzeskie Mariany”. Odlane z brązu, z rozmaitymi „ludzkimi” atrybutami bardzo podobały się dzieciom.

Pierwszego Mariana wymyślił kołobrzeski grafik Dariusz Jakubowski natomiast mewy z brązu wykonał rzeźbiarz Romuald Wiśniewski.

BOHATER TYGODNIA KACPER

W miesiącu styczniu naszym Bohaterem był Kacper, który opowiedział nam o swojej rodzinie i o tym co najbardziej lubi robić, co lubi jeść i jakie ma zainteresowania. Razem ze swoją mamą Kacperek pokazał zabawne zdjęcia na prezentacji. Pani Małgosia przygotowała dla nas jeszcze słodkości w postaci lizaków.

Bohater tygodnia Julia w grupie Wesołków.

W grupie „Wesołków” realizowany jest projekt „Bohater Tygodnia”. W minionym tygodniu Bohaterem została Julia. Wraz z rodzicami przygotowała zdjęcia o swojej rodzinie, swoich zainteresowaniach, ulubionych zabawkach, potrawach, kolorze oraz swoich marzeniach. Julia opowiedział także o swoich podróżach. Razem z rodzicami przygotowała dla kolegów i koleżanek poczęstunek w postaci słodyczy. Bardzo dziękujemy rodzicom Julii za te wszystkie atrakcje.