Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwa

Archive for the ‘5. Grupa Wesołki – 6latki’ Category

Bohater tygodnia Julia w grupie Wesołków.

W grupie „Wesołków” realizowany jest projekt „Bohater Tygodnia”. W minionym tygodniu Bohaterem została Julia. Wraz z rodzicami przygotowała zdjęcia o swojej rodzinie, swoich zainteresowaniach, ulubionych zabawkach, potrawach, kolorze oraz swoich marzeniach. Julia opowiedział także o swoich podróżach. Razem z rodzicami przygotowała dla kolegów i koleżanek poczęstunek w postaci słodyczy. Bardzo dziękujemy rodzicom Julii za te wszystkie atrakcje.

Zajęcia otwarte- warsztaty z rodzicami- wspólne dekorowanie pierników w grupie Wesołków

W dniu 18 grudnia w ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia dzieci z grupy „Wesołków” i ich rodzice spotkali się w przedszkolu na wspólnym dekorowaniu pierniczków.

Przed dekorowaniem pierniczków dzieci zaprezentowały przed rodzicami

krótki program artystyczny o tematyce świątecznej – zaśpiewały kolędę i zatańczyły świąteczny taniec. Następnie odbyło się dekorowanie pierników różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Wspólne przygotowanie ciasteczek bardzo się podobało dzieciom i rodzicom. A po całym przedszkolu unosił się wspaniały  aromat pierniczków, który wprawiał wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój.

Dziękujemy rodzicom naszych kochanych przedszkolaków za przyniesienie różnego rodzaju ozdób, posypek, lukru do dekoracji świątecznych wypieków. Na zakończenie dzieci dostały mikołajkowe kuferki w nagrodę za Dobre Zachowanie!!!!

Andrzejki w grupie Wesołków.

„Andrzejki” to ludowa tradycja wróżb, pielęgnowana od najdawniejszych czasów i przekazywana z pokolenia na pokolenie.
My również spróbowaliśmy wrócić do tych tradycji.
W listopadzie odbyły się andrzejkowe wróżby. W salach widniały tajemnicze dekoracje, na stołach zapalone świece. Na dzieci czekały wróżki – ich panie. Wszyscy chcieli się dowiedzieć „coś” o swoim losie.
Dzieci kręciły butelką i odczytywały swój zawód, rzucały monetą do miski, losowały gwiazdki z wróżbą i wiele innych. Jednak najwięcej emocji towarzyszyło dzieciom podczas wróżby z butami. Ustawiały je jeden za drugim. Czyj but pierwszy przekroczył próg sali, ten pierwszy pojedzie w daleką podróż.
Wreszcie nadszedł moment lania wosku przez klucz: „co ma stać się niech się stanie” te słowa wypowiadały dzieci, gdy wosk spływał do wody. Ze swoich odlewów przy pomocy światła odczytywaliśmy swoją przyszłość.
Poprzez taką formę zabawy dzieci mogły wspólnie przeżywać różnorodne stany emocjonalne i rozwijać wyobraźnię. Zapewniamy, że wszystkie dzieci bawiły się świetnie.

„Co jesień niesie”

Przedszkolaki z grupy Nieśmiałki i Wesołki na zaproszenie koleżanek i kolegów z SP nr 1 w Kołobrzegu obejrzały pzedstawienei pt. „Co jesień niesie” przygotowane przez klasę II c. Dzieci mogły aktywnie włączyć się w przedstawienie, co sprawiło przedszkolakom wiele radości. Z okazji zbliżających się Mikołajek wszystkie dzieci otrzymały czekoladowe słodkości.

Warsztaty Ceramiczne Grupa Wesołków i Nieśmiałków.

Grupa Wesołków i Nieśmiałków w listopadzie i w grudniu uczestniczyła w warsztatach ceramicznych. Dzieci z wielkim zaangażowaniem lepiły z gliny choinki, gwiazdki, bałwanki i inne kształty związane z Bożym Narodzeniem, a następnie szkliwiły swoje prace pod okiem prowadzącej warsztaty artysty plastyka Pani Basi.

Proces ceramiczny wymaga dwukrotnego wypału w piecu ceramicznym w pracowni, dlatego warsztaty odbyły się w cyklu dwóch spotkań. Na pierwszym dzieci lepiły swoje prace zgodnie z instrukcją, poznając techniki modelowania. Na drugim – szkliwiły i dekorowały swoje wcześniej wypalone dzieła. Poszkliwione prace trafiały raz jeszcze do pieca w pracowni, aby gotowe wrócić do małych ceramików.

Ceramika to zajęcia, podczas których dzieci mają możliwość zaprojektowania i wykonania różnych form – od płaskorzeźb, przez kubki, aż do rzeźb przestrzennych. Na zajęciach dzieci, wykonując swoją pracę, poznały możliwości, jakie daje glina, jej specyfikę, kolejność budowania formy i prac.

Czas wspólnie spędzony na twórczym poszukiwaniu formy przestrzennej służy wszechstronnemu rozwojowi, relaksuje i uczy cierpliwości. Warsztaty, poza rozwijaniem zainteresowań, mogą mieć ogromne znaczenie w rozwoju każdego dziecka. Praca z gliną rozwija kreatywne myślenie, wyobraźnię, a przy okazji usprawnia małą motorykę, orientację przestrzenno-kierunkową i poprawia twórczy potencjał dziecka.

Wesołki w Bibliotece

W grudniu Wesołki odwiedziły Bibliotekę Dziecięcą na ulicy Brzozowej. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Przedszkolaki zwiedziły bibliotekę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, i na stołach. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dzieci chętnie opowiadały o swoich ulubionych bajkach, o tym, kto im czyta na dobranoc i jakie książki podobają im się najbardziej. Panie wychowawczynie wypożyczyły kilka książeczek, by móc je czytać w przedszkolu. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Pani bibliotekarka przeczytała bajeczkę o Św. Mikołaju wprowadzając dzieci w świat magii świąt Bożego Narodzenia. Dzieci podziękowały i obiecały, że wrócą do biblioteki, aby móc korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

Mikołaj w grupie Wesołków

Święty Mikołaj odwiedza dzieci na całym świecie z workiem pełnym prezentów przyjechał również do grupy Wesołków. Dzień ten był niezwykle radosny i pełen wrażeń dla wszystkich milusińskich. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie Jego wizyty wszyscy otrzymali prezenty, a w nich – dla każdego coś dobrego! Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się  pięknym wyrecytowanym wierszem i własnoręcznie przygotowanymi listami do świętego Mikołaja.

Oczekiwane cały rok Mikołajki minęły w bardzo miłej atmosferze i przyniosły naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków, a niektórzy z nich już od jutra nie będą mogli doczekać się kolejnej wizyty Świętego Mikołaja

Bohater tygodnia – Karina

W zeszłym tygodniu naszym bohaterem tygodnia została Karina, która w tym roku rozpoczęła swoją przygodę z grupą „Wesołków”. Karina zaprezentowała swoją osobę wspólnie z mamą Karoliną. Dzięki temu dzieci dowiedziały się, że Karina uwielbia tańczyć oraz gotować. A wspólnie z bratem i mamą przygotowała towarzystwo dla naszego krasnala. Ale to nie koniec niespodzianek, gdyż Karina zaplanowała dla Gacka świetne atrakcje, m. in. zajęcia baletowe, wspólne spacery z bratem Kajetanem, wspólne gotowanie, wycieczkę rowerową oraz poznawanie nowej atrakcji kołobrzeskich w postaci mew „Marianów”.

Na zakończenie mama przygotowała słodki poczęstunek dla wszystkich dzieci. Dziękujemy Karinie i jej mamie za ciekawą prezentację i opiekę nad naszym Gackiem.