Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwa

Archive for the ‘5. Grupa WESOŁKI – 5latki’ Category

Pokazy multimedialne

W dniu 8 i 28.12.2020 dzieci z grupy 5 i 6 latków oglądały prezentacje multimedialne  „ Adibu – ludzkie ciało oraz  „ Ekipa Chrumasa”. Bajki pokazały  dzieciom, jakie korzyści niesie dbanie o własne zdrowie oraz  poznały  budową ludzkiego ciała w ciekawy dla dziecka sposób. Prezentacje bajek były elementem realizacji projektu „ Odpowiedzialny Przedszkolak” dofinansowanego ze środków  budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg na rok 2020 w ramach realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii .

Konkurs „Co dymi?”

Co dymi?

W maju, pomimo iż zostaliśmy odosobnieni w domach, odbył się w naszym przedszkolu konkurs plastyczny pt.: „Co dymi?” dedykowany dla dzieci starszych 5 i 6 latków. Było to kolejne działanie w ramach realizacji programu profilaktycznego „Czyste powietrze wokół nas”. W konkursie wzięło udział 15 dzieci. Prace były na tyle pomysłowe, że jury wyłoniło dwa I miejsca, dwa II miejsca i jedno III miejsce. Wybór był bardzo trudny. Doceniając zaangażowanie i trud dzieci wielu uczestników zostało wyróżnionych. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie. A oto nasi główni zwycięzcy:

I miejsce – Nikola Jaworska i Laura Kot

II miejsce – Wiktoria Bosiak i Liliana Ptak

III miejsce – Aleksandra Nagadowska

Jak na obecne czasy przystało, nagrody zostały wręczone z zachowaniem wszystkich obostrzeń sanitarnych. A oto galeria naszych prac:

Bohater tygodnia w grupie Wesołków

W roku szkolnym 2019/2020 „Wesołki” wraz z nauczycielkami panią Kamilą i Moniką realizuje projekt pod hasłem Bohater tygodnia”. Celem edycji projektu jest głównie: -wzajemna integracja i poznanie się rówieśników z grupy; dostrzeganie i akceptowanie różnorodności dzieci, – rozwijanie umiejętności dokonywania autoprezentacji poprzez opowiadanie o sobie, swojej rodzinie, swoich zainteresowaniach oraz  przyniesionych do przedszkola zabawek, – wzmacnianie pozycji dziecka w grupie i dowartościowanie dzieci nieśmiałych i lękliwych poprzez korzystanie miedzy innymi z różnych przywilejów.

Kolejnym bohaterem tygodnia został Dawida, który wraz ze swoją mamą zaprosił nas do oglądania prezentacji różnych zdjęć, opowiadał o swoich zainteresowaniach, książkach oraz że lubi śpiewać i tańczyć. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem w postaci kolorowych babeczek.

Dziękujemy za wzięcie udziału w projekcie.

„Pomiar długości w grupie Wesołków”

Celem zbaw matematycznych było kształtowanie rozumienia pomiaru długości: odmierzanie krokami, stopa za stopą, dłonią, linijką, miarą krawiecką, miara budowlana itp.Wesołki utrwalały pojęcia :długi, krótki, najdłuższy, najkrótszy.

Quiz „Kocham cię Polsko”

28 lutego przedszkolaki z grupy Nieśmiałki i Wesołki w ramach realizacji programu „Podróże jeża ze Zgierza” sprawdzały swoją wiedzę dotyczącym naszego kraju podczas quizu „Kocham Cię Polsko”. Celem konkursu było kształtowanie poczucia tożsamości narodowej, rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań dzieci historią, kulturą i tradycją własnego kraju, popularyzowanie wiedzy o Polsce, oraz znajomość symboli narodowych i lokalnych. Rywalizacja była bardzo wyrównana, dzieci wykazały się ogromną wiedzą na temat swojego kraju i miasta.
Pani wicedyrektor wraz z nauczycielami pogratulowała szerokiej wiedzy na temat naszej Ojczyzny. Każda grupa otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrody.

Grupa Wesołków na przedstawieniu „Piotruś i wilk”

Dnia  3 lutego ,,Wesołki’’ wraz z paniami wybrały się do Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu na przedstawienie teatralne pt.,, Piotruś i wilk’’. Spektakl wystawiany był przez Teatr Artenes z Wrocławia.
Celem wyjścia było przygotowanie dzieci do odbioru sztuki teatralnej, kształtowanie wrażliwości estetycznej przez kontakt z twórczością oraz żywą grą aktorską. Spektakl ,,Piotruś i wilk’’ opowiadał o przygodach chłopca i grupy jego przyjaciół, w tym: Kaczuszki i Kotka. Wartości, które były promowane przez spektakl to:

 – odwaga, praca zespołowa, zaradność i niepoddawanie się w trudnych chwilach.
– przyjaźń i dobro stanowiące wartość nawet dla postaci negatywnych ( dla wilka dotychczas nieosiągalną, będącą źródłem pozytywnej zazdrości i tęsknoty).W warstwie muzycznej widowiska pojawiały się odniesienia brzmienia instrumentów klasycznych do charakterystycznych dźwięków wydawanych przez zwierzęta. To wyjątkowe widowisko okazało się doskonałą lekcją wychowania. Wzbudzało wiele pozytywnych emocji o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po skończonym przedstawieniu. Na zakończenie Wesołki postanowiły przelać na papier wszystko to co najbardziej im się podobało.

Wesołki i Kołobrzeskie Mariany

Podczas zimowego spaceru grupa Wesołków oglądała na kołobrzeskim deptaku figurki mew czyli „Kołobrzeskie Mariany”. Odlane z brązu, z rozmaitymi „ludzkimi” atrybutami bardzo podobały się dzieciom.

Pierwszego Mariana wymyślił kołobrzeski grafik Dariusz Jakubowski natomiast mewy z brązu wykonał rzeźbiarz Romuald Wiśniewski.

BOHATER TYGODNIA KACPER

W miesiącu styczniu naszym Bohaterem był Kacper, który opowiedział nam o swojej rodzinie i o tym co najbardziej lubi robić, co lubi jeść i jakie ma zainteresowania. Razem ze swoją mamą Kacperek pokazał zabawne zdjęcia na prezentacji. Pani Małgosia przygotowała dla nas jeszcze słodkości w postaci lizaków.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status