Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwa

Archive for the ‘Koło matematyczne’ Category

Koło  matematyczne

Gry planszowe są świetnym sposobem na wspólne, rodzinne spędzenie czasu io tym chyba każdy wie. Na jednym ze spotkań dzieci rozwijały swoje umiejętności matematyczne bawiąc się przy pomocy gry „Grzybobranie”.

Jest to w sumie prosta klasyczna gra, którą można określić jako wyścig. Rzucamy kostką i kto pierwszy przejdzie z linii startu do mety wygrywa. To czym się odróżnia od zwykłych wyścigów, chińczyków i innych to właśnie przygoda z grzybami. Dzieci uczą się podświadomie, że są grzyby trujące i jadalne. W grze są ich dwa rodzaje: muchomory i borowiki. Co by nie było nudno dodano do gry element przygody. Po drodze są jeszcze różnego rodzaju zadania, oraz kary i nagrody, czyli przenoszenie pionka w przód lub tył.

Zasady gry są proste, nie zbiera się muchomorów, wygrywa ten kto pierwszy na mecie lub/i kto nazbiera najwięcej grzybów. .

Dzieci z koła matematycznego podczas rozgrywania gier planszowych uczą się rywalizacji, liczenia ale też dobrej zabawy i umacniania koleżeńskich więzi.

KOŁO  MATEMATYCZNE

Zajęcia koła matematycznego, działającego w naszym przedszkolu, są bezpłatne i skierowane do uzdolnionych matematycznie dzieci. Spotkania odbywają się raz w tygodniu i trwają 30-45 min. Na zajęciach wykorzystujemy elementy metody Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej w rozwijaniu logicznego myślenia i kształtowaniu pojęć matematycznych u dzieci w wieku przedszkolnym.

Głównym założeniem koła matematycznego jest wspieranie dzieci zdolnych, rozwijanie posiadanych uzdolnień, stymulowanie ich rozwoju oraz twórczego i logicznego myślenia, wzbogacenie wiedzy matematycznej.

Na zajęciach dzieci rozwijały umiejętności liczenia przy pomocy liczydeł, oraz gry „Wieża liczbowa”.

Koło matematyczne

W czasie naszych zajęć na kole matematycznym dokonaliśmy nasze umiejętności z zakresu liczenia do 10 i powyżej, dodawaliśmy i odejmowaliśmy w formie zabawy różne elementy przygotowane przez panią. Rozwiązywaliśmy zadania matematyczne przy pomocy liczydła.

 

Zajęcia matematyczne –marzec 2016’

Na naszych co tygodniowych zajęciach z kółka matematycznego tym razem zajęliśmy się dodawaniem i odejmowaniem w zakresie 10. Nasi mali matematycy dzięki zastosowaniu szarf i piłeczek w bardzo przemyślany sposób rozwiązywali zadania z treścią. Środki dydaktyczne, którymi posłużyliśmy się podczas zajęć uatrakcyjniły naszym podopiecznym proces dodawania i odejmowania. Świetna zabawa jaka towarzyszy nam na kółku matematycznym pozwala dzieciom na rozwijanie ich umiejętności oraz współpracy w zespole. Dzięki wspólnemu rozwiązywaniu zadań matematycznym dzieci uczą się podejmowania decyzji w grupie i słuchania się nawzajem. Nasi mali /wielcy matematycy co rusz odkrywają tajniki matematyki…

Gry jako świetna zabawa matematyczna

Nasi mali matematycy uwielbiają grać w gry planszowe, małego i dużego formatu. Ostatnio na zajęciach za pomocą ogromnej gry planszowej chłopcy utrwalili dodawanie, odejmowanie, rytmy, następstwa jak również zasady gry fair play. Dzięki takim grą można ćwiczyć również pamięć oraz myślenie logiczne. Mali matematycy tym razem za pomocą gry przypomnieli sobie i utrwalili pory roku oraz ich charakterystyczne zmiany. Zapraszamy wszystkich do wspólnego grania w gry planszowe ponieważ mogą sprawić wiele radości naszym najbliższym jak również rozwijają umiejętności dzieci.

 

KOŁO MATEMATYCZNE

Uczestnicy naszego koła matematycznego umieją już liczyć w szerokim zakresie, co pozwala im ustalać równoliczność, wyznaczać sumę i różnicę. Poznali także graficzne odpowiedniki liczb – czyli cyfry. Teraz możemy już jak prawdziwi uczniowie w szkole, wykonywać działania matematyczne w dodawaniu i odejmowaniu na poznanych znakach matematycznych.

Mali matematycy, samodzielnie układają na naszych spotkaniach działania matematyczne z użyciem znaków graficznych liczb.

Wprowadziliśmy również do naszych działań znaki określające równości i nierówności, które również w sposób graficzny pozwalają nam określić, która z ułożonych liczb jest mniejsza, a która większa. Szybko i sprawnie rachujemy również w pamięci, sami wymyślamy ciekawe zadania tekstowe.

Umiejętność zapisywania czynności matematycznych z zastosowaniem różnych symboli, niebywale ułatwi nam funkcjonowanie w klasie pierwszej.

Nabyte wiadomości i umiejętności matematyczne, są bardzo ważne w codziennych sytuacjach i w czekającej nas edukacji matematycznej.

KOŁO MATEMATYCZNE

Zajęcia matematyczne to nie tylko liczenie, przeliczanie to także umiejętności związane z logicznym myśleniem oraz łączeniem przyczyn i skutków. Samodzielne dochodzenie do wiedzy to najlepsza satysfakcja dla każdego. Dlatego na naszych zajęciach stosujemy różne metody pracy z dziećmi w oparciu o program „Dziecięca matematyka”. Nasi mali matematycy potrafią świetnie przeliczać ale też uczą się po przez działania na różnych przedmiotach (miarka, sznurek, tabliczki, klamerki, itp…), odkrywać tajniki matematyki.

Kółko matematyczne

Zajęcia na kółku matematycznym są bardzo kreatywne, rozwijające myślenie logiczne, poszerzające zainteresowania podopiecznych. Opiekunowie poprzez zabawę rozwijają inteligencję matematyczną dzieci. Liczenie, przeliczanie, klasyfikowanie, konstruowanie, dzielenie, rozwiązywanie zagadek, tworzenie zadań, a przede wszystkim uśmiech na twarzach dzieci i dobra zabawa to podstawa na naszym kółku matematycznym.