Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwa

Archive for the ‘Koło plastyczne’ Category

Plastelinowe odbijanki

Podczas ostatniego koła plastycznego bawiliśmy się w pieczętowanie własnoręcznie wykonanymi stemplami. Tematem przewodnim była wiosenna łąka, a głównym materiałem podczas naszej pracy była plastelina. Zadanie wymagało niemałej tężyzny fizycznej i niebywałej precyzji. Na początku wałkowaliśmy plastelinę, co wbrew pozorom nie jest prostym zadaniem. Gdy udało się stworzyć odpowiedni „plastelinowy placek”, wówczas przykleiliśmy go na niewielki kawałek kartonika. Kolejnym etapem naszych zmagań było wyżłobienie w plastelinie ciekawych wiosennych wzorów. W tej fazie pracy, dzieci wykazały się niezwykłą precyzją, pomysłowością i cierpliwością. Na koniec nasze plastelinowe obrazki pokrywaliśmy farbami i na wilgotnym papierze tworzyliśmy niebywale kolorowe, wiosenne pieczęcie. Zabawa była doskonała, a jej efekty były niebywałą radością dla naszych wybitnych twórców.

Rosnąca łąka

Kolejne zajęcia koła plastycznego spędziłyśmy wśród łąkowych kwiatów. Do wykonania wiosennej łąki wykorzystałyśmy rosnące farby, które po wyschnięciu tworzą niezwykłą fakturę.  Praca była niezwykle precyzyjna,  gdyż do malowania wykorzystywałyśmy patyczki szaszłykowe, na które nabierałyśmy gęstą kolorową masę i dokładnie pokrywałyśmy nimi wybraną powierzchnię. Zabawa rosnącymi farbami jest możliwa w każdym domu, a składniki czekają w każdej kuchni … mąka + sól + woda (w równych proporcjach) + odrobina barwnika lub farby.

Miłej zabawy !!

Wielkanoc tuż, tuż …

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, dziewczynki uczęszczające na koło plastyczne wykonały kartki świąteczne dla Urzędu Miasta Kołobrzeg, które w imieniu wszystkich kołobrzeżan rozesłane będą w „daleki świat”.  W życzeniach najistotniejsza jest szczerość i słowa płynące z głębi serca, warto więc ociupinę tego serca włożyć także w samodzielnie przygotowaną kartkę.   Wszystkim życzymy  dużo radości, której moc przesłoni troski codzienności. Miłej atmosfery oraz mokrego dyngusa!!!

Koło plastyczne przywołuje wiosnę!!

Już starczy nam chłodu, już starczy nam wiatru. My chcemy słońce cieplutkie i ptaków tysiące … dlatego najważniejszy ptak już zawitał w naszym przedszkolu. Do bocianiej kolorowanki podeszliśmy w sposób niekonwencjonalny … kredki dla nas to już żadna atrakcja, a wyklejanie to już świetna zabawa, a jeśli jeszcze mamy nietypowy, jak na zabawy plastyczne, surowiec do wyklejania … to już robi się ciekawie …

Zorza polarna

Wokół biało i mroźno niczym na biegunie. Aby urozmaicić biały krajobraz proponujemy zabawę z suchymi pastelami tworząc wielobarwną zorzę polarną – zjawisko świetlne występujące na biegunie, które poprzez działanie pola magnetyczno tworzy niebywały widok. Kolor zorzy zależy od  rodzaju gazu – na czerwono i na zielono świeci tlen, azot ukazuje się w kolorze purpury, natomiast wodór i hel połyskują odcieniami niebieskiego i fioletu. Spróbujcie skomponować własną zorzę.

 

Ozdoby choinkowe

Boże Narodzenie to nieskończenie wiele emocji, prezenty, pyszne jedzenie i dekoracje. Jeśli należycie do grona ludzi, którzy wolą zrobić coś samemu, koniecznie musicie skorzystać z naszej porady. Do udekorowania domu w te Święta wykorzystajcie rolki po papierze toaletowym. Bardzo wciągnęło nas tworzenie ozdób świątecznych, dlatego śpieszymy pokazać Wam nasze rękodzieła. Podczas koła plastycznego stworzyliśmy recyklingowe śnieżynki z rolek po papierze toaletowym, zachwycające swoim niepowtarzalnym kształtem, bielą i brokatowym połyskiem. Oto one…

Zimowy krajobraz biurowy

Czekając na nastanie zimy „jak z obrazka” postanowiliśmy stworzyć prostą, zimową pracę plastyczną. Wystarczyło wziąć kilka biurowych drobiazgów i zrobione!!

Materiały i przybory:

  • biały papier ksero
  • dwa niewielkie paski czarnego/brązowego papieru lub czarny marker
  • ołówek
  • krystaliczna koszulka na dokumenty
  • nożyczki
  • dziurkacz
  • klej, np. Magic
  • taśma klejąca

Zapraszamy do zabawy

KONKURS PLASTYCZNY

w ramach wojewódzkiego  programu edukacyjnego ,,Zdrowe zęby mamy – marchewkę zajadamy pt. ,,Zdrowe  ząbki – piękny uśmiech mamy”. 

Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Kołobrzegu poprzez organizację konkursu stara się uświadomić dzieciom jak bardzo ważna jest codzienna higiena jamy ustnej oraz prawidłowe dbanie o zęby, a w tym systematyka dbałości o zdrowie jamy ustnej i zębów, rutynowe kontrole u stomatologa, zrozumienie przez dzieci znaczenia prawidłowego odżywiania się.

Nasi milusińscy wykonali prace, które właśnie dotarły do organizatora. Teraz pozostało nam trzymać kciuki za artystów i oczekiwać na wyniki konkursu. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 30.11.2016r. Nagrodzone prace zostaną opublikowane na stronie internetowej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kołobrzegu: pssekolobrzeg.pis.gov.pl