Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwa

Archive for the ‘2-GAPCIE – grupa 4latki’ Category

Spartakiada Sportowa

W 17.06.2019r grupa Gapci razem z paniami Kamilą Moniką i Anią udały się do Przedszkola Nr 1 by wziąć udział w corocznej SPARTAKIADZIE SPORTOWEJ.
Po uroczystym otwarciu, ustaleniu zasad, przedszkolaki przystąpiły do świetnej zabawy. Nasza drużyna sprawdzała swoje umiejętności w czterech konkurencjach zdobywając 20 punktów.
Dzieci z zapałem, zaangażowaniem i odpowiedzialnością za cały zespół pokonywały konkurencje sportowe. Wszystkie drużyny spisały się na medal. Każda drużyna otrzymała dyplom, puchar i słodkie czekolady.
Brawo Gapcie!!!

Dzień Mamy i Taty w grupie Gapci

Dzień Mamy i Taty w grupie Gapci
Jak co roku, przedszkolaki świętowały Dzień Mamy i Taty. Dnia 11.06.2019r. wszystkie dzieci słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza, a także za mądrość i ojcowski autorytet. Po wspaniałych występach w których dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Po zakończonym programie artystycznym dzieci wręczyły swoim rodzicom piękne obrazki i laurki . Atmosfera tej uroczystości była podniosła ale i bardzo radosna przebiegała w niezwykle rodzinnej i miłej atmosferze.

W bajkowym świecie Grupa Gapcie

Podczas zajeć otwartych w grupie Gapci rodzice wraz z dziećmi rozwiązywali zagadki słowne i dźwiękowe, przyporządkowywali rekwizyty do bajek, tańczyli w rytm muzyki, a na koniec tworzyli przepiekne kukiełki. Brawa dla wszystkich uczestników zabawy!!!

Wycieczka – Bałtycki Park Dinozaurów i Safari Wrzosowo Grupa Gapcie

Dnia 03 czerwca razem z dziećmi z naszego przedszkola wybraliśmy się na wycieczkę do Bałtyckiego Parku Dinozaurów i Safari Wrzosowo. Dzieci miały okazję zobaczyć wiele różnych gatunków dinozaurów, oglądały żywe zwierzęta takie jak: kangury, lamy, zebry, owce kameruńskie, daniele, pawie i wiele innych.
Na dzieci poza ścieżką edukacyjną i zwierzętami w safari czekało wiele więcej atrakcji takich jak: kolejka torowa PIRAT, kraina dmuchanych zjeżdżalni, plac zabaw, trampoliny i linowy tor przeszkód. Dzieci bardzo miło spędziły czas, wróciły pełne wrażeń i wspomnień.

Wynalazki w grupie Gapci

W miesiącu marcu dzieci zajmowały się WYNALAZKAMI! Odkrywały historię pojawiania się na świecie różnych przedmiotów, urządzeń niezbędnych do codziennego życia. Poznały nowe pojęcia – wynalazca, patent, prototyp, przybliżały sobie sylwetki wielkich wynalazców takich jak Leonardo da Vinci. Gimnastykowały swój umysł, pobudzały wyobraźnię i…. same zamieniały się również w badaczy i eksperymentatorów.
Nasza podróż w czasie była jeszcze bardziej ekscytująca, za sprawa naszych Wielkich, Kochanych i Zaangażowanych Rodziców, którzy dostarczyli nam na czas nauki różnych zabytkowych przedmiotów, urządzeń, które mogliśmy dotknąć, zobaczyć, a tym samym lepiej zapamiętać przekazywaną nam wiedzę.
Serdecznie dziękujemy!!!

Gapcie poznają Dinozaury

W lutym obchodziliśmy dzień niezwykłych stworzeń – dinozaurów. W tym czasie nasze dzieci,, udały się ’’ w podróż do czasów prehistorycznych, gdzie podczas ciekawych zajęć i zabaw miały możliwość poznania życia tych gadów. Dzieci oglądały albumy, książki i filmy o dinozaurach, podziwiały szkielety i figurki gadów, bawiły się w archeologów oraz wykonywały prace plastyczne. Podczas zajęć robiły w zespołach szkielet dinozaurów i ich ślady, oraz mówiły o dinozaurach przyniesionych z domu. Mierzyły ślad dinozaura za pomocą różnych miar, pokonywały tor przeszkód , a także poznały piosenkę po angielsku „Move like a dinosaurs”

Dokarmianie ptaków w okresie zimy- Grupa Gapci

Akcję rozpoczęliśmy blokiem tematycznym poświęconym ptakom zimującym w Polsce oraz sposobom ich pomagania. Dzięki takim zajęciom dowiedzieliśmy się, w jaki sposób dokarmiać ptaki, żeby im nie szkodzić oraz jak powinien być zbudowany karmnik. Tworzyliśmy również różne prace plastyczne, które pomogły nam utrwalić nazwy ptaków oraz ich pożywienie. W ogródku przedszkolnym wsypujemy jedzenie dla ptaków, a jednocześnie mamy możliwość bezpośredniej obserwacji naszych skrzydlatych przyjaciół. Dzieci z wielką radością dbają o to, żeby w naszych karmnikach nie brakowało jedzenia, pełniąc przy nich codzienne dyżury. Dziękujemy wszystkim osobom, które wspierają nas w tej akcji.

Dzień Pizzy w grupie Gapci

9 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy. Warto uczcić to święto w należyty sposób, dlatego sala Gapci zamieniła się we włoską pizzerię. Przedszkolaki bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę.. Przed śniadaniem dzieci wyrabiały ciasto, tarły ser, kroiły paprykę i pomidory oraz odcedzały kukurydzę. Następnie wszyscy z wielkim zaangażowaniem nakładali kolejne produkty na ciasto. Gdy wszystko było już gotowe, włączyliśmy piekarnik i z niecierpliwością czekaliśmy, aż się upiecze. Wreszcie nadeszła oczekiwana przez wszystkich chwila – poczęstunek. Dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Dzięki tej imprezie poznały historię pizzy, kraj, z którego pochodzi. Utrwaliły nazwy i flagi państw europejskich, szukały na mapie Państwa Włochy, poznały ciekawostki nt. pizzy. Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze.