Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwum

Archive for the ‘5-APSIKI – grupa 6latki’ Category

Wiosenny ogródek u Apsików.

W czwartek nasze Apsiki powitały pierwszy dzień wiosny a w piątek już ostro wzięły się do roboty w ogrodzie – takim domowym, na parapecie. Najpierw – wiedza w pigułce tzn. pytania Po co sadzić rośliny?, Jak to zrobić ? Jakie warunki należy spełnić by uzyskać plon? oraz dyskusje, obrazki, instrukcje, film edukacyjny. A później już tylko działanie w zespołach. Sami zobaczcie jak pracowały średniaki siejąc rzeżuchę oraz sadząc cebulę, fasolę i cebulki kwiatowe.

 

Wiosenny ogródek w grupie Apsików

W czwartek nasze Apsiki powitały pierwszy dzień wiosny a w piątek już ostro wzięły się do roboty w ogrodzie – takim domowym, na parapecie. Najpierw – wiedza w pigułce tzn. pytania Po co sadzić rośliny?, Jak to zrobić ? Jakie warunki należy spełnić by uzyskać plon? oraz dyskusje, obrazki, instrukcje, film edukacyjny. A później już tylko działanie w zespołach. Sami zobaczcie jak pracowały średniaki siejąc rzeżuchę oraz sadząc cebulę, fasolę i cebulki kwiatowe.

Spotkanie z dietetykiem u Apsików

Wraz z nastaniem wiosny przybyła do naszej grupy mama Maksa, pani Aleksandra, która jest dietetykiem czyli krótko mówiąc specjalistką od zdrowego żywienia. Dowiedzieliśmy się jak dużą rolę ma to co zjemy na nasze samopoczucie i zdrowie. Prześledziliśmy piramidę zdrowego żywienia i już wiemy jak ważne są warzywa, nabiał w naszej diecie. I co najważniejsze – ruch, bez którego my maluchy nie potrafimy żyć. A więc mamo i tato – codzienie spacer, najlepiej na plac zabaw, piłka, rower czy hulajnoga! I nie zapominajmy o zachęcaniu swoich pociech do zdrowego odzywiania się i ograniczeniu słodyczy w diecie. Powodzenia!

 

Tłusty czwartek w grupie Apsików

PĄCZEK TU PĄCZEK TAM
PĄCZKÓW U NAS CAŁY KRAM
GDY APSIKI JE ZJADAJĄ TO I DOBRY HUMOR MAJĄ

Nasze przedszkole preferuje tylko zdrowe jedzenie, jednak w dniu „TŁUSTEGO CZWARTKU” – tradycji stało się zadość! Mieliśmy możliwość degustacji pączków oraz chrustów ,,swojskiej roboty”, które przygotowali dla nas nasi rodzice. Chodź niestety trudno się doszukać w pączku wyjątkowych wartości odżywczych kochamy go wszyscy niezmiennie od dawien dawna. Jak mówi stary przesąd: w tłusty czwartek każdy musi obowiązkowo zjeść przynajmniej jednego pączka a wtedy będzie miał szczęście przez cały rok. A dla pewności warto zjeść dwa a nawet trzy aby szczęście nas tak szybko nie opuszczało.
Oczywiście tego dnia nie zabrakło gier, zabaw, zagadek filmowo–pączkowych oraz ciekawostek historycznych o krągłych pysznościach.
Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy włączyli się w pomoc przy organizacji pysznego poczęstunku.
Było naprawdę słodko!!!

Dzień Babci i Dziadka w grupie Apsików

22 stycznia w gr. Apsików świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. W pięknych przebraniach z tamtych lat dzieci wyraziły swoją miłość i wdzięczność do ukochanych osób. Podczas koncertu życzeń nie zabrakło wierszy, piosenek oraz układów tanecznych. W oczach niektórych, można było dostrzec łzę wzruszenia. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Po przedstawieniu obył się słodki poczęstunek. W jego organizacji pomogli rodzice dzieci przygotowując wspaniałe ciasta. Dzieci wręczyły Babciom i Dziadkom upominki wykonane specjalnie dla Nich. To był wyjątkowy dzień, pełen radości i dumy.

Dzień Pizzy w grupie Apsików

Wielu z nas dałoby się nieraz pokroić za kawałek pizzy, nic więc dziwnego, że ten okrągły przysmak doczekał się swojego święta. Wymyślona we Włoszech potrawa kochana jest na całym świecie za swoją prostotę, smak i możliwość tworzenia niezliczonych kombinacji. W roku 2019 Międzynarodowy Dzień Pizzy wypadł w sobotę 9 lutego. Również Apsiki nie mogły pominąć tego święta. W poniedziałek 11 lutego pod okiem mistrzów pizzy Rafała i Małgosi rodziców Dominika nasza sala zamieniła się we włoską pizzernie. Nasi mali kucharze świetnie się spisywali pracując w daltońskich parach- ugniatali ciasto, smarowali je sosem pomidorowym sypali serem i układali ulubione składniki. Gdy nasza pizza się piekła my podziwialiśmy kulinarne sztuczki pana Rafała. Było fascynująco. A gdy pizza była gotowa pozostało tylko rozkoszować się jej smakiem. Pycha!

Poznajemy zawody „Fryzjer” grupa Apsiki

Dzieci z grupy Apsiki wybrały się do salonu fryzjerskiego prowadzonego przez mamę naszej koleżanki. W trakcie spotkania przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca pani fryzjerki. Nie zabrakło chętnych do tego, aby zasiąść na fotelu fryzjerskim. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem obserwowały kolejne sprzęty i narzędzia prezentowane przez panią fryzjerkę. Atmosfera była fantastyczna. Dla większości dzieci praca fryzjera okazała się ciekawym zajęciem.
Bardzo dziękujemy Pani Oli za poświęcenie nam swojego cennego czasu.

Walentynki w grupie Apsików

„Dzień Świętego Walentego
To dzień dobry dla każdego!
W tym dniu wszyscy to wyznają,
że chcą kochać i kochają!”
Dzień Świętego Walentego obchodzony jest nieomal na całym świecie jako święto miłości, dlatego nie mogło go zabraknąć w naszym przedszkolu. W tym dniu przedszkolaki spontanicznie mówiły o swoich emocjach i uczuciach, a także otwarcie okazywały przyjaźń i sympatię rówieśnikom. Nie brakowało całusów i uścisków. Na zajęciach plastycznych dzieci wykonały walentynkę, aby później móc ją podarować swojej parze daltońskiej . Słodkim akcentem były pyszne ciasteczka w kształcie serduszek upieczone przez mamę naszej koleżanki z grupy. Jak wypada tego dnia- ubrani na czerwono skocznie tańczyliśmy i bawiliśmy się okazując sobie nawzajem pozytywne uczucia. To był naprawdę miły dzień.