Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwa

Archive for the ‘3-WESOŁKI – grupa 4-5latki’ Category

Pożegnanie Przedszkola Grupa Wesołki

Dnia 19 czerwca 2019 roku w grupie Wesołków odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego połączone z krótkim programem z okazji Dnia Mamy i Taty. Dla dzieci było to również zakończenie całego pobytu w przedszkolu. Jakże smutno, że ten czas tak szybko minął…
W tym dniu we wspaniałej scenerii marynistycznej, dziewczynki w przebraniu prześlicznych syrenek a chłopcy w przebraniu piratów przygotowały dla swych Rodziców, Pań i zaproszonych gości występ pełen wzruszających wierszy i piosenek. Uroczystość została rozpoczęta programem artystycznym dla Mamy i Taty. Dzieci pięknie zaśpiewały piosenki, prezentowały wiersze oraz tańce. Dzieci w wierszach i piosenkach okazały rodzicom swoją wdzięczność za ich miłość i trud włożony w wychowanie. Podziękowały tym Wszystkim, z którymi się spotykały przez minione lata, a przede wszystkim swoim paniom.
Bardzo ważnym i wzruszającym elementem tej uroczystości był ostatni wspólny krąg przy piosence „To Ty, to Ty” oraz odcięcie tzw. „pępowiny” od swoich pań z przedszkola oraz pobytu w naszym przedszkolu.
Po występach absolwenci złożyli uroczyste Ślubowanie. Następnie Pani Dyrektor wręczyła każdemu dziecku pamiątkowe słowniki ortograficzne oraz dyplomy.
Pani Dyrektor także złożyła podziękowania Rodzicom za dotychczasową współpracę i wręczyła pisemne podziękowania tym rodzicom, którzy w sposób szczególny angażowali się w życie przedszkola.
Natomiast rodzice w imieniu swoim jak i swoich dzieci podziękowali Pani Dyrektor, nauczycielkom za serce, trud oraz cierpliwość okazaną ich pociechom.
Zwieńczeniem całej uroczystości było wspólne pamiątkowe zdjęcie oraz tort dla naszych absolwentów.
Chwile pełne wzruszeń na długo pozostaną w naszych sercach i naszej pamięci oraz w pamięci już nie przedszkolaków, lecz uczniów po wakacjach wędrujących do szkoły. Mamy nadzieję, że będą o nas pamiętać i nas czasami odwiedzać, tak jak nam dzieci obiecały, a więc trzymamy ich za słowo 🙂
Życzymy dzieciom wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a przede wszystkim bezpiecznych i radosnych wakacji.

Dzień Dziecka Grupa Wesołki

10 czerwca odbyła się wycieczka do Żelimuchy pod Białogardem. Dzieci spędziły czas na świeżym powietrzu w towarzystwie zwierząt wiejskich

Grupa Wesołki – Zuzanna Wiolonczelistka.

W grupie Wesołków Zuzia prezentowała swoje zdolności gry na wiolonczeli.
BRAWO! BRAWO! BRAWO!

Rozgrywki Piłkarskie W Przedszkolu Nr7 Grupa Wesołki

Grupa Wesołków brała dzielny udział w rozgrywkach piłkarskich rozwijając swoje umiejętności fizyczne.

Zajęcia otwarte Grupa Wesołki

Grupa Wesołków zorganizowała wesołe zajęcia popołudniowe.

Konstruowanie gier planszowych Grupa Wesołki

We wtorek 28 maja 2019r. przedstawiciele grupy 6- latków uczestniczyły w VIII edycji między przedszkolnego konkursu „Konstruowania Gier Planszowych”, corocznie organizowanym przez przedszkole Morska Kraina. Celem konkursu jest:
– rozwijanie zainteresowań matematycznych
– kształcenie logicznego myślenia
– rozwijanie kompetencji matematycznych
– dostarczanie dzieciom radości z wykonywanej pracy
– kształcenie odporności emocjonalnej
– kształcenie umiejętności współzawodnictwa w grupie
Grupa skonstruowała bardzo atrakcyjną grę o tytule „ Bardzo dziki zachód”, zdobyliśmy duże uznanie organizatorów oraz w nagrodę piękną grę planszową oraz dyplom za udział w konkursie. Stworzoną grę mogliśmy zabrać do naszego przedszkola i rozgrywać ją z naszymi kolegami z grupy.

PRZEDWIOŚNIE W GRUPIE WESOŁKÓW (6-LATKI)

Przyjście  nowej  pory  roku – wiosny  jest  doskonałą  okazją  do  tego,  by  uzmysłowić  dzieciom, jak  wielkie  bogactwo  niesie  ze  sobą  budząca  się  do  życia  przyroda. W naszym  przedszkolu  przygotowania  do  pożegnania  zimy  i  powitania  wiosny  zaczęły  się  kilka  dni  wcześniej.  Zmieniła  się  dekoracja przedszkola  z  zimowej  na  wiosenną. W  kąciku przyrody pojawiły się wiosenne kwiaty w doniczkach. Oczywiście dzieci  dbały i podlewały  wiosenne  kwiaty. W marcu przed powitaniem wiosny wychowankowie poprzez różne działania, zabawy, rozwiązywanie zagadek i zadań poznały pojęcie przedwiośnia oraz znaczenie przysłowia „W marcu jaka w garncu”. Zapoznały się z różnorodnymi zjawiskami przyrody. Dowiedziały się, jakie znaczenie ma dla ludzi i komu potrzebna jest prognoza pogody i kto się nią zajmuje. Wychowankowie również dowiedziały się na zajęciach o potrzebnych warunkach roślin do ich wzrostu.. No i oczywiście nie  zabrakło  również  prac  plastycznych,  dotyczących  pierwszych  zwiastunów  wiosny.

MARZEC – GRUPA WESOŁKÓW POZNAŁA ŚWIAT DINOZAURÓW

Dzieci w grupie WESOŁKÓW uczyły się ważnej tematyki, jaką jest niewątpliwie tematyka dinozaurów, znanych , prehistorycznych stworzeń. Dzieci poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Dzieci wraz z rodzicami zadbały o kącik przyrody i już od poniedziałku przyniosły literaturę oraz figurki dinozaurów. Wspaniałą przygodę zakończyły wspólne zabawy muzyczne i plastyczne „Jajo dinozaura”. W co także włączyli się rodzice, bo przygotowali klej z mąki pszennej z której to wychowankowie wykonali jajka. Dzieci były bardzo zainteresowane tematyką dinozaurów, wiele z nich wykazała się dużą wiedzą na temat tych stworów. Zajęciami tego typu sprawiły im wiele radości i frajdy.