Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwum

Archive for the ‘3-WESOŁKI – grupa 4-5latki’ Category

Grupa Wesołki – Zuzanna Wiolonczelistka.

W grupie Wesołków Zuzia prezentowała swoje zdolności gry na wiolonczeli.
BRAWO! BRAWO! BRAWO!

Rozgrywki Piłkarskie W Przedszkolu Nr7 Grupa Wesołki

Grupa Wesołków brała dzielny udział w rozgrywkach piłkarskich rozwijając swoje umiejętności fizyczne.

Zajęcia otwarte Grupa Wesołki

Grupa Wesołków zorganizowała wesołe zajęcia popołudniowe.

Konstruowanie gier planszowych Grupa Wesołki

We wtorek 28 maja 2019r. przedstawiciele grupy 6- latków uczestniczyły w VIII edycji między przedszkolnego konkursu „Konstruowania Gier Planszowych”, corocznie organizowanym przez przedszkole Morska Kraina. Celem konkursu jest:
– rozwijanie zainteresowań matematycznych
– kształcenie logicznego myślenia
– rozwijanie kompetencji matematycznych
– dostarczanie dzieciom radości z wykonywanej pracy
– kształcenie odporności emocjonalnej
– kształcenie umiejętności współzawodnictwa w grupie
Grupa skonstruowała bardzo atrakcyjną grę o tytule „ Bardzo dziki zachód”, zdobyliśmy duże uznanie organizatorów oraz w nagrodę piękną grę planszową oraz dyplom za udział w konkursie. Stworzoną grę mogliśmy zabrać do naszego przedszkola i rozgrywać ją z naszymi kolegami z grupy.

PRZEDWIOŚNIE W GRUPIE WESOŁKÓW (6-LATKI)

Przyjście  nowej  pory  roku – wiosny  jest  doskonałą  okazją  do  tego,  by  uzmysłowić  dzieciom, jak  wielkie  bogactwo  niesie  ze  sobą  budząca  się  do  życia  przyroda. W naszym  przedszkolu  przygotowania  do  pożegnania  zimy  i  powitania  wiosny  zaczęły  się  kilka  dni  wcześniej.  Zmieniła  się  dekoracja przedszkola  z  zimowej  na  wiosenną. W  kąciku przyrody pojawiły się wiosenne kwiaty w doniczkach. Oczywiście dzieci  dbały i podlewały  wiosenne  kwiaty. W marcu przed powitaniem wiosny wychowankowie poprzez różne działania, zabawy, rozwiązywanie zagadek i zadań poznały pojęcie przedwiośnia oraz znaczenie przysłowia „W marcu jaka w garncu”. Zapoznały się z różnorodnymi zjawiskami przyrody. Dowiedziały się, jakie znaczenie ma dla ludzi i komu potrzebna jest prognoza pogody i kto się nią zajmuje. Wychowankowie również dowiedziały się na zajęciach o potrzebnych warunkach roślin do ich wzrostu.. No i oczywiście nie  zabrakło  również  prac  plastycznych,  dotyczących  pierwszych  zwiastunów  wiosny.

MARZEC – GRUPA WESOŁKÓW POZNAŁA ŚWIAT DINOZAURÓW

Dzieci w grupie WESOŁKÓW uczyły się ważnej tematyki, jaką jest niewątpliwie tematyka dinozaurów, znanych , prehistorycznych stworzeń. Dzieci poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Dzieci wraz z rodzicami zadbały o kącik przyrody i już od poniedziałku przyniosły literaturę oraz figurki dinozaurów. Wspaniałą przygodę zakończyły wspólne zabawy muzyczne i plastyczne „Jajo dinozaura”. W co także włączyli się rodzice, bo przygotowali klej z mąki pszennej z której to wychowankowie wykonali jajka. Dzieci były bardzo zainteresowane tematyką dinozaurów, wiele z nich wykazała się dużą wiedzą na temat tych stworów. Zajęciami tego typu sprawiły im wiele radości i frajdy.

 

W MARCU WESOŁKÓW EKSPERYMENTUJĄ – JAK POWSTAJE DESZCZ

Nasi mali „meteorolodzy” zaobserwowali za oknem deszczową pogodę. Było to dla nas inspiracją do wykonania eksperymentu. Przeprowadziliśmy doświadczenie pt. „Jak powstaje deszcz?”.  Uprzednio dzieci rozwiązały zagadkę na temat deszczu, a także na koniec swoich działań wykonały pracę plastyczną „Krążenie wody w przyrodzie” .

 

Dzień Babci i Dziadka w grupie Wesołków

Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku małego dziecka i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. Dlatego, Dzień Babci i Dziadka obchodzimy w naszym przedszkolu bardzo uroczyście.
Grupa WESOŁKÓW dnia 24 stycznia zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków. Dzieci przygotowały specjalny dla nich program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły oraz zaprezentowały swoje zdolności aktorskie w przedstawieniu baśni „Szewczyk Dratewka”.
W przygotowanych programach artystycznych wnuczęta wyraziły swoją miłość i wdzięczność do ukochanych osób. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem niejednej babci i dziadkowi zakręciła się łza w oku. Następnie wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom przygotowane samodzielnie upominki. W dalszej części uroczystości niecodzienni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.
Pełne radości i uśmiechu twarze zaproszonych gości pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzony czas razem z wnukami. To były naprawdę wyjątkowe dni, pełne radości i dumy.
Mamy nadzieję, że wspólnie spędzone w naszej placówce chwile na długo pozostaną w pamięci zarówno dzieci jak i Babć oraz Dziadków.
Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu.