Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwa

Archive for the ‘6-MĘDRKI – grupa 6latki parter’ Category

W Indiańskiej wiosce- popołudniowe spotkanie z rodzicami w grupie Mędrków

Podobno „wszystko dobre, co się dobrze kończy”. Dlatego warto było uczcić zakończenie dobrego, ale i pełnego pracy roku szkolnego. Toteż dzień 13  czerwca 2019 roku był dobrą okazją, żeby zaprosić rodziców raz jeszcze do przedszkola i razem spędzić miłe chwile. Spotkaliśmy się w „Indiańskiej wiosce” podczas indiańskich zabaw plemienia „Tik-taka”. DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM RODZICOM ZA CZYNNY UDZIAŁ W ZAJĘCIACH POPOŁUDNIOWYCH:)

Zapraszamy do galerii:

 

Biedronkowy Dzień Mamy i Taty

5 czerwca odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, podczas której dzieci z grupy Mędrków zaprezentowały swoje umiejętności przed najbliższymi, przedstawiając historię pewnej biedronkowej rodziny.

Na tę okoliczność całą grupa wystąpiła w strojach biedronek przedstawiając historię biedronek- mamy, taty i ich dzieci. Mędrki recytowały też wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły „Biedronkowe tango”, a do tego dodały serdeczne słowa podziękowania za rodzicielską miłość, troskę, opiekę i dobre serce.

Wszystkim występom przyglądali się uśmiechnięci, a jednocześnie bardzo wzruszeni rodzice, którzy oklaskiwali kolejne popisy swoich dzieci. Nie zabrakło uśmiechów, dobrego humoru, a nawet szczerych uścisków.

Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają wzmacniać rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, przywiązania, a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte wcześniej umiejętności. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

Wycieczka Mędrków z okazji Dnia Dziecka

W dniu 03.06.2019r. dzieci z grupy Mędrków wybrały się na wycieczkę do Bałtyckiego Parku Dinozaurów we Wrzosowie k. Kamienia Pomorskiego. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru ścieżką edukacyjną, wiodącą poprzez poszczególne okresy geologiczne, gdzie uczniowie oprócz oglądania wielkich modeli dinozaurów mieli możliwość poznania wielu ciekawostek dotyczących czasów prehistorycznych.

W obrębie Bałtyckiego Parku Dinozaurów znajduje się również Park Safari na terenie którego mogliśmy zobaczyć rzadkie gatunki zwierząt, jak choćby pochodzący z Australii biały kangur Walabia Bennetta, jelenie mandżurskie, alpaki, lamy, strusie Emu, owce, kozy kameruńskie, muflony oraz świnki wietnamskie. Jednak najwięcej emocji i uśmiechu dostarczyła dzieciom możliwość aktywnej zabawy parku linowym oraz w krainie dmuchańców. Niewątpliwie ciekawą atrakcją była również przejażdżka Dino-pociągiem 

Po harcach na placach zabaw w pełnym słońcu ( dziękujemy za trzymanie kciuków za pogodę, która wspaniale nam dopisała) nadszedł czas na powrotu do przedszkola. Dzieci po tak wyczerpującym i pełnym wrażeń dniu spały jak aniołki w autokarze śniąc z całą pewnością o dalszych zabawach w tym wspaniałym pełnym przygód miejscu.

Dzieci dzieciom

1 czerwca wszystkie dzieci obchodziły swoje święto. Choć był to wolny dzień od przedszkola, dzieci z grupy Mędrków miały pełne ręce pracy 🙂 Wspólnie z rodzicami w ramach zadania weekendowe dzieci wykonały prezenty dla swoich koleżanek i kolegów z grupy z okazji Dnia Dziecka, takie prezenty hand made.

Dzieci i rodzice wykazali się ogromną kreatywnością!

Wśród prezentów były m.in: „skarbona Superman”, kubeczek malowany lakierem do paznokci, ramka na zdjęcia z pomponików, kubek ze słodyczami, szkatułka na skarby i wiele innych!

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w zadania weekendowe i realizację koncepcji planu daltońskiego.

Mędrki uczą się o zwierzętach z wiejskiego podwórka

Przez minione dwa tygodnie rozmawialiśmy na temat zwierząt mieszkających na wsi. Przedszkolaki potrafią już rozpoznać wszystkie zwierzęta hodowlane. Dzieci znają również budowę jajka, zobaczyły co dzieję się ze skorupką jajka, gdy zamoczy się ja w occie.Dzieci doskonaliły również umiejętność współpracy w parze, przygotowując wspólne projekty. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat produktów ekologicznych oraz rozumieją, że praca rolnika jest bardzo ważna oraz że zwierzęta wiejskie nie zasypiają na zimę, jak twierdziły początkowo:) Dzieci z nieskrywaną ciekawością wysłuchały opowieści jak powstaje masło, maślanka, serwatka i twarożek, na dodatek Mędrki mogły spróbować tej trudnej sztuki jaką jest wyrabianie masła. Efekt końcowy wszystkich pysznie zadowolił 🙂

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu zajęć.

Mędrki

Mędrki pomagają zwierzętom zimą

Przedszkolaki z grupy Mędrków podczas zajęć, poznały sposoby pomagania ptakom oraz zwierzętom podczas zimy. 
Nasza przedszkolna stołówka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ptaków. Dzieci chętnie angażują się w takie działania zostając przyjacielami przyrody.

W krainie bajek i baśni- spotkanie z rodzicami w grupie Mędrków

W minioną środę odbyły się zajęcia otwarte w grupie Mędrków, tym razem pod hasłem „W krainie bajek i baśni”.

Zajęcia otwarte są doskonałą okazją poznania własnego dziecka oraz jego przedszkolnych przyjaciół. Mają one na celu pokazanie rodzicom w jaki sposób można połączyć zabawę z nauką, praktycznie wykorzystać umiejętności dzieci, a tym samym dobrze się bawić. Ta forma współpracy z rodzicami jest tradycją naszego przedszkola i cieszy się dużą popularnością.

Dzieci wspólnie z rodzicami rozwiązywały zagadki, wcieliły się w role „Kopciuszka”:przebierały nasiona fasoli i grochu. Dzieci wzięły udział w bajkowych wyścigach oraz sprawdziły swoją wiedzę na temat znanych bajek i baśni.

Zabawa była doskonała i zakończyła się wykonaniem ulubionej postaci bajkowej z drewnianej łyżki.

Oto efekty naszej pracy, zapraszamy do galerii 🙂

Serdecznie dziękujemy Państwu za obecność podczas zajęć!

Jasełka dla Babci i Dziadka w grupie Mędrków

 

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, to właśnie w styczniu są dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu… Tymi dniami są 21 i 22 stycznia, kiedy przypada święto Babci i Dziadka. W naszym przedszkolu zapraszanie babć i dziadków na uroczystości z okazji ich święta, jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. Święto Babci i Dziadka, to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla odwiedzających przedszkole dziadków. To dzień pełen wzruszeń, uśmiechów i radości.

 W tym roku dzieci z grupy „Mędrkii” zaprezentowały swoim gościom Jasełka. Mali artyści okazali w ten sposób wdzięczność wobec swoich kochanych dziadków za ich miłość, ciepło, oddanie i opiekę. Zgodnie z tradycją na scenie pojawili się Maryja, Józef, pastuszkowie i Trzej Królowie. Wielki udział w sukcesie wspaniałego przedstawienia mieli rodzice, którzy pomogli w przygotowaniach do występu. Niejedna babcia i dziadek ukradkiem ocierali łezkę wzruszenia, wywołaną widokiem przebranych za aniołki i pastuszków wnucząt.