Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwum

Archive for the ‘6-MĘDRKI – grupa 6latki parter’ Category

Mędrki pomagają zwierzętom zimą

Przedszkolaki z grupy Mędrków podczas zajęć, poznały sposoby pomagania ptakom oraz zwierzętom podczas zimy. 
Nasza przedszkolna stołówka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ptaków. Dzieci chętnie angażują się w takie działania zostając przyjacielami przyrody.

W krainie bajek i baśni- spotkanie z rodzicami w grupie Mędrków

W minioną środę odbyły się zajęcia otwarte w grupie Mędrków, tym razem pod hasłem „W krainie bajek i baśni”.

Zajęcia otwarte są doskonałą okazją poznania własnego dziecka oraz jego przedszkolnych przyjaciół. Mają one na celu pokazanie rodzicom w jaki sposób można połączyć zabawę z nauką, praktycznie wykorzystać umiejętności dzieci, a tym samym dobrze się bawić. Ta forma współpracy z rodzicami jest tradycją naszego przedszkola i cieszy się dużą popularnością.

Dzieci wspólnie z rodzicami rozwiązywały zagadki, wcieliły się w role „Kopciuszka”:przebierały nasiona fasoli i grochu. Dzieci wzięły udział w bajkowych wyścigach oraz sprawdziły swoją wiedzę na temat znanych bajek i baśni.

Zabawa była doskonała i zakończyła się wykonaniem ulubionej postaci bajkowej z drewnianej łyżki.

Oto efekty naszej pracy, zapraszamy do galerii 🙂

Serdecznie dziękujemy Państwu za obecność podczas zajęć!

Jasełka dla Babci i Dziadka w grupie Mędrków

 

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, to właśnie w styczniu są dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu… Tymi dniami są 21 i 22 stycznia, kiedy przypada święto Babci i Dziadka. W naszym przedszkolu zapraszanie babć i dziadków na uroczystości z okazji ich święta, jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. Święto Babci i Dziadka, to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla odwiedzających przedszkole dziadków. To dzień pełen wzruszeń, uśmiechów i radości.

 W tym roku dzieci z grupy „Mędrkii” zaprezentowały swoim gościom Jasełka. Mali artyści okazali w ten sposób wdzięczność wobec swoich kochanych dziadków za ich miłość, ciepło, oddanie i opiekę. Zgodnie z tradycją na scenie pojawili się Maryja, Józef, pastuszkowie i Trzej Królowie. Wielki udział w sukcesie wspaniałego przedstawienia mieli rodzice, którzy pomogli w przygotowaniach do występu. Niejedna babcia i dziadek ukradkiem ocierali łezkę wzruszenia, wywołaną widokiem przebranych za aniołki i pastuszków wnucząt.

Święto pizzy w grupie Mędrków

Ciekawe czy któryś rodzic wie jakie państwo jest królestwem pizzy, od kogo pochodzi nazwa Margerita oraz jakie były podstawowe składniki pizzy i co symbolizowały ich kolory?

Nasze przedszkolaki już wiedzą. Te ciekawe informacje zdobyliśmy w trakcie świętowania Dnia Pizzy. Dzień 9 lutego ogłoszony został Dniem Pizzy, my świętowaliśmy troszeczkę później ten „smaczny dzień”.Każde z dzieci
skomponowało swoją prawdziwą pizzę, którą po upieczeniu smakowaliśmy. Przy okazji dzieci poznały ciekawą historie tego przysmaku 🙂
Mniam, mniam…. było fantastycznie i smacznie. Dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie a przede wszystkim Rodzicom Alexa za przygotowanie ciasta do pizzy 🙂

 

Spotkanie z ratownikiem w grupie Mędrków

W ramach programu „Bezpieczny i zdrowy Przedszkolak” gościliśmy w naszej grupie ratowników WOPR. Dzieci miały okazję zobaczyć na fantomie, w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy, kogo powiadomić, jeśli się napotka leżącą, nieprzytomną osobę. Ratownicy przestrzegali dzieci przed wchodzeniem do wody z niesprawdzonym sprzętem pływającym, przestrzegali przed wchodzeniem do akwenu, którego się nie zna i pokazywali, co się dzieje, jeśli nie będziemy przestrzegali tych zasad. Dzieci mogły zobaczyć, jak ratuje się osobę wyciągniętą z wody, mogły zobaczyć różnorodne sprzęty do ratowania. Były zabawy ze sprzętem oraz możliwość wcielenia się w role ratownika. Dzieci oprócz zdobywania praktycznych wiadomości i umiejętności bawiły się przy tym doskonale.

Zbliżają się ferie zimowe dlatego przekazane informacje są bardzo istotne dla dzieci.

Dziękujemy Panu Bartoszowi za przekazaną wiedzę oraz Mamie i Tacie Emilki za zaproszenie gościa😊

 

Wycieczka do Fabryki Pluszowych Zabawek „Kolor-Plusz” w Koszalinie

W poniedziałek 14.01.2019r. dzieci z grupie Mędrków wraz z paniami wybrały się na wycieczkę do Fabryki Zabawek Pluszowych „Kolor – Plusz” w Koszalinie, która od 1998r. produkuje zabawki pluszowe własnej kolekcji. Dzieci zapoznały się z historią powstania zabawek poprzez obejrzenie ciekawych eksponatów ,jedna z pań w ciekawy sposób zaprezentowała kolejne etapy produkcji zabawek pluszowych. Dzieci poznały maszyny do wykonania precyzyjnych i małych elementów zabawek pluszowych .Fabryka tworzy produkty wielkoseryjne i unikatowe gdzie ważny jest każdy detal i jakość pracy wszystkich pań krawcowych, którą dzieci obserwowały podczas wycieczki. Fabryka oferuje zabawki w rozmaitych wielkościach, to tutaj powstają przebrania i ciekawe kostiumy reklamowe. Najbardziej znany to „Mały głód”, którego dzieci spotkały w Fabryce Zabawek. Na początku swojej wizyty przedszkolaki poznały kolejne etapy produkcji zabawek poczynając od pracowni projektu , kroju, szwalni, aż po gotowy produkt- miś. Dzieci zobaczyły jak od pomysłu do wykonania długa jest droga każdego misia . Na zakończenie wycieczki dzieci otrzymały w prezencie pluszowego misia, który stał szczególnym członkiem naszej grupy, dzieci obiecały ze będą dbać o niego😊
Dzieci wróciły z wycieczki zadowolone i pełne wrażeń i nowych doświadczeń. 
Dziękujemy za niespodziankę naszym Rodzicom😀

Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Coroczny Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek to wydarzenie o niezwykłej i magicznej świątecznej atmosferze. Zawsze chętnie przyjmujemy zaproszenie od Przedszkola Miejskiego nr 8, by zaprezentować się na scenie Regionalnego Centrum Kultury wraz z innymi przedszkolakami. W tym roku dzieci z grupy Mędrków i Gapci wystąpiły w prezentacji wokalnej utworu „Nie płacz Jezu”.

Dziękujemy organizatorom za wspaniałe chwile i gratulujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w tym wydarzeniu i zaprezentowały się we wzruszających występach.

Po występach dzieci na wszystkich zgromadzonych czekała niespodzianka. Rodzice z naszego przedszkola zaprezentowali bajkę pt. „Ratujmy święta”, która wszystkich wprowadziła w atmosferę świąt. Naszym aktorom gratulujmy udanego występu!

Zapraszamy do galerii!

Mędrki z rodzicami przygotowują się do świąt

We wtorek 18.12.2018r. ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia odbyły się w naszej grupie zajęcia popołudniowe z udziałem rodziców i bliskich dzieci, podczas których ozdabialiśmy świąteczne pierniczki. Zanim przystąpiliśmy do słodkiego zadnia, wspólnie z rodzicami rozwiązywaliśmy świąteczne zagadki.  

 Wszyscy bardzo się zaangażowali, dzięki czemu praca ta była jedynie przyjemnością i miłym spędzeniem czasu, a konsumpcja była wynagrodzeniem pracy😊 Niektóre pierniczki nie „dojechały” do domu, były tak smakowite, że palce lizać!

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę RODZICÓW NIKOSIA, za smakowite pierniczki, które nam przygotowali. Dziękujemy również wszystkim rodzicom za przybycie na zajęcia.

Życzymy Wszystkim Wesołych świąt,
Świąt radosnych i spokojnych ,
W swoim domu, wśród rodziny .
Serc gorących , ciepłych myśli,
Nawet teraz, w środku zimy.

Żeby „ razem” było częstsze,
Niż „osobno” , w samotności .
Żeby nigdzie nie zabrakło
Dobrych życzeń i miłości .

By dzieciątko narodzone
Przepełniło nas miłością.
I codzienną, tak potrzebną
Zwykłą ludzką życzliwością .

Wychowawcy Mędrków😊