Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwa

Archive for the ‘4-NIEŚMIAŁKI – grupa 5latki’ Category

Zakończenie roku szkolnego w Grupie Nieśmiałków

Żegnamy się z przedszkolem,
salami, zabawkami.
A z największym żalem
z naszymi paniami.

Zaraz po wakacjach
będziemy już w szkole.
W myślach nam zostanie
przedszkole wesołe.

W czerwcu grupa Nieśmiałków pożegnała się z przedszkolem, z paniami, z kolegami i koleżankami, z salami, z zabawkami. Pani Dyrektor wraz panią Kamilą i panią Angeliką pięknie przygotowały dzieci do występów artystycznych. Całe zakończenie miało charakter marynistyczny. Dziewczynki zatańczyły syreni taniec, zaś chłopcy najpierw byli wzburzonymi jak fale podczas sztormu piratami, którzy później zamienili się w tańczących marynarzy. Nie zabrakło również wierszyków i piosenek na pożegnanie przedszkola. Oczywiście nie zabrakło również tradycyjnego tańca na zakończenie roku szkolnego czyli Poloneza. Dzieci jako artyści świetnie odegrały swoje role, rodzice byli bardzo wzruszeni. Całą uroczystość została uwieńczona przysięgą przedszkolaka oraz tzw. „odcięciem pępowiny” z przedszkolem. Pani Dyrektor podziękowała rodzicom za aktywną współpracę na rzecz grupy i przedszkola. Rodzice również podziękowali paniom za zaangażowanie w wychowanie i edukacje dzieci. Na zakończenie uroczystości na sali pojawił się ogromny tort, który został rozdzielony między dzieci. Podczas pysznej niespodzianki dzieci z rodzicami oglądali prezentacje multimedialną złożoną z wydarzeń grupy, które miały miejsce od początku trwania Nieśmiałków.

Dzień Dziecka w grupie Nieśmiałków

10 czerwca odbyła się wycieczka do Żelimuchy pod Białogardem. Dzieci spędziły czas na świeżym powietrzu w towarzystwie zwierząt wiejskich 

Zajęcia marcowe w grupie Nieśmiałków

W marcu odbyły się zajęcia otwarte poświęcone mieszkańcom łąki. Nasi podopieczni razem z małą pomocą rodziców wykonali według instrukcji piękne prace techniczno-plastyczne. Grupa Niesmiałków stanęła na wysokości zadania i wspólnie z najbliższymi powstała wiosenna łąka w naszej sali i na korytarzu. Dzięki umiejętnościom oraz wielkiej wyobraźni dzieci i rodziców zostały stworzone barwne gąsienice, motyle oraz zielone żabki. Dziękujemy serdecznie naszym gościom za obecność na zajęciach otwartych oraz pomoc przy tworzeniu pięknych prac. Zapraszamy już wkrótce na zajęcia majowe wszystkich rodziców razem z dziećmi.

Czytanie na dywanie w grupie Nieśmiałków

W ostatni piątek w naszej grupie odbyło się „Czytanie na dywanie” w wykonaniu Pani Oli –mamy Marcela. Pani Ola opowiedziała o bajkach jakie zazwyczaj czytaj Marcelowi i jego bratu na dobranoc. Wspólnie z mamą Marcela zostały wybrane bajki do czytania. Jedna z bajek opowiadała o tym aby nie oceniać nikogo po tym jak wygląda bo można się bardzo pomylić. Nieśmiałki były bardzo zaciekawione bajkami i bardzo miło spędziły czas z Panią Olą. Dzięki czytaniu dzieciom wzbogacamy ich wyobraźnię jak również słownictwo. Na zakończenie wizyty naszego gościa Nieśmiałki w ramach podziękowania dla mamy Marcela wykonały piękne rysunki z bohaterami bajek. Niespodzianką pod koniec rysowania była wizyta Pani Agnieszka –mamy Maksa. Pani Agnieszka przyniosła dzieciom do pokazania świnkę morską. Wszystkie dzieci delikatnie starały się pogłaskać zwierzątko, a niektóre Nieśmiałki nawet odważyły się wziąć na ręce małego pupila. Mama Maksa sprawiła wielką niespodziankę i niezapomniane wrażenia dzieciom. Dziękujemy Pani Agnieszce i Pani Oli za zaangażowanie się w aktywne życie grupy.
Zapraszamy rodziców do wspólnego czytania dzieciom na dywanie.

Wiosna u Nieśmiałków

Dzieci z grupy Nieśmiałków z okazji Pierwszego Dnia Wiosny wykonały piękne prace plastyczno-techniczne. Pierwsze oznaki wiosny pojawiły się w naszej galerii. Nieśmiałki również poprzez zadania zespołowe mogły odnaleźć Wiosnę dzięki przeliczaniu motylków oraz rozwiązując zadania matematyczne. Dzieci z chęcią bawiły się w ogrodników sadząc cebulki kwiatów, dzięki temu na parapetach utworzono kącik małego ogrodnika. Wiosna zadomowiła się na dobre w Grupie Nieśmiałków.

W MARCU U WESOŁKOW – ZIELONY KĄCI W NASZEJ SALI

W marcu grupa WSOŁKÓW przygotowała w swojej sali kącik przyrody. Przystrojono go kwiatami takimi jak żonkile, szafirki, hiacynty, bratki, stokrotki oraz ziołami najbardziej znanymi dzieciom wykorzystywanymi w kuchni. W kąciku pojawiła się zasiana rzeżucha, szczypiorek, koperek, cebule różnorodne, zwykłe i kwiatowe. Dodatkowo powstało miejsce – eksperymentalne z barwionymi tulipanami. Gdzie wychowankowie mogli obserwować sposób barwienia kwiatów oraz stwierdzić żywotność tulipanów w wodzie barwione i czystej. Na podstawie tych eksperymentów wiedzą jaki szkodliwy wpływ mają barwione napoje dla naszego zdrowia. Dzieci z dużą chęcią i zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach i zabawie, a teraz na bieżąco mogą wąchać i obserwować wzrost roślin dbać o swoją hodowlę tę zgromadzoną jak i posianą, zasadzoną osobiście.

Aby dziecko mogło poznać przyrodę, musi jej doświadczyć – nie tylko zmysłami, także swoimi przeżyciami, emocjami”. Dlatego też wychowawcy wraz z dziećmi są bardzo wdzięczni rodzicom za ich wielkie zaangażowanie, podjęte starania odnośnie wzbogacenia kącika przyrody w różnorodne wiosenne kwiaty oraz zioła.

 

Wycieczka do Grzybowa – grupa Nieśmiałki

Grupa Nieśmiałków w ostatnim czasie była na wycieczce w na którą zaprosili nas Pani Ania z Panem Danielem do Domu Weselnego Omega w Grzybowie. Nasi gospodarze byli wspaniałymi przewodnikami po obiekcie, dzieci mogły zajrzeć wszędzie. Pan Daniel na początku oprowadził dzieci po pięknej sali weselnej. Następnie dzieci dzięki smakowitym zapachom trafiły do kuchni, w której Pani Kucharka przedstawiła nam swój zespół oraz pokazała ogromne sprzęty, których używa się do przygotowania jedzenia dla gości. Pan Daniel pokazał dzieciom również drugą salę weselną, a następnie dzieci mogły zwiedzić pokoje rodziców państwa młodych jak i samych nowożeńców. Mama Julii Pani Ania przygotowała dla dzieci specjalne zadanie, a mianowicie kurs układania serwetek. Nasze Nieśmiałki sprostały zadaniu i w ramach dobrze wykonanej pracy otrzymały słodki poczęstunek oda naszych gospodarzy. Dzięki uprzejmości Pani Ani i Pana Daniela dzieci poznały tajniki pracy osób przygotowujących wesela. Dzieci były bardzo zadowolone i oczarowane pięknymi salami. Grupa Nieśmiałków przesyła wielkie podziękowania dla Pani Ani i dla Pana Daniela za wspaniałą wycieczkę i zorganizowanie oraz sponsoring przejazdu dzieci.

Dinozaury w grupie Nieśmiałków

W lutym w grupie Nieśmiałków zajęcia otwarte z rodzicami odbyły się na temat dinozaurów. Rodzice razem z dziećmi mieli wykonać pracę plastyczną ale w inny sposób niż zazwyczaj. Pierwsze oznaki, że praca się rozpoczęła można było usłyszeć ponieważ chichot dzieci rozbrzmiewał w całym przedszkolu. Rodzice mieli dosyć trudne zadanie ponieważ należało pomalować stopy dziecka aby stworzyć dinozaura. Nieśmiałki przemieniły się w Śmiałki , gilgotki pędzlem po stopach nie ominęły nikogo. Drugą pracę należało wykonać przy pomocy pomalowanych rąk dzieci i tu też było śmiechu co niemiara. Jak się okazuje gilgotki występują na stopach w całej grupie Nieśmiałków natomiast na rękach tylko u niektórych dzieci. Dziękujemy za super zabawę wszystkim uczestnikom !!! Zapraszamy już za miesiąc na kolejne zajęcia.