Aktualności
Administracja
Media
  • Facebook
Archiwum

Archive for the ‘4-NIEŚMIAŁKI – grupa 5latki’ Category

Czytanie na dywanie w grupie Nieśmiałków

W ostatni piątek w naszej grupie odbyło się „Czytanie na dywanie” w wykonaniu Pani Oli –mamy Marcela. Pani Ola opowiedziała o bajkach jakie zazwyczaj czytaj Marcelowi i jego bratu na dobranoc. Wspólnie z mamą Marcela zostały wybrane bajki do czytania. Jedna z bajek opowiadała o tym aby nie oceniać nikogo po tym jak wygląda bo można się bardzo pomylić. Nieśmiałki były bardzo zaciekawione bajkami i bardzo miło spędziły czas z Panią Olą. Dzięki czytaniu dzieciom wzbogacamy ich wyobraźnię jak również słownictwo. Na zakończenie wizyty naszego gościa Nieśmiałki w ramach podziękowania dla mamy Marcela wykonały piękne rysunki z bohaterami bajek. Niespodzianką pod koniec rysowania była wizyta Pani Agnieszka –mamy Maksa. Pani Agnieszka przyniosła dzieciom do pokazania świnkę morską. Wszystkie dzieci delikatnie starały się pogłaskać zwierzątko, a niektóre Nieśmiałki nawet odważyły się wziąć na ręce małego pupila. Mama Maksa sprawiła wielką niespodziankę i niezapomniane wrażenia dzieciom. Dziękujemy Pani Agnieszce i Pani Oli za zaangażowanie się w aktywne życie grupy.
Zapraszamy rodziców do wspólnego czytania dzieciom na dywanie.

Wiosna u Nieśmiałków

Dzieci z grupy Nieśmiałków z okazji Pierwszego Dnia Wiosny wykonały piękne prace plastyczno-techniczne. Pierwsze oznaki wiosny pojawiły się w naszej galerii. Nieśmiałki również poprzez zadania zespołowe mogły odnaleźć Wiosnę dzięki przeliczaniu motylków oraz rozwiązując zadania matematyczne. Dzieci z chęcią bawiły się w ogrodników sadząc cebulki kwiatów, dzięki temu na parapetach utworzono kącik małego ogrodnika. Wiosna zadomowiła się na dobre w Grupie Nieśmiałków.

W MARCU U WESOŁKOW – ZIELONY KĄCI W NASZEJ SALI

W marcu grupa WSOŁKÓW przygotowała w swojej sali kącik przyrody. Przystrojono go kwiatami takimi jak żonkile, szafirki, hiacynty, bratki, stokrotki oraz ziołami najbardziej znanymi dzieciom wykorzystywanymi w kuchni. W kąciku pojawiła się zasiana rzeżucha, szczypiorek, koperek, cebule różnorodne, zwykłe i kwiatowe. Dodatkowo powstało miejsce – eksperymentalne z barwionymi tulipanami. Gdzie wychowankowie mogli obserwować sposób barwienia kwiatów oraz stwierdzić żywotność tulipanów w wodzie barwione i czystej. Na podstawie tych eksperymentów wiedzą jaki szkodliwy wpływ mają barwione napoje dla naszego zdrowia. Dzieci z dużą chęcią i zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach i zabawie, a teraz na bieżąco mogą wąchać i obserwować wzrost roślin dbać o swoją hodowlę tę zgromadzoną jak i posianą, zasadzoną osobiście.

Aby dziecko mogło poznać przyrodę, musi jej doświadczyć – nie tylko zmysłami, także swoimi przeżyciami, emocjami”. Dlatego też wychowawcy wraz z dziećmi są bardzo wdzięczni rodzicom za ich wielkie zaangażowanie, podjęte starania odnośnie wzbogacenia kącika przyrody w różnorodne wiosenne kwiaty oraz zioła.

 

Wycieczka do Grzybowa – grupa Nieśmiałki

Grupa Nieśmiałków w ostatnim czasie była na wycieczce w na którą zaprosili nas Pani Ania z Panem Danielem do Domu Weselnego Omega w Grzybowie. Nasi gospodarze byli wspaniałymi przewodnikami po obiekcie, dzieci mogły zajrzeć wszędzie. Pan Daniel na początku oprowadził dzieci po pięknej sali weselnej. Następnie dzieci dzięki smakowitym zapachom trafiły do kuchni, w której Pani Kucharka przedstawiła nam swój zespół oraz pokazała ogromne sprzęty, których używa się do przygotowania jedzenia dla gości. Pan Daniel pokazał dzieciom również drugą salę weselną, a następnie dzieci mogły zwiedzić pokoje rodziców państwa młodych jak i samych nowożeńców. Mama Julii Pani Ania przygotowała dla dzieci specjalne zadanie, a mianowicie kurs układania serwetek. Nasze Nieśmiałki sprostały zadaniu i w ramach dobrze wykonanej pracy otrzymały słodki poczęstunek oda naszych gospodarzy. Dzięki uprzejmości Pani Ani i Pana Daniela dzieci poznały tajniki pracy osób przygotowujących wesela. Dzieci były bardzo zadowolone i oczarowane pięknymi salami. Grupa Nieśmiałków przesyła wielkie podziękowania dla Pani Ani i dla Pana Daniela za wspaniałą wycieczkę i zorganizowanie oraz sponsoring przejazdu dzieci.

Dinozaury w grupie Nieśmiałków

W lutym w grupie Nieśmiałków zajęcia otwarte z rodzicami odbyły się na temat dinozaurów. Rodzice razem z dziećmi mieli wykonać pracę plastyczną ale w inny sposób niż zazwyczaj. Pierwsze oznaki, że praca się rozpoczęła można było usłyszeć ponieważ chichot dzieci rozbrzmiewał w całym przedszkolu. Rodzice mieli dosyć trudne zadanie ponieważ należało pomalować stopy dziecka aby stworzyć dinozaura. Nieśmiałki przemieniły się w Śmiałki , gilgotki pędzlem po stopach nie ominęły nikogo. Drugą pracę należało wykonać przy pomocy pomalowanych rąk dzieci i tu też było śmiechu co niemiara. Jak się okazuje gilgotki występują na stopach w całej grupie Nieśmiałków natomiast na rękach tylko u niektórych dzieci. Dziękujemy za super zabawę wszystkim uczestnikom !!! Zapraszamy już za miesiąc na kolejne zajęcia.

Dzień Dziadków w grupie Nieśmiałków

W styczniu w grupie Nieśmiałków odbył się Dzień Babci i Dzień Babci. Dzieci we współpracy  z rodzicami przygotowywali prezenty dla najbliższych. Przygotowania do Święta Dziadków trwały w naszej grupie już od miesiąca. Dzięki zajęciom kucharskim z naszym Panem Markiem- profesjonalnym kucharzem,  dzieci zrobiły pyszne pierniczki, które później razem z rodzicami mogły ozdobić w gwiazdki, serduszka i wiele innych słodkich dekoracji. Na zajęciach otwartych dzieci razem z rodzicami zrobili masę solną w różnych kolorach. Masa solna przy pomocy wyobraźni dzieci i odrobiny pomocy rodziców stałą się pięknymi kolorowymi aniołkami. Dzięki współpracy z Panem Danielem(-montażysta filmowy z zamiłowania) , powstał film „Życzenia dla Babci i Dziadka” , w którym to nasze dzieci składały najserdeczniejsze życzenia dla najbliższych .  W ramach obchodów 100lecia Niepodległości i przy współpracy z rodzicami z naszej grupy powstały dwa kolaże z zdjęciami, które przedstawiały dzieciństwo, wiek dojrzewania dziadków na przestrzeni lat. W dniu uroczystości Dziadków dzieci wystąpiły w Jasełkach, dziewczynki pięknie zaśpiewały kolędy, chłopcy odegrali powierzone im role pastuszków oraz króli. Podsumowaniem uroczystości było rozdanie prezentów dla najbliższych oraz obejrzenie filmu z życzeniami dla dziadków. Pięknie dziękujemy za tak aktywną współpracę wszystkim rodzicom, a w szczególności  Panu Danielowi za montaż naszego filmu oraz Panu Markowi za pyszne zajęcia dla dzieci. Dziękujemy, że byliście z nami w  tym szczególnym dniu i jeszcze raz życzmy wszystkim babciom i dziadkom wszystkiego najlepszego!!!

Bohater tygodnia w grupie Nieśmiałków- Pola

W pierwszym tygodniu Nowego Roku w naszej grupie bohaterem tygodnia i prawą ręką została nasza koleżanka Pola. Pod koniec tygodnia Pola ze swoimi rodzicami przedstawili wspaniałą prezentacje multimedialną, która opowiadała o dzieciństwie i zainteresowaniach naszej bohaterki. Dzieci mogły zobaczyć nawet film i zdjęcia jeszcze z czasów kiedy Pola była w brzuchu swojej mamy. Grupa Nieśmiałków dowiedziała się, że ich koleżanka lubi aktywnie spędzać czas z rodzicami jak również lubi śpiewać, sprzątać i gotować. Na koniec spotkania została odczytana ulubiona bajka Poli , czyli „Czekoladowa księżniczka”, którą rodzice naszej bohaterki tygodnia przeczytali z podziałem na role. Dzieci były bardzo zainteresowane prezentacją i bajką przygotowanymi przez rodziców Poli. Dziękujemy rodzicom naszej Poli za super przygotowanie i zapraszamy na czytanie bajek w wolnym czasie.

 

Świąteczna atmosfera w grupie Nieśmiałków- Fabryka Świętego Mikołaja

Dzieci z grupy Nieśmiałków przed świętami zamieniły sale przedszkolną w „Fabrykę dekoracji choinkowych Świętego Mikołaja”. Przedszkolaki były twórczymi elfami, które wyczarowały papierowe cudeńka na choinkę. Oczywiście nie zabrakło akcentu patriotycznego czyli łańcucha w barwach naszej flagi. Wszystkie elfy wiedzą już jak zrobić „pawie oczko”, łańcuch, czy choineczkę z papilotek. Dzieciaki świetnie się bawiły, a ich wyobraźnia przekroczyła wszelkie oczekiwania. Dzięki kreatywnym zabawom dzieci budują własną osobowość oraz otwierają się na świat wyobraźni. Elfy Nieśmiałki na szczęście zdążyły z produkcją dekoracji na święta i naszą choinkę pięknie przystroiły.